Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Sty 2021, 21:42
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wprowadzamy w serwisie limit zdjęć

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Maj 2011, 19:27 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
Nowe zasady dodawania zdjęć umożliwiają wprowadzenie do serwisu przez jednego Autora w ciągu całego roku kalendarzowego ponad 1000 fotografii!

Sam jeżdżę mnóstwo po Polsce, średnio ok. 100 dni w roku spędzam poza domem. Z tych wojaży przywożę ogromne ilości zdjęć, w tym roku zrobiłem ich już ponad 10 tysięcy (mimo to, że niektóre zdjęcia usuwam na bieżąco podczas fotografowania).

Posiadając tyle zdjęć ustanowiony limit wcale nie wydaje mi się zbyty mały. Wprost przeciwnie, uważam, że ciężko będzie mi go wykorzystać w całości, bo mnie również on dotyczy.

Szymon, prawie wcale nie zamieszczasz ich tutaj, poza tym w każdej chwili jako administrator możesz sobie ten limit zmienić... więc Twój przykład nie jest najlepszą ilustracją ;)

W ciągu ostatniego roku umieściłam w serwisie ponad 1300 zdjęć. I to ja decydowałam w jakich odstępach czasu i w jakich "porcjach" je publikować. A tendencja do posiadania zdjęć nadających się do tego serwisu jest raczej wzrostowa. Dysponuję coraz lepszym sprzętem, planuję w tym roku wykorzystać swój urlop w Polsce. Wprowadzenie tego limitu będzie więc dla mnie odczuwalnym ograniczeniem.

Dla innych może rzeczywiście nie ma to żadnego znaczenia, a moja odosobniona opinia decyzji redakcji i tak nie zmieni. Czas pokaże, czy będzie to miało pozytywny wpływ na stronę, czy wręcz przeciwnie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Maj 2011, 21:40 
Awatar użytkownika

Jeżeli można wtrącić swoje trzy grosze to to robię:)
-Co do ograniczenia ilości zdjęć nie wypowiadam się, ponieważ jest taka wola jego Zarządcy i takie jego prawo.
-Podobnie jak Pawłowi nie podoba mi się tworzenie furtek na zwiększenie ilości zdjęć. Uważam, że Admina powinna cechować twardość i przestrzeganie żelaznych reguł ustalonych w regulaminie. Jeżeli zostało ustalone 21 zdjęć to powinno być niezmieniane, bo zawsze znajdziemy pretekst, żeby prosić, błagać i przekonywać, że moje zdjęcia to reportaż, a innego nie... i będzie powód do niepotrzebnych dyskusji, tworzenie grup równych - równiejszych popisujących się wzajemnym obrażaniem się i inwektywami (jak to przerabiałem na innym portalu). Chyba, że PK ma być portalem dla grupy najlepszych fachowców w robieniu zdjęć turystyczno-pochodnych, to ja się z tego wycofuję, bo nie czuję się na siłach podołać rywalizacji...
-Na zasadzie "uderz w stół, a nożyce się odezwą"- nie ukrywam, że jak wielu lubuję się w seriach, ponieważ skoro jadę na wyprawę np. do Nysy 200km., czy Borów Tucholskich 600km, to trudno, żebym fotografował tylko jeden obiekt i zrobił 21 zdjęć lub zrobił po 1 zdjęciu 21 obiektom skoro jest tam tak wiele innych ciekawych godnych uwiecznienia miejsc, czyli po prostu "obrazów". Nie widzę możliwości zmiany tak przyjętej reguły, bo tam nie jadę za pieniądze sponsora na zlecenie, tylko własne i dla własnej przyjemności. Zwiedzam i fotografuję to co mnie zainteresuje nie zwracając w większym stopniu uwagi na złoty podział,czy też mocne punkty, bo jest dla mnie zawsze ważniejsze to co fotografuję. W nowym, zaproponowanym systemie różnica polegać będzie jedynie na tym, że zdjęcia z jednej wyprawy będę dodawał pół roku ... lub wcale, albo znajdę inny portal, który zaakceptuje serie nielimitowane i tam opublikuję całą serię :), a na PK tylko zdjęcie sygnalne i linka do powiedzmy "magazynu zdjęć" :)
-Usuwanie zdjęć własnych - uważam za konieczność, która poprawi jakość portalu, dlaczego? Większość z nas to amatorzy, którzy weszli z marszu w robienie zdjęć i złapali tego bakcyla. Nie wszyscy od razu znają się na fotografii tak jak znakomite grono kolegów zawodowców i nie zawsze dodają zdjęcia wysokich lotów, a zauważą to dopiero po jakimś czasie. Ja np. z wielką przyjemnością:) w chwili obecnej dokonałbym selekcji swoich zdjęć i wiele z nich po prostu skasowałbym, a w zamian dał może lepsze i ciekawsze...Zresztą każdy z nas miał syndrom opublikowanego zdjęcia i wie, że często się zdarza, że zdjęcie przestaje się podobać z różnych powodów po jego wysłaniu na serwer. Dokonując wyboru do końca autor nie jest w stanie sam ocenić, które zdjęcie jest najciekawsze i najwartościowsze. Śledząc wystawy fotograficzne zauważamy, że wygrywają je pozycje najczęściej słabe technicznie, a mocne tematycznie tzn. tematycznie trafione, które zainteresowały widza. Podobnie zauważyłem na PK. Wiele zdjęć, które wydawało mi się być atrakcyjnych pozostało nie zauważonych, a te do których początkowo nie przywiązywałbym uwagi zainteresowały uczestników portalu.
-Niestety zdarzają się przypadki, takie jak wczoraj, ze zgodnie z zaleceniem wysyłam e-maila do redakcji i jest usuwane zdjęcie nie to, o które prosiłem i pozostaje to z błędnym opisem. Mógłbym to zdjęcie usunąć sam, gdyby była taka możliwość... Są także przypadki, i to jest ludzkie, że na usunięcie zdjęcia czeka się kilka dni, bo powiedzmy ten co usuwa musiał wyjechać, czy z przyczyn ludzkich po prostu nie miał czasu... Usuwając samemu nie ma tych problemów...
-Temat ilości zdjęć na profilu - tak, był taki czas, że 1000 zdjęć miał tylko Szymon, ale to było trochę czasu temu, ludzie są aktywni i nie siedzą w domach ruszając w teren ze sprzętem, a i Szymon obecnie ma około 3000 zdjęć. Tego raczej nie należy krytykować, tylko zwrócić uwagę na fakt ile miejsc w Polsce, tematów, czy też imprez dana osoba odwiedziła, bo to świadczy o jej aktywnym uczestnictwie na portalu pod nazwą Polskie Krajobrazy... i nie ukrywam stanowi o jego atrakcyjności, bo potencjalni turyści ukradkiem nas podglądają patrząc gdzie warto jechać, co tam oglądać. Nie muszą wydawać pieniędzy na albumowe wydania typu " Co warto zwiedzić na....."
Na zakończenie pozwolę sobie zacytować ideę, która przyświecała portalowi:
"...Idea stworzenia tego serwisu była bardzo prosta. Z jednej strony chcieliśmy pokazać
piękno naszego kraju, z drugiej dać narzędzie, które byłoby pomocne przy planowaniu
podróży po Polsce. Wyszliśmy z założenia, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. I
to obraz decyduje często o takim a nie innym kierunku naszych wypraw, tych bliższych i
tych bardzo dalekich. Chcielibyśmy, żeby nasz przewodnik tworzony był przez wszystkich pasjonatów podróżowania po Polsce, pasjonatów fotografii oraz tzw. lokalnych patriotów..."

C z y ż b y c o ś u le g ł o z m i a n i e ?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 00:57 
Awatar użytkownika

Jurek, bardzo dziękuję za głos w dyskusji. Nie ukrywam, że głos bardzo ważny zważywszy na Twój wkład w kształt serwisu. Jestem teraz daleko od domu, a jeszcze dalej od szerokopasmowego łącza. Odpiszę obszernie zaraz po weekendzie. Na razie udało mi się zmieścić tylko ten wycinek swojej wypowiedzi.

Podjęcie decyzji o wprowadzeniu limitu dodawanych zdjęć zajęło mi ponad 3 miesiące, bo od tego czasu funkcjonalność jest już gotowa. W tym okresie przejrzałem niemal wszystkie zdjęcia najaktywniejszych Autorów, w tym oczywiście także zdjęcia Twoje Jurku. Z tych obserwacji i wyliczeń wyszło mi, że nie będzie to nadmierne ograniczenie dla Ciebie i innych nestorów serwisu. Mam nadzieję, że w codziennym użytkowaniu także będziesz, będziecie mieli podobne odczucia.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 10:13 
Awatar użytkownika

Nie będę cytował przedmówców ,myślę że napisali jasno,jeżeli ktoś chce naprawdę publikować dużą ilość zdjęć może sobie założyć własną stronę a link wkleić we własnym profilu .Jestem też za zmniejszeniem limitu. Jedna z koleżanek na tym portalu powiedziała "Trzeba szanować oglądającego nie można go nudzić" Wybierajmy najlepsze. Gratuluję pomysłu administratorom.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 18:10 
Awatar użytkownika

Marek Ryś napisał(a):
jeżeli ktoś chce naprawdę publikować dużą ilość zdjęć może sobie założyć własną stronę a link wkleić we własnym profilu .Jestem też za zmniejszeniem limitu

Tak ostro? To może zacznij od swojej galerii - w ciągu ostatniego tygodnia opublikowałeś 27 zdjęć. O 6 za dużo - które wylatują? ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 18:45 

Joanna Siegel napisał(a):
Marek Ryś napisał(a):
jeżeli ktoś chce naprawdę publikować dużą ilość zdjęć może sobie założyć własną stronę a link wkleić we własnym profilu .Jestem też za zmniejszeniem limitu

Tak ostro? To może zacznij od swojej galerii - w ciągu ostatniego tygodnia opublikowałeś 27 zdjęć. O 6 za dużo - które wylatują? ;)

Dobre Aśka :lol: Marku. Tu nawet nie chodzi o limit ale o odstępstwa od niego i niejasne zasady wysyłania próśb o zwiększenie. To trąci dyktaturą. Mój portal i to ja i tylko ja decyduję o tym, kto może więcej fotek umieścić. Albo ustalamy sztywny limit albo go po prostu nie ma. Jeżeli ktoś chce jednorazowo umieścić 80 fotek z jakiejś imprezy, to wystarczy stworzyć limit miesięczny. Wtedy zasady byłyby jasne. Ja w każdym bądź razie nie zamierzam nikogo prosić o zwiększenie limitu, bo mam fotki z jakiejś imprezy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 20:45 
Awatar użytkownika

To jest tylko moje skromne zdanie. Ostro napisałem? Chyba nie, może tak mi się napisało :( Myślę że nie uraziłem WAS. Żadnej urazy dla każdego z portalu. Biorę udział w konkursie fotograficznym,żądaja 5 zdjęć w miarę profesjonalnych,pytam czemu 5 a nie 10 jak na innych konkursach żądają, pada odpowiedź, proszę samemu wyselekcjonować,po co mamy się tym trudzić i maja rację. Myślę że i tu to wystarczy. Jestem surowy sam dla siebie?
Joasiu tutaj zasad przy wklejaniu nie było jak dodawałem zdjątka, napewno bym coś wybrał i nie nie zależy mi,które wylecą dla mnie to zabawa.Czemu wam tak zależy ???

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 20:54 
Awatar użytkownika

Po pierwsze - PK to nie konkurs...
Po drugie - sugerujesz, że osoby, którym się limit nie podoba, nie przeprowadzają selekcji swoich zdjęć. Mylisz się, i to bardzo w moim przypadku. Na PK umieszczam najwyżej kilka % tego, co przywożę z moich wycieczek.
Po trzecie - zależy mi, bo mam do powiedzenia na temat ciekawych miejsc w Polsce więcej, niż 21 obrazków tygodniowo.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 21:09 
Awatar użytkownika

Twój przypadek właśnie taki jest jak piszesz walczysz o swoje dzielnie, ale jak administrator będzie miał sztywne zasady to co zrobisz? Musisz bardziej jeszcze radykalnie ciąć. Powodzenia w negocjacjach.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Maj 2011, 21:20 
Awatar użytkownika

Ja nie zamierzam tego z nikim negocjować, Marku. Jeśli będzie trzeba, pójdę ze swoimi relacjami z podróży gdzie indziej, skoro tu nie ma dla nich dość miejsca.

Po prostu wyrażam swoją opinię na temat "skutków ubocznych" tego posunięcia

Może taki bat nad głową jest potrzebny osobom, które same z siebie nie potrafią krytycznie przyjrzeć się temu, co publikują w sieci. Ale proszę mnie z nimi nie mylić.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkich postów: 8661 | Wszystkich tematów: 588 | Wszystkich użytkowników: 2529