Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2020, 04:09
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Lokalizacja zdjęć a przypisanie ich do miejscowości

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lut 2010, 22:19 
Awatar użytkownika

Witam pierwszy raz na forum PK :)

Tak jak w temacie chciałem zaproponować dodatkową pozycję w lokalizacji zdjęcia, a mianowicie przez możliwość dodania współrzędnych wg GPS, które mogłoby w dokładniejszy sposób określić miejsce wykonania zdjęcia na mapie.
Niektóre miejscowości są bardzo rozległe np. Zawoja (długości chyba 15 km) czy Wisła lub Szklarska Poręba, nie mówiąc już o większych miastach. Należy też wspomnieć o miejscowościach, których w danym województwie jest kilka, a co dopiero w kraju.
Często niektóre ciekawe miejsca nie są w danej miejscowości lecz w okolicy dalszej lub bliższej należącej do miejscowości, gdzie miejscowi lub wtajemniczeni wiedzą jak trafić lecz podróżnicy chcący dotrzeć w dane miejsce będą mieli już z tym problem. Sądzę, że teraz w dobie gdzie telefony są wyposażone w GPS (śledzenie trasy wędrówki) i co niektóre aparaty mają taką możliwość nie wspominając o zwykłym sprawdzeniu pozycji na mapach google jest to wg mnie do wykonania.

Pozdrawiam
Dariusz Żuk :ugeek:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lut 2010, 23:38 
Awatar użytkownika

Funkcjonalność, o której Pan pisze jest dosyć łatwa do osiągnięcia, bo przecież ja od samego początku korzystam z niej w części administracyjnej. Pokazanie jej od frontu nie powinno więc być problematyczne. To, że jej do tej pory nie ma wynikało raczej z mojego dążenia do uroszczeń. A przede wszystkim z obawy, aby nie zadać Autorom zdjęć zbyt dużo pracy przy wrzucaniu swoich prac do serwisu. To i tak nie jest proste i wymaga poświęcenia sporo czasu, a tu jeszcze szczegółowa lokalizacja, dodatkowe pola...

Jednak jeśli taka potrzeba będzie nie widzę przeszkód, żeby taką opcję wprowadzić.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 21:49 
Awatar użytkownika

Łatwo mi mówić odkąd podróżuję z GPS ;)
Ale możliwość edycji lokalizacji by się przydała w przypadku zlokalizowania naszego zdjęcia w innej miejscowości o tej samej nazwie. Bez konieczności pisania do Pana z prośbą o zmianę.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 22:22 
Awatar użytkownika

Dariusz Żuk napisał(a):
w przypadku zlokalizowania naszego zdjęcia w innej miejscowości o tej samej nazwie
Staram się takie sytuacjie wychwytywać, ale nie zawsze mi wychodzi, a czasem po prostu nie jestem tak szybki, jak Państwa spostrzegawczość.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8599 | Wszystkich tematów: 547 | Wszystkich użytkowników: 2496