Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Lut 2019, 14:16
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Nowa architektura

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Wrz 2010, 17:29 
Awatar użytkownika

A z mojej okolicy - coś co wpawdzie dopiero za jakiś czas... rozstrzygnięto dziś konkurs na Muzeum II Wojny Światowej, wygrało Studio Kwadrat z Gdyni - ludzie, których znam i szanuję, więc bardzo się cieszę, bo ten obiekt ma szansę powstać (a nie pozostać na zawsze tylko śmiałą wizją) i być czymś na miarę Muzeum Żydowskiego w Berlinie :)

Image

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Wrz 2010, 21:43 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
Oczywiście Złote Tarasy... imponujące. I nawet powstał o nich program dla Discavery. Niemniej póki co jakoś nie mam śmiałości. Trochę patyny im nie zaszkodzi :-).

Ja miałam śmiałość :) Dach rzeczywiście robi wrażenie - jednak ominęła mnie przyjemność znalezienia się "pod wodospadem", czyli wtedy kiedy leje i woda spływa po tym pogiętym szkle (podobno nawet trochę przecieka, ciekawe czy dla lepszego efektu ;) )

Ale nie tylko Tarasy nadają się do oglądania - relacja z nowej Warszawy "okiem architekta" już w galerii:
http://www.polskiekrajobrazy.pl/Joanna_ ... :Warszawa/

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Wrz 2010, 14:40 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
A z mojej okolicy - coś co wpawdzie dopiero za jakiś czas... rozstrzygnięto dziś konkurs na Muzeum II Wojny Światowej, wygrało Studio Kwadrat z Gdyni - ludzie, których znam i szanuję, więc bardzo się cieszę, bo ten obiekt ma szansę powstać (a nie pozostać na zawsze tylko śmiałą wizją) i być czymś na miarę Muzeum Żydowskiego w Berlinie :)
Swoją drogą wiele wizualizacji przyszłych projektów wygląda faktycznie dość imponująco, natomiast po realizacji okazuje się zupełnie coś innego. Weźmy choćby taki Pasaż Wiecha w Warszawie. Na wizualizacjach cacuszko, a jak wygląda teraz... Chyba wolałem już ten twórczy PRL-owski bałagan. Przynajmniej wiało sentymentem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Wrz 2010, 13:09 
Awatar użytkownika

Bo wizualizacje projektów to właściwie rodzaj reklamy... z realizacją może być różnie. Ale zdarzyły mi się również pozytywne zaskoczenia, coś co na projekcie wyglądało całkiem zwyczajnie na żywo okazywało się ciekawsze.

Szkoda, że nie napisałeś o tym pasażu wcześniej, wciągnęłabym na listę obiektów do obejrzenia podczas ostatniej architektonicznej wyprawy :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Wrz 2010, 23:20 
Awatar użytkownika

Szkoda, że nie napisałeś o tym pasażu wcześniej, wciągnęłabym na listę obiektów do obejrzenia podczas ostatniej architektonicznej wyprawy
Zapewniam, że nie warto :-). Choć oczywiście gust jest rzeczą względną. Ale tłoczno tam i niezbyt czysto. Już samo to mnie osobiście odstrasza.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Wrz 2010, 03:01 
Awatar użytkownika

To że tłoczno i niezbyt czysto akurat niewiele ma wspólnego z realizacją imponującej wizji architektów ;) Założę się, że na inne rzeczy zwróciłabym większą uwagę ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lut 2012, 14:03 

Trzeba zobaczyc, bo po pierwsze - na liście rekordów (w tej chwili najwyższy budynek mieszkalny w Polsce), po drugie - całkiem zmienił gdyński brzeg :)

A czemu nie ma go na PK-owej NAJ? :o

Z terenów bardziej ode mnie oddalonych - podoba mi się nowy budynek Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pięknie zrobiony, niestety zabrakło mi umiejętności fotografowania wnętrz , no i pani pilnująca bardzo! niechętnie patrzyła na aparat.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lut 2012, 19:04 
Awatar użytkownika

Natalia Pytko napisał(a):
A czemu nie ma go na PK-owej NAJ? :o

bo ja się nie bawię w NAJ ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lut 2012, 19:20 

bo ja się nie bawię w NAJ ;)

To w co się bawimy?, bo śmiercią naturalną fajne rzeczy umierają...
Marta deski nie dodała, co jest, coś się dzieje?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lut 2012, 05:49 

Nowa architektura , a ja proszę byśmy spojrzeli wstecz bo oto na naszej wsi zanika kolejny element krajobrazu : wiejskie szkoły . Znikły wiatraki , gdzie podziały się kuźnie stojące przy drogach , a teraz nikną budynki - czasami niepozorne , małe ... a tak wiele znaczące dla społeczności . Wielu spośród nas zaczynało w nich spotkanie z nauką . Spróbujmy je utrwalić , udokumentować - a to czy będą to obrazy doskonałe technicznie i artystycznie to już inne pole działania .

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386