Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 19 Kwi 2019, 10:44
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Zadatek - jak wysoki i kiedy podlega zwrotowi?

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Kwi 2010, 01:07 
Awatar użytkownika

Ciekawym, jakie są Wasze opinie na ten temat. Chodzi mianowicie o zadatek. Wspominałem już w innym poście, że wybieram się w Góry Bialskie. Dokładnie do Chatki Trapera http://www.bielice.pl/bielice_pl.html. Pani za rezerwację zażądała bardzo wysokiego zadatku – 1000 zł, który miałby być wpłacony w dwóch ratach. Pierwsza rata teraz, w kwietniu, druga za miesiąc lub dwa. W przypadku ewentualnych komplikacji np. choroba zadatek przepada w całości. Mi osobiście takie podejście się nie podoba. A jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Co sądzicie o tej sytuacji?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Maj 2010, 15:31 

Powiem tak ta Pani lekko przesadziła.Prowadzę biuro turystyczne które organizuje wycieczki po Polsce rezerwuje noclegi w hotelach dla grup 30-50 osobowych i dość rzadko spotykam się z tym że hotel chce zadadek lub zaliczkę choć czasami się zdarza.Nawet w takich dużych miastach jak Kraków , Poznań czy Wrocław mam czas żeby zrezygnować z rezerwacji bez ponoszenia kosztów jest to najczęsciej 3-4 tygodnie wczesniej nikt z tym nie robi problemu więc uważam że Pani przesadziła.Nie ma też żadnego znaczenia czy jest to grupa zorganizowana czy klient indywidulany każdy musi mieć możliwośc rezygnacji bez ponoszenia żadnych kosztów.Pozdrawiam

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Maj 2010, 22:04 
Awatar użytkownika

Hmmm... powiem tak. Nie chodzi o to, że ja nie chcę ponosić żadnych kosztów w przypadku rezygnacji. Oczywistym jest dla mnie, że jeśli z jakiś powodów nie mógłbym przyjechać na kwaterę w terminie lub wogóle ta Pani poniesie określone straty. Z bólem serca, ale jestem gotów w jakiś sposób to zrekompensować. Jednak dotknęła mnie, przede wszystkim, sama wysokość zadatku podlegająca przepadkowi oraz nieodwołalność takiej wpłaty. Bo przecież różne zdarzają się wypadki losowe.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Maj 2010, 00:37 
Awatar użytkownika

Ja spotkałem się z formą zadatku ale w wysokości 5-10% które miały być wpłacone na miesiąc przed planowaną wizytą. Pomimo tego raz zdarzyło mi się nie dojechać z powodów osobistych i prawdę mówiąc byłem miło zaskoczony jak pieniądze wpłyneły mi na konto z powrotem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2010, 17:34 
Awatar użytkownika

Chyba sobie ten wątek wydrukuję i przekażę Pani po dotarciu na miejsce ;-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Lut 2012, 10:59 

Ja proponuje rezerwować przez stworzone do tego strony internetowe np booking.com. Wtedy nie ma problemu z zadatkami

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8532 | Wszystkich tematów: 528 | Wszystkich użytkowników: 2393