Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2020, 03:23
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Tykocin

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Paź 2010, 22:50 

Spośród miast i miasteczek, które udało mi się w Polsce zobaczyć, jednym z najbardziej przeze mnie lubianych jest Tykocin. Byłam tam już trzy razy i nie omieszkam zajrzeć znów, gdy tylko nadarzy mi się być w pobliżu. Agnieszka Osiecka nazywała Tykocin miasteczkiem bajeczką i uplasowała w rankingu ukochanych mieścin na pozycji 2 - tuż po Kazimierzu Dolnym:) Jej gust jest mi zdecydowanie bliski. A Tykocin uważam za zaczarowany - nie znam innego tak sennego miejsca, w którym czas biegnie wolniej i gdzie nikomu się nie spieszy. Uwielbiam go za niskie kolorowe domki, które wraz z wąskimi uliczkami tworzą ten mikroświat - swojski i zajęty własnymi sprawami. Bo ceny podskoczyły u krawca, bo mleko coś ostatnio u Icka niesmaczne, bo się znowu u rzeźnika pokłócili a proboszcz to na mszy Jóźka zrugał, bo ten znów pijany przyszedł do pracy, a do tego żonę bije. Tak sobie wyobrażam ten wir drobnych spraw, plotek i interesów w dawnym Tykocinie - polsko-żydowskim, którego już nie ma, a po którym pozostał wyczuwalny w powietrzu ślad. Synagogę odwiedzam przy tym zawsze, bo panuje w niej ten mistyczny spokój. I jest piękna. To wzruszające móc spoglądać na ściany z wymalowanymi po hebrajsku cytatami z biblii i zobaczyć ozdobne tałesy przewieszone przez modlitewne klęczniki. Plus te wszystkie 'liturgiczne drobiazgi', które teraz służą tylko jako eksponaty przywołujące obrazy z przeszłości. O Tejszy też nie wspomnieć nie mogę, bo babkę ziemniaczaną zapamiętam na zawsze. Ech...taki ten Tykocin daleki od betonowej, gwarnej i szarej mojej Warszawy...czy dla Was też jest taki?:):)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lis 2010, 08:39 
Awatar użytkownika

Nic dodać, nic ująć, Olu :D Ze swej strony podzielę się tylko kilkoma zdjęciami Tykocina ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Hotel ALUMNAT, to tu Jacek Bromski kręcił niektóre ujęcia do filmu "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą". Filmowa "Karczma ZAPIECEK" :)

Image

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lis 2010, 09:29 
Awatar użytkownika

Nic ująć, z tym się zgodzę. Widać jednak, że dodać się dało. :roll: Bardzo zachęcający opis i też zdjęcia. Z Warszawy blisko można skoczyć wspólnie na zdjęcia i babkę ziemniaczaną. Ola coś masz dobry sposób na zachęcenie - szczególnie, że jeszcze przed śniadaniem :D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lis 2010, 22:56 

Świetne zdjęcia, a z fragmentem mostu najładniejsze :) Andrzej, skoczyć nie tylko można, ale i trzeba! Tylko uważaj na kawę - pani z Tesli zgotowała mi ostatnio tak mocną, że dwa razy musiała wylewać wodę z filiżanki i dopełniać świeżą. Gdyby nie to, nie zasnęłabym przez tydzień:) Choć i tak całej mikstury nie wypiłam. Narobiłam sobie za to teraz smaku na babkę ziemniaczaną. Szkoda, że nie mam piekarnika, szkoda... :):):)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Gru 2010, 00:05 
Awatar użytkownika

Jeszcze nie byłam, choć jest wysoko w rankingu miejsc, które chcę zobaczyć w najbliższym czasie:) ... Do tej pory upodobane mam Kłodzko i Nowy Wiśnicz :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Maj 2013, 09:10 
Awatar użytkownika

Tykocin robi wrażenie...polecam naprawdę..

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Maj 2013, 10:59 
Awatar użytkownika

W Tykocinie nie byłem, ale chętnie bym to miasteczko odwiedził. Opisy i zdjęcia pokazane na PK do tego zachęcają. Tajemnicze, klimatyczne i owiane legendą miejsce.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Maj 2013, 15:31 
Awatar użytkownika

Też polecam i zachęcam do odwiedzenia Tykocina , byłem tam już dziesiątki razy i zawsze znajduję coś nowego . Polecam wybrać się w pierwszą niedzielę miesiąca o każdej porze roku , można wtedy zakręcić także do Kiermus na ciekawy jarmark , z stamtąd do Tykocina jest tylko parę kilometrów ( chyba 3 ) , dwa w jednym :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sie 2013, 07:49 

Nigdy tam nie byłam, ale jak tak zachwalacie, a do tego jeszcze kuszą te piękne zdjęcia, to czas chyba zorganizować sobie jakąś wycieczkę :D Szkoda tylko, że to tak daleko ode mnie, weekendowa wyprawa odpada, a urlop na ten rok już prawie całkowicie wykorzystany :(

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lut 2014, 22:08 
Awatar użytkownika

Serdecznie polecam wycieczkę do Tykocina , bywam tam często gdy jadę na targ staroci do Kiermus. W Tykocinie przy synagodze siedzi rzeźbiarz i rzeźbi takie fajne figurki żydów.

Załączniki:
rbb.JPG
rbb.JPG [ 149.56 KiB | Obejrzany 7880 razy ]

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8599 | Wszystkich tematów: 547 | Wszystkich użytkowników: 2496