Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Sie 2019, 22:31
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Nowa architektura

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 23:00 
Awatar użytkownika

Wiem wprawdzie, że ten portal skupia raczej miłośników starej deski i starej cegły... ale brakuje mi tu czasem zarówno zdjęć, jak i rozmów o nowej polskiej architekturze. Tak jakby Polska w tym temacie nie miała sie czym chwalić... a to przecież ważny element miejskiego (i nie tylko) krajobrazu. Co zbudowano ostatnio w Waszej okolicy ciekawego, nowoczesnego, wartościowego?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Lut 2010, 11:53 
Awatar użytkownika

Sea Towers :) :):) ale póki co boję się go sfotografować...może jak nabierze rumieńców odrobiny sepii :):):)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2010, 01:20 
Awatar użytkownika

Oczywiście Złote Tarasy... imponujące. I nawet powstał o nich program dla Discavery. Niemniej póki co jakoś nie mam śmiałości. Trochę patyny im nie zaszkodzi :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2010, 08:27 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
Oczywiście Złote Tarasy... imponujące

Cieszę się, że to słyszę. Bo są na mojej liście :)

A w kwestii Sea Towers... pewnie sie nie powinnam wypowiadać, bo mi się włącza "serce matki" (bo wprawdzie dziecko nie do końca udane, ale przecież tyle mu czasu poświęciłam ;) )
Trzeba zobaczyc, bo po pierwsze - na liście rekordów (w tej chwili najwyższy budynek mieszkalny w Polsce), po drugie - całkiem zmienił gdyński brzeg :)

Z najbliższego otoczenia wybrałabym coś innego - halę widowiskowo-sportową w Gdyni (tę z "grzbietem dinozaura" i trawiastym dachem) i budynek Lotosu, który w nocy zmienia kolory (sam, nie za pomocą reflektorów iluminacji).

Z terenów bardziej ode mnie oddalonych - podoba mi się nowy budynek Akademii Muzycznej w Katowicach.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2010, 18:03 

Co do tego co piszecie bardzo fajna ciekawostka. zarówno Sea Tower jak i złote tarasy można zobaczyć sobie w ciekawych prezentacjach w 3D. - (trzeba kliknąć w nazwę). Złotych nie lubię i nie podobają mi się. Sea Tower, owszem - rzuca się w oczy. żałowałem, że nie mogłem być tam na tarasie widokowym podczas ostatniej parady żaglowców... Z ciekawostek: nie jest tylko najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce, ale także najwyższym budynkiem w Polsce, budowanym poza Warszawą :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 16:53 

Sea Tower jest bardzo ładnym budynkiem i świetnie się wkomponował w gdyńskie nadbrzeże.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 17:02 
Awatar użytkownika

Tak dla poprawności - ten budynek nosi nazwę Sea TowerS :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 17:08 

Jeśli chcesz wiedzieć, co ostatnio zbudowano, to z pewnością większość ludzi odpowie, że powstała nowa Galeria Handlowa:))) Wiem, że to śmieszne ale to właśnie te obiekty zdominowały ostatnio nasze miejskie krajobrazy. Jeśli chodzi o najładniejszą Galerię to jeszcze długo zdania nie zmienię. Palmę pierwszeństwa dzierży Stary Browar, choć trudno w jego przypadku mówić o nowoczesnej budowli. Podobnie ma się sprawa z przepiękną Manufakturą w Łodzi. Jednak sam pasaż handlowy już tak piekny nie jest. Złotym Tarasom wg mnie brakuje przestrzeni. One się duszą i może dlatego właśnie przeciekają przy każdej większej ulewie:) Super prezentuje się otwarta w listopadzie krakowska Bonarka ale tu znowu mamy do czynienia z adaptacją zabytku. A tak poważnie, to naprawdę podobają mi się nowe warszawskie wysokościowce. Są o wiele ładniejsze niż te w Chicago. Szkoda tylko, że sa tak porozrzucane.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 17:09 

Fakt:)))

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 09 Mar 2010, 10:41 

Nie wiem czy śledzicie konkurs na bryłę i makabryłę na portalu bryla.pl ? Warto wspomnieć, że w tym roku pierwsze miejsce (najlepsza bryła roku) przypadła Hotel Andels w łódzkiej manufakturze. Co warte wspomnienia oceniali internauci w liczbie ok 5 tys więc wyniki dość wiarygodne. warto zobaczyć manufakturę łódzką w 3D - jak dla mnie budynek robi wrażenie. Wiem, że studenci architektury jeżdżą tam na wycieczki więc mam nadzieje, że rośnie prężne młode pokolenie polskiej architektury :)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2411