Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Lut 2019, 14:15
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Złotoria

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Paź 2010, 13:54 
Awatar użytkownika

Złotoria, to kolejny cel moich wypraw fotograficznych. Tym razem jednak nie będę się rozpisywał, postaram się pokazać za pomocą zdjęć :)

Największą atrakcją Złotorii jest rzeka Narew,
Image

której wczesnowiosenne rozlewiska możemy podziwiać z samej szosy Białystok - Tykocin.
Image

Kilka kilometrów dalej, już w samej Złotorii mamy piękny widok łączenia się dwóch rzek. To tutaj kończy swe meandry rzeka Supraśl w wartkich wodach Narwi. Polecam to miejsce szczególnie o poranku. Widok wschodzącego słońca na tle rzek może być niezapomniany.
Image

Bocianie gniazda, to takie zwykłe, standardowe widoczki. W Złotorii trochę tego jest.
Image

Tuż za Złotorią skręcamy z głównej szosy w prawo i polną dróżką dojeżdżamy do jazu na rzece Narew.

dróżka dojazdowa podczas wiosennych roztopów
Image

ta sama dróżka tym razem w kolorach jesieni
Image

jaz na Narwi
Image

Z tego miejsca możemy podziwiać różne widoki:

rzut oka na Złotorię w zimowej szacie
Image

wiosenne rozlewisko
Image

zachody i wschody
Image
Image

Zapraszam do odwiedzenia tych miejsc, warto! :D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Paź 2010, 17:35 
Awatar użytkownika

Teraz to już zgłupiałem :-). To gdzie mam najpierw jechać do Siekierek czy do Złotorii? A tak już zupełnie poważnie to od jakiej pory roku powinienem zacząć? Późna jesień, zima...? Mógłbyś może polecić jakąś miejscówkę w okolicy, gdzie można byłoby się zatrzymać?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Paź 2010, 08:33 
Awatar użytkownika

Szymon, Siekierki, Złotoria i Żółtki (te ostatnie jeszcze zaprezentuję) leżą niedaleko siebie. Osobiście uważam jednak, że wyprawę trzeba zacząć od Siekierek. Każda pora roku jest dobra pod warunkiem, że będzie odpowiednia pogoda. Wiosna - rozlewiska, lato - poranne mgły, jesień - mgły i kolory, zima - to widać na ostatnim zdjęciu :)
Co do kwatery, to muszę trochę popytać miejscowych. Mam nadzieję, że coś da się załatwić ludzkiego za rozsądną kaskę :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Paź 2010, 19:21 

Te zdjęcia same w sobie, bez żadnego odautorskiego komentarza, są wystarczającą zachętą do podróży w Twoje ukochane rejony. Może i ja kiedyś trafię do Złotorii? Żałuję jedynie, że moja mobilność jest tak bardzo ograniczona, więc pewnie nie szybko to nastąpi:(

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Paź 2010, 10:19 
Awatar użytkownika

Aleksandra Białas napisał(a):
Te zdjęcia same w sobie, bez żadnego odautorskiego komentarza, są wystarczającą zachętą do podróży w Twoje ukochane rejony.

Skoro tak piszesz, to coś w tym jest :D

p.s. pomimo kłopotów transportowych - zapraszam :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Paź 2010, 22:52 

Będę się starać :)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386