Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 23 Wrz 2020, 04:50
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Tematy forum - co dodać, co ująć

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lut 2010, 22:52 
Awatar użytkownika

Tak, jak pisałem już w artykule wprowadzającym forum (http://www.polskiekrajobrazy.pl/Artykul ... owalo.html) tematy zaproponowane w tym miejscu są jedynie propozycją. Być może część z nich zupełnie się nie przyjmie, inne koniecznie trzeba będzie dodać. Będę wdzięczny za wszelkie opinie w tej sprawie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 07:17 
Awatar użytkownika

A gdyby jakiś kącik mola książkowego? Temat o literaturze, którą warto przeczytać wybierając się w teren. Nie mówię tu o przewodnikach, bo to jest oczywiste, ale o lekturach, które poza suchymi informacjami potrafią oddać klimat miejsc. Wiadomo, jeśli chodzi o Bieszczady, to na przykład Hłasko, Beskid Niski - Stasiuk, itd. Są też autorzy mniej znani, często zapomniani, po dzieła których warto sięgnąć. Ot chociażby, dzięki korespondencji z Panem, Panie Szymonie, przeczytałem inspirujące "Na południe" Pagaczewskiego.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 09:21 
Awatar użytkownika

Popieram :) Skoro turystyka "literacka" sprawdza się w Barcelonie dzięki powieściom Zafona, czemu by nie u nas?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 11:12 
Awatar użytkownika

To prawda, że tego typu inspiracje "książkowe" są często bezcenne. Zastanawiam się tylko, czy tworzyć na ów temat oddzielne forum, czy też wystarcz to co jest? Idąc tym śladem można by też utworzyć kącik filmowy, w którym moglibyśmy odgadywać miejsca kręcenia poszczególnych filmów. Swojego czasu bardzo mnie to fascynowało :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 15:47 
Awatar użytkownika

a w którym już istniejącym dziale moglibyśmy o tym pisać?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 16:03 
Awatar użytkownika

W zasadzie w każdym. Znam świetną literaturę poświęconą określonym miejscom np. górom lub konkretnym miejscowością, ale także taką, która dotyczy np. żeglarstwa. Zastanawiam się po prostu, czy z tego typu tematów zbierze się aż tyle, żeby wydzielić osobne forum, jeśli de facto można o tym pisać w działach już istniejących. No, bo czy miłośnik gór chcący pogłębić swoją wiedzę na ów temat będzie szukał inspiracji w forum "Góry", czy też w innym "nazwijmy to "literackim"?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 16:12 
Awatar użytkownika

Ilości takich wątków nie jestem w stanie oszacować. Aż takim znawcą literatury nie jestem ;) .Może pomysłodawca mógłby podać chociaż rząd wielkości...? Ja ze swojej strony mogłabym dorzucić na pewno kilka pozycji. Ale taki dział, roboczo nazwałabym go "Inspiracjami" mógłby pomóc zebrać to w jednym miejscu. Bo co zrobić, jeśli by pasowały i do miasteczek i do morza, na przykład?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 16:21 
Awatar użytkownika

Oczywiście mnożenie dodatkowych działów teraz, kiedy forum jest praktycznie puste, też niekoniecznie ma sens. Zawsze przecież można te rozrzucone wątki poprzenosić i zgrupować później. O ile ktoś będzie miał na to czas i chęci :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 17:08 
Awatar użytkownika

Tak właśnie zamyślam zrobić. No i oczywiście znajdę chęci :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Lut 2010, 18:49 
Awatar użytkownika

Przy tworzeniu takich tematów łatwo może się zrobić śmietnik. Ktoś napisze o jakiejś książce, a potem trzy strony forum z komentarzami typu: "Czytałem, fajne!", "Nie czytałam, muszę przeczytać". Dlatego przydałoby się jakoś sformalizować wątek.

Proponowałbym zrobić to tak:

1. Otwieramy wątek np. "Literatura inspirująca podróżników"

Opisujemy w niej książkę według następujących reguł:

Autor: Imię i nazwisko
Tytuł: Wiadomo
O książce: Tutaj użytkownik forum pisze o książce, którą przeczytał i która zainspirowała go do podróży, komu ją poleca, jakich miejsc dotyczy itd.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8750 | Wszystkich tematów: 691 | Wszystkich użytkowników: 2487