Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 22 Lip 2019, 10:33
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Tereny poprzemysłowe

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 21:11 
Awatar użytkownika

Opuszczone fabryki i tereny przemysłowe to bardzo wdzięczny temat na fotografię, ale wyprawy w takie miejsca zazwyczaj są dość utrudnione. Po pierwsze niebezpieczne, bo nikt takich terenów nie zabezpiecza przed zawaleniem, po drugie czasem zamieszkałe przez zdziczałe zwierzęta (i czasem ludzi :/ ). I często po prostu ogrodzone. Jeśli należą do jakiejś istniejącej firmy, mozna się ubiegać o przepustki na wejście i fotografowanie.
Macie doświadczenia w tym względzie? Ja w Gdańsku swojego czasu obfotografowałam koszary przy ul. Słowackiego (tuż przed zburzeniem i przejęciem przez dewelopera), ZNTK na Przeróbce i dawną fabrykę karabinów przy Łąkowej. Nie udało mi się jeszcze wybrać na tereny Stoczni Gdańskiej, tam wymagane są przepustki.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 23:35 
Awatar użytkownika

Dobrym przykłądem rozsądnego zagospodarowania terenów poprzemysłowych jest Żyrardów, świetnie sportretowany w serwisie: http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/1464:Zyrardow/. Ja pod nosem mam zakłady w Ursusie, które też planowane są pod zabudowę mieszkaniową, ale jeszcze tam nie byłem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Lut 2010, 21:57 
Awatar użytkownika

Podobno jednym z najlepszych w Polsce przykładów rewitalizacji takich obiektów jest Manufaktura w Łodzi. Mam zamiar odwiedzić jeszcze w tym roku.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Lut 2010, 22:43 
Awatar użytkownika

Muszę przyznać, że ja (choć np. wspomniany Żyrardów bardzo mi się podoba) jakoś nie mogę przekonać się do terenów poprzemysłowych. Znam kilku fanatyków takich postindustrialnych krajobrazów, ale mnie to chyba (na razie) nie kręci. Choć do zdjęć z takich miejsc powoli się przekonuję. Może nawet powstanie taki tag w serwisie :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 00:14 

Dla mnie opuszczone fabryki to idealne miejsce na zamieszkanie. Czytałam swego czasu, że są już plany zagospodarowania byłej Fabryki Norblina (też planowano zburzyć!) - mają powstać bary, sklepy, butiki i oczywiście część mieszkaniowa i biurowa. Do zabytkowych budynków dołączą nowe, ale w XIX-wiecznym klimacie. Jestem bardzo ciekawa efektu. W Manufakturze byłam i przyznam, że robi wrażenie. To takie częściowe przenosiny w czasie. Jedną nogą jest się na Ziemi Obiecanej a drugą w H&M:) I koniecznie muszę wybrać się do Żyrardowa. Ale to już jak będzie ładna pogoda:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2010, 08:35 
Awatar użytkownika

Jeśli jesteśmy przy udanych rewitalizacjach - to koniecznie trzeba wspomnieć o gdańskiej Filharmonii na Ołowiance, która mieści się w zaadaptowanym budynku dawnej elektrociepłowni.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8566 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2409