Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 11 Gru 2019, 13:59
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 106 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Polskie Naj

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Sty 2012, 18:01 
Awatar użytkownika

Do Polski nie odkrytej - co warto zobaczyć, chciałbym jeszcze dorzucić nowy temat "Polskie Naj".
Wielu z nas na pewno znalazło się w miejscu, przy obiekcie zakwalifikowanym do polskiego Naj nie wiedząc o tym.Co do mojej osoby, to mam codzienny widok na komin elektrociepłowni w Jaworznie i jak wiadomo jest to największy wolno stojący komin. Gdyby nie strona z polskim naj, nie wiedział bym o tym.
Przeglądnąłem swoje zdjęcia i okazało się, że jest tego więcej. Obecnie planując wyjazdy, sprawdzam, czy po drodze coś się znajdzie do kolekcji. Tak właśnie powstało moje "Polskie Naj".
Link dla zainteresowanych
www.msw-pttk.org.pl/odznaki/reg_odznak/ ... cznik.html.
Proponowałbym dodać także TAG, na PK, co ułatwi wyszukiwanie takich zdjęć.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Sty 2012, 18:15 

Bardzo dobry pomysł, bardzo ciekawy, o paru polskich Naj dowiedziałam się właśnie od Andrzeja. takie informacje są rozsiane i zebranie ich w jednym miejscu byłoby bardzo użyteczne. Kiedyś robiłam zestaw naj dotyczący polskiej flory i fauny. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Niestety, wtedy aparat był mi nieznanym narzędziem pracy. Więc zdjęć nie mam ale przy pobycie gdzieś, gdzie to jest mogę uzupełnić fotografią. Zastanawiam się, w jaki sposób i czy w tym tagu można byłoby umieścić: jedyny W Polsce.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Sty 2012, 20:31 
Awatar użytkownika

Popieram, dobry pomysł :) skoro już tym tropem idziemy, to można byłoby dorzucić kategorię: "osobliwe" - brakuje mi w tej chwili najwłaściwszego określenia. Kiedyś miałam w ręku ciekawe wydanie Fokusa, zatytułowane jako Polska tajemna - przewodnik po osobliwościach z całego kraju. Niestety to był zaledwie zapach tego, co kryje się w lokalnych historiach.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Sty 2012, 20:47 

Marta Jóźwiak napisał(a):
Popieram, dobry pomysł :) skoro już tym tropem idziemy, to można byłoby dorzucić kategorię: "osobliwe" - brakuje mi w tej chwili najwłaściwszego określenia. Kiedyś miałam w ręku ciekawe wydanie Fokusa, zatytułowane jako Polska tajemna - przewodnik po osobliwościach z całego kraju. Niestety to był zaledwie zapach tego, co kryje się w lokalnych historiach.

Jedyny, osobliwy - o coś takiego obok NAJ mi chodzi, też nie umiem tego dobrze określić.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Sty 2012, 21:09 
Awatar użytkownika

No właśnie, to co osobliwe, tajemnicze, niewiarygodne i niesamowite, nie sposób w słowa ubrać, a co dopiero zdjęcie temu zrobić?:) :) :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sty 2012, 14:35 

Proszę Redakcję o zabranie głosu.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sty 2012, 18:33 
Awatar użytkownika

Przede wszystkim tagi powinny być jednoznaczne. Nie może być tak, że Użytkownik dodając do takiego tagu zdjęcie będzie się zastanawiał, jakie znaczenie się pod nim kryje.

Tagi nie powinny być też subiektywne, ani mieć charakteru ocennego, a do takich zaliczył bym tag osobliwości czy też Polska tajemna. W zasadzie od razu po ich utworzeniu można by do nich dopiąć wszystkie zdjęcia znajdujące się w serwisie.

Z kolei Polskie NAJ jest i niejednoznaczne i ocenne, no bo jakimi kryteriami kierować się dodając do niego zdjęcie. Czy coś ma być najwyższe, najgłębsze, najdłuższe? A może także najpiękniejsze i najcenniejsze? Wówczas znów tag staje się tak obszerny, że w zasadzie każde dodawane do serwisu zdjęcie można do niego przypisać...

Reasumując Redakcja jest przeciwna. Jednocześnie zachęca do utworzenia takiego rankingu na łamach niniejszego forum :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sty 2012, 20:10 

Zrozumiałam, że można tu tworzyć naj... podając link do zdjęcia. Oczywiście tylko tych, które mają "wymierne" potwierdzenie ( nie typu najpiękniejsze itp.) były fotografowane osobiście. Coś w rodzaju tagu na forum :) Jeśli tak, bo bardzo mi to odpowiada.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sty 2012, 20:36 

:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sty 2012, 23:28 
Awatar użytkownika

Natalia Pytko napisał(a):
Zrozumiałam, że można tu tworzyć naj... podając link do zdjęcia.
Wszak w forum można też wstawiać zdjęcia bezpośrednio. Myślę, że tak będzie nawet ciekawiej. I to nic, że powtórzone zostaną w galerii :-).

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 106 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2421