Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2020, 04:03
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wprowadzamy w serwisie limit zdjęć

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 21:44 
Awatar użytkownika

Drodzy Autorzy serwisu PolskieKrajobrazy.pl. Co prawda odgrażałem się, że jeszcze długo nie zostaną wprowadzone limity dodawania zdjęć w serwisie, jednak obecnie muszę zrewidować swe pierwotne zdanie. Bardzo długo zastanawialiśmy się nad tym krokiem wraz z zespołem i doszliśmy do wniosku, że będzie to posunięcie korzystne dla strony.

Liczymy na to, że w ten sposób to Wy dokonacie wstępnej, bardziej restrykcyjnej, selekcji zdjęć dzięki czemu te fotografie, które trafią do serwisu będą faktycznie najlepszymi, reprezentatywnymi dla danej miejscowości czy krainy.

Oczywiście nie chcielibyśmy, aby z powodu takiego ograniczenia serwis stracił na atrakcyjności, zwłaszcza jeśli chodzi o zamieszczane przez Was foto reportaże. Dlatego limit zdjęć ustawiony został na okres jednego tygodnia. W tym czasie można opublikować na stronie 21 fotografii. Mamy nadzieję, że taka liczba będzie wystarczająca do jednorazowego pokazania relacji z dowolnej imprezy, wydarzenia czy wycieczki. Jeśli jednak i ten limit okaże się niewystarczający każdorazowo, na prośbę osoby zainteresowanej, będziemy go podnosić tak, aby dana relacja mogła znaleźć się w całości w serwisie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Szymon Narożniak wraz z redakcją

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 21:58 

Wiem,że usuwanie zdjęc przez moderatorów może byc pracochłonne i kłopotliwe,ale czy nie byłoby to lepsze dla jakości serwisu niż wprowadzenie limitu? Jak liczyc tydzień? Jeśli wstawię zdjęcia w środę to następne dopiero w następną środę? :? :(

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:02 
Awatar użytkownika

Wiedziałem, że ten dzień kiedyś nadejdzie przecież nie tak dawno zaledwie 2 osoby były, które miały powyżej 1000 zdjęć z czego jedną byłeś Ty Szymonie. Sądzę, że wprowadzenie limitu spowoduje, że będziemy dokładniej dobierać zdjęcia i wybierać te "doskonałe" które dokładnie opisują miejsce.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:12 
Awatar użytkownika

Bardzo podoba mi się ten pomysł.
Niektóre obiekty można przedstawić na jednej lub dwóch wybranych fotkach, a nie pchać całą serię fotek na serwis, udanych czy też nie.
Przeglądanie serwisu potem staje się nudne.
Jak mam w moim mniemaniu dobre zdjecie, przekazujące coś godnego uwagi to wstawiam, ale po co zaraz cały ciąg fotek o tym samym?
Tak samo warto sprawdzić przed wstawieniem fotki czy już ktoś nie wyprzedził nas w danym temacie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:25 
Awatar użytkownika

Szczerze mówiąc wprowadzając to ograniczenie liczymy na podniesienie poziomu zdjęć w serwisie. Większość z Autorów dodaje do serwisu naprawdę piękne fotografie, a obok nich zdjęcia całkiem przeciętne lub po prostu niemal zdublowane np. to samo ujęcie w pionie i poziomie, z bliska i parę kroków dalej. Mamy nadzieję, że limit takie zdjęcia po prostu wyeliminuje.

Co zaś się tyczy zasady działania wprowadzonego ograniczenia to wygląda to następująco. Jeśli jednego dnia dodamy do serwisu 21 fotografii kolejne będziemy mogli dodać dopiero za 7 dni. Jeśli do serwisu będziemy dodawali po kilka zdjęć dziennie np. po 3, każdego kolejnego dnia po upływie 7 dni, będziemy te 3 "odzyskiwali". Jeśli przez dłuższy czas w ogóle nie będziemy dodawać zdjęć nie będzie nam się zbierał zapas. Limit dotyczy każdego tygodnia, jeśli w tym czasie nie zostanie on wykorzystany nie przechodzi na następny tydzień.

Tak, jak wspomniałem w wypadku długich i ciekawych relacji limit ten będzie podnoszony w stosunku do konkretnych Autorów, jednak będą musieli zgłosić taką prośbę do moderatora. Od razu mogę powiedzieć, że limit zawsze będzie zwiększany w przypadku relacji z imprez. W pozostałych przypadkach ocena będzie należała każdorazowo do moderatora.

Naprawdę głęboko wierzę, że wprowadzone ograniczenie podniesie jakość serwisu i przyczyni się do jeszcze większej jego popularności.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:34 
Awatar użytkownika

A czy można samemu skasować swoje zdjęcie w serwisie?
Np. przeglądając swoją galerię stwierdzam,że dodane kiedyś tam zdjęcie nie podoba mi się już , albo zrobiłem później lepsze (np.w lepszym świetle) i chciałbym je wstawić ,a usunąć to gorsze. Czy można to użytkownikowi serwisu umożliwić ?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:41 

Pomysł z limitem jest jak najbardziej ok. Nie będę jednak ukrywał, że nie podoba mi się ta "furtka". Dlaczego? z prostej przyczyny. Po raz kolejny okaże się, że jest to portal dla równych i równiejszych. Czym różni się relacja z jakiejś imprezy, gdzie autor jednorazowo umieszcza ponad 60 fotek od relacji z jakiegoś miejsca? Wiem, że na tym portalu są ludzie, którzy mają serdecznie dosyć przebijania się przez hurtowe relacje z różnych imprez, gdzie na zdjęciach widać tylko twarze bądź tłumy, bo mam kontakt z tymi ludźmi. PK nie są portalem informacyjnym, na którym na gorąco należy umieszczać wszystkie zdjęcia z danej imprezy. Równie dobrze można resztę dołączyć w kolejnych tygodniach. Myślę, że wtedy byłoby naprawdę sprawiedliwie. I wiem, że nie jest to tylko moje zdanie. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że i tak nic się w tym temacie nie zmieni ale pozwoliłem sobie wyrazić mój pogląd w tym temacie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:45 
Awatar użytkownika

Mikołaj Razik napisał(a):
A czy można samemu skasować swoje zdjęcie w serwisie?
Np. przeglądając swoją galerię stwierdzam,że dodane kiedyś tam zdjęcie nie podoba mi się już , albo zrobiłem później lepsze (np.w lepszym świetle) i chciałbym je wstawić ,a usunąć to gorsze. Czy można to użytkownikowi serwisu umożliwić ?
Cały czas istnieje możliwość usunięcia konkretnych zdjęć za pośrednictwem moderatora serwisu. Wystarczy skorzystać z formularza znajdującego się pod każdą fotografią "zgłoś uwagi" i wpisać tam "proszę o usunięcie" lub samo "usunąć". Wielu Autorów serwisu korzysta z tej opcji z powodzeniem.

Co do zasady zaś pracujemy nad udostępnieniem tej funkcjonalności w profilu użytkownika. Powinno to nastąpić po wakacjach.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:46 
Awatar użytkownika

Paweł Bednarek napisał(a):
Pomysł z limitem jest jak najbardziej ok. Nie będę jednak ukrywał, że nie podoba mi się ta "furtka". Dlaczego? z prostej przyczyny. Po raz kolejny okaże się, że jest to portal dla równych i równiejszych. Czym różni się relacja z jakiejś imprezy, gdzie autor jednorazowo umieszcza ponad 60 fotek od relacji z jakiegoś miejsca? Wiem, że na tym portalu są ludzie, którzy mają serdecznie dosyć przebijania się przez hurtowe relacje z różnych imprez, gdzie na zdjęciach widać tylko twarze bądź tłumy, bo mam kontakt z tymi ludźmi. PK nie są portalem informacyjnym, na którym na gorąco należy umieszczać wszystkie zdjęcia z danej imprezy. Równie dobrze można resztę dołączyć w kolejnych tygodniach. Myślę, że wtedy byłoby naprawdę sprawiedliwie. I wiem, że nie jest to tylko moje zdanie. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że i tak nic się w tym temacie nie zmieni ale pozwoliłem sobie wyrazić mój pogląd w tym temacie.
Opcja z podnoszeniem limitu będzie stosowano rzadko i tylko w przypadkach planowanych foto felietonów z konkretnych imprez.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Maj 2011, 22:52 
Awatar użytkownika

Zatem czekam na taką możliwość bez udziału moderatora, ponieważ jestem człowiekiem ,który nie lubi "zawracać gitary" innym ludziom swoim "widzimisię" czy chce coś usunąć lub zamienić :)
Dzięki za odpowiedź.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkich postów: 8599 | Wszystkich tematów: 547 | Wszystkich użytkowników: 2496