Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 22 Kwi 2021, 12:04
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

PolskieKrajobrazy.pl - tytuły zdjęć

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Wrz 2010, 22:05 
Awatar użytkownika

Drodzy Autorzy serwisu PolskieKrajobrazy.pl. Wasza praca w budowaniu tej strony jest wprost nieoceniona. Wiem, ile wysiłku wymaga dodawanie tutaj zdjęć, a co dopiero mówić o opisach, wyszukanych tytułach i tym podobnych rzeczach, nie związanych bezpośrednio z samymi fotografiami.

Waszą pracę porównałbym raczej do dziennikarstwa obywatelskiego niż tylko do zabawy, bo z pewnością to coś więcej. Podobnego zdania jest wielu moich kolegów z branży internetowej, którzy obserwują rozwój naszego serwisu. Chwała Wam, chwała.

Wiem, że proszę o wiele, ale mam do Was jeszcze jedną prośbę. Nadawajcie dokładne tytuły waszym zdjęciom. Niech to nie będzie tylko "uliczka", ale "Uliczka Zastodolna. Krempachy". Zamiast samego "ratusza" dopiszcie, proszę, "Renesansowy ratusz. Chełmno" lub po prostu "Ratusz w Chełmnie". Dzięki temu w o wiele prostszy sposób będzie można dotrzeć do Waszych zdjęć, zarówno z poziomu wyszukiwarki wewnętrznej serwisu, jak i z poziomu innych wyszukiwarek, zewnętrznych.

To także sprawi, że serwis, a także Wasze zdjęcia będzie odwiedzało więcej ludzi. A przecież o to właśnie chodzi. Z góry wszystkim dziękuję.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Cze 2011, 10:33 

Mam pytanie. Jak zmienić pomyłkowo wpisany tytuł zdjęcia? Nie znalazłam opcji - edytuj.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Cze 2011, 19:10 

Najprościej wykasowac zdjęcie i wstawic powtórnie z właściwym opisem. :)))

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Cze 2011, 19:51 

Tak, ale wtedy tracę komentarze i licznik :( W opisie dam poprawkę.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Mar 2014, 01:40 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
Nadawajcie dokładne tytuły waszym zdjęciom. Niech to nie będzie tylko "uliczka", ale "Uliczka Zastodolna. Krempachy". Zamiast samego "ratusza" dopiszcie, proszę, "Renesansowy ratusz. Chełmno" lub po prostu "Ratusz w Chełmnie".

Nie ma sprawy, ale po co w takim razie pole 'opis', skoro tytuł zdjęcia ma wyczerpywać tę cechę? To jest powtarzanie drugi raz tego samego. Jeśli dodam zdjęcie i zatytułuję ją 'Wieża Eiffela w Paryżu', to w opisie naprawdę już nie mam nic do dodania. A do znajdywania zdjęć w wyszukiwarce są przecież tagi...?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Mar 2014, 16:36 
Awatar użytkownika

miharu napisał(a):
Nie ma sprawy, ale po co w takim razie pole 'opis', skoro tytuł zdjęcia ma wyczerpywać tę cechę? To jest powtarzanie drugi raz tego samego. Jeśli dodam zdjęcie i zatytułuję ją 'Wieża Eiffela w Paryżu', to w opisie naprawdę już nie mam nic do dodania. A do znajdywania zdjęć w wyszukiwarce są przecież tagi...?
Nie do końca się z tym zgodzę :-). Jeżeli ktoś w tytule wyczerpie wszystko co chce napisać na temat danego zdjęcia/miejsca to opis powinien pozostać pusty. Opis to niejako rozwinięcie. Ja często umieszczam tam swoje subiektywne odczucia na temat fotografowanego tematu. Staram się przekazywać tam swoje emocje, kontekst, w którym fotografowałem. Czasem po prostu piszę kilka słów więcej o tym, co przedstawia zdjęcie. Bo tak, jak Wieża Eiffela nie wymaga w tym sensie rozwinięcia to już hurdycja w Krempachach i owszem :-). Pozdrawiam ciepło

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Paź 2014, 15:57 

I jak jest teraz z tytułami, z podpisywaniem zdjęć ? Czy większość użytkowników wzięła sobie do serca prośbę Szymona ? :(
Czy w ogóle ktoś zagląda na forum ?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Paź 2014, 00:37 
Awatar użytkownika

Borowiak napisał(a):
I jak jest teraz z tytułami, z podpisywaniem zdjęć ? Czy większość użytkowników wzięła sobie do serca prośbę Szymona ? :(
Czy w ogóle ktoś zagląda na forum ?
Ja zaglądam :-). A z tytułami nie jest tak źle. Z moich statystyk wynika, że ok. 35 proc. podpisów pod zdjęciami jest zbyt ogólnikowych, ale podobno to i tak niezły wynik. Niemniej oczywiście apeluję... Podpisujmy zdjęcia w miarę możliwości jak najdokładniej i w sposób opisowy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Paź 2014, 09:21 

I niech tak się stanie. :)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8911 | Wszystkich tematów: 681 | Wszystkich użytkowników: 2597