Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 31 Mar 2017, 00:30
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Muszyna - Ogrody zmysłów.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Lut 2017, 12:23 
Awatar użytkownika

W Muszynie byłem wielokrotnie, ale nigdy nie natrafiłem na istniejące tam Ogrody zmysłów. Rzecz nowa, skierowana dla osób niepełnosprawnych, ale przecież nie tylko. Co to są te ogrody zmysłów? Cyt. za portalem miejskim Muszyny:
" Ogrody zmysłów są jeszcze mało rozpowszechnionym pomysłem przystosowania parków nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób niewidomych, jak i osób z zaburzeniami psychofizycznymi czy z upośledzeniem umysłowym. Zaprojektowane są tak, aby w sposób celowy i zintensyfikowany oddziaływać na zmysły pozawzrokowe. Oprócz funkcji poznawczej pełnią one podobną rolę, co ogrody przeznaczone do hortiterapii, poprzez zabawy edukacyjne pomagają w budowaniu więzi interpersonalnych. Ogrody w pełni dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców wiozących swoje pociechy w wózkach. Dostosowane do tego są parkowe ścieżki. "
Oglądałem fot. tych ogrodów i zaciekawiły mnie i to bardzo. Będąc jeszcze kiedyś w Muszynie będę się starał je zobaczyć.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2017, 20:46 

W Muszynie byłem raz, wiele lat temu, wtedy było zwykłym uzdrowiskiem. Ciekawy pomysł z tymi ogrodami

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Mar 2017, 13:17 
Awatar użytkownika

Masz rację Jacku, że z tymi ogrodami to ciekawy pomysł, tym bardziej, ze jest tam wieża widokowa z której rozpościera się piękny widok na góry, Dol. Popradu i samo uzdrowisko.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 09 Mar 2017, 14:33 
Awatar użytkownika

Przeglądając zdjęcia tych ogrodów stwierdzam,że warto się tam wybrać.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Mar 2017, 00:16 
Awatar użytkownika

W Rudzie Śląskiej też znajduje się Ogród Sensoryczny ( na Wirku )

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8324 | Wszystkich tematów: 510 | Wszystkich użytkowników: 2264