Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 19 Kwi 2019, 10:47
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Akwedukt w Borach Tucholskich.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Maj 2011, 18:54 

Pozostałe,mniejsze, akwedukty znajdziesz u mnie w Barłogach i Klocku....Do najmniejszego trzeba jechac z Klocka drogą gruntową wzdłuż Małego Kanału Brdy w stronę Białej.Trzeba zwracac uwagę na tablicę informacyjną, bo z drogi go nie widac.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Maj 2011, 18:57 
Awatar użytkownika

Dzięki za info. Słyszałem, że też są ciekawe, a i okolica tam jest interesująca.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Cze 2011, 23:32 
Awatar użytkownika

Widziałem tą nową wieżę, może być ciekawie dzięki niej, co prawda spodziewałem się, że będzie w innym miejscu ale przebieg granic miedzy województwami wymusił tą lokalizację. na wieżę niestety nie wszedłem bo wolałem się zamoczyć w toni kanału ;)

Zdjęcie z widokiem wieży w galerii oczywiście :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Gru 2011, 19:44 
Awatar użytkownika

A dla wszystkich miłośników tego typu ciekawostek hydrotechnicznych jest jeszcze jedna budowla. Nieporównywalnie mniej okazały, ale technicznie ciekawy syfon kłodnicki. http://www.polskiekrajobrazy.pl/Leny/Ga ... dnicy.html
Wiki podaje, że akwedukt w Fojutowie i syfon kłodnicki to jedyne tego typu bezkolizyjne skrzyżowania cieków wodnych w Polsce.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kłodnica
„Około dwóch kilometrów poniżej śluzy Nowa Wieś na Kanale Gliwickim, znajduje się tak zwany "syfon Kłodnicy". Jest to "bezkolizyjne skrzyżowanie" Kanału Gliwickiego i rzeki Kłodnicy, która przepływa pod kanałem. Jest to jedno z dwóch takich "skrzyżowań" cieków wodnych w Polsce. Drugie to akwedukt Fojutowo na Wielkim Kanale Brdy.”

Nie wiem jak się to ma do informacji że w okolicach Fojutowa znajdują się jeszcze dwa mniejsze obiekty.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Gru 2011, 20:18 

Nie w Fojutowie. Na Małym Kanale Brdy oprócz tego w Fojutowie są jeszcze dwa - w Barłogach krzyżują się kanały Węgornia i MKB, oraz w Klocku -najmniejszy, gdzie pod MKB przepływa struga,której nazwy nie znam...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Gru 2011, 21:35 
Awatar użytkownika

Szanownemu Jubilatowi- Polskim Krajobrazom- to znaczy wszystkim Państwu, którzy poświęcają swój czas i energię dla nas - użytkowników PK życzę dalszej owocnej pracy niosącej radość i zadowolenie, w Użytkownikom PK by z przyjemnością korzystali z tych dobrodziejstw oraz wnosili na PK to, co najlepsze.:)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkich postów: 8532 | Wszystkich tematów: 528 | Wszystkich użytkowników: 2393