Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2020, 04:00
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wprowadzamy w serwisie limit zdjęć

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Maj 2011, 14:06 
Awatar użytkownika

Paweł Bednarek napisał(a):
Daj spokój Aśka. Kopanie się z koniem nie ma sensu, bo widać, że sprawa jest dawno przesądzona. Na innych portalach najbardziej aktywni użytkownicy są nagradzani zwiększonym limitem. Tu aktywni użytkownicy są traktowani jako zło konieczne. (...) Ja ze swej strony kończę temat i dziękuję nagrodzenie nas - najbardziej aktywnych użytkowników - odpowiednim potraktowaniem.

To właściwie najlepsze podsumowanie. Dalsza dyskusja nie ma sensu, skoro redakcja nie zamierza słuchać uwag krytycznych i ich rozważyć.
Niech robi tak dalej, a dorobek i wysiłek wielu osób na przestrzeni tych kilku lat istnienia serwisu zostanie bezpowrotnie zaprzepaszczony.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Maj 2011, 16:33 
Awatar użytkownika

Redakcja uwagi wysłuchała, te krytyczne i te pozytywne. Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy w tym wątku.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 10 Maj 2011, 23:32 

I ja dodam swoje trzy grosze, choć dyskusja już została, jak widzę, zamknięta. Nie będę wskazywać palcem konkretnych wypowiedzi i ich Autorów, bo szkoda na to mojego czasu. Wystarczająco dużo straciłam go, czytając Państwa wymianę poglądów. Często przesyconych złośliwościami pod adresem innych użytkowników portalu. Jestem zniesmaczona poziomem niektórych wypowiedzi i oburzona obraźliwymi i niesprawiedliwymi atakami na Szymona, który, dokładnie tak - jest właścicielem i administratorem PolskichKrajobrazów i stara się od samego początku zbudować tu, zaprzyjaźnioną, że tak to ujmę, społeczność. I to, że forum jest platformą wymiany myśli na temat portalu i jego funkcjonalności nie uprawnia niektórych Państwa do przekraczania granic. Również dobrego smaku. A to zdarza się nie po raz pierwszy. Jednomyślność jest rzadkim zjawiskiem, ale swoje poglądy można przedstawić w sposób kulturalny, o czym niektórzy zdają się zapominać. A co do limitu zdjęć uważam i ja, że to dobry pomysł. I nie widzę problemu, aby napisać maila, jeśli chciałabym dodać więcej. Ta kwestia mniej mnie jednak poruszyła w obliczu tego, co przeczytałam. Dobrej nocy wszystkim.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 06:33 
Awatar użytkownika

Aleksandro, jesteś częścią "redakcji", a zatem współtwórcą zaistniałego problemu... jako moderator nigdy nie będziesz musiała prosić o podwyższenie limitów... syty głodnego nie zrozumie.

Przepraszam, jeśli się uniosłam i kogoś w tej dyskusji uraziłam, jednakże nie potrafię opanować swojego wzburzenia w obliczu komunikatu, że moich/naszych bardzo wielu spędzonych nad stroną godzin, zaangażowania, wkładu w jej budowanie i rozwój "redakcja" zdaje się nie zauważać i absolutnie nie doceniać, co udowodniłaś Aleksandro właśnie tym ostatnim wpisem.

Należało zakończyć tę dyskusję podziękowaniem Szymona, dawało ono przynajmniej nadzieję na to, że "redakcja" ma jednak dla nas odrobinę szacunku.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 10:34 
Awatar użytkownika

Joanno, masz rację, należało dyskusję zakończyć, dlatego tez z grzeczności nie komentowałem tematu dalej po zdaniu Szymona szanując go jako Admina. Skoro jednak po zamknięciu tematu Pani Aleksandra (członek redakcji) zabrała tak absurdalny głos to czuje potrzebę odpowiedzi na jej zarzuty.

re: w odpowiedzi na trzy grosze Pani Aleksandry...

Pani Aleksandro, najłatwiej oskarżać ludzi mówiąc coś w dorozumieniu, a niech się wszyscy domyślają. Skoro szkoda Pani było czasu na dyskusję z nami to po co w ogóle ten bezsensowny głos z Pani strony obrażający nas dających cząstkę siebie dla Was. Bez nas, czyli użytkowników zapewne portal byłby bezużyteczną atrapą w sieci do której najprawdopodobniej nikt by nie zaglądał i wstyd byłoby w swojej wizytówce napisać, że coś takiego się prowadzi, a tak można się nim pochwalić.
Czuję się urażony Pani słowami, bo nie zauważyłem, abym kogokolwiek obraził naruszając netykietę, a mam prawo te słowa odnosić do siebie. Bardzo nie lubię uogólnień i odpowiedzialności zbiorowej, którą Pani zastosowała w swojej wypowiedzi. Jestem w ogóle „zniesmaczony” Pani postawą jako członka redakcji PK , która zapewne nie „buduje tu zaprzyjaźnionej, że tak ujmę społeczności” .
Chciałem zapewnić, że doceniałem i doceniam wkład i zaangażowanie Szymona, któremu wierzę, że pracuje z portalem często nocami i ponad jego siły, ale my również zdjęcia do portalu nie dodajemy w dzień, tylko zaangażowani jesteśmy nocami, bo pracujemy zawodowo i nie siedzimy w domach. Zdjęcia nie są robione na zasadzie „pstryku z satelity”, ale musimy pojechać zrobić, obrobić itp. Co nie powiem, pochłania czas, energię i pieniądze, o których nie mówiliśmy wcześniej. Też mamy swoje rodziny, dzieci i inne życiowe problemy, którymi Was nie obciążamy, bo nie jest to portal „Moja rodzina” tylko fotograficzny…. Dlatego też mamy prawo wymagać od Was jako redakcji portalu, aby nas szanowano i traktowano poważnie.

Panie Szymonie, niech Pan na mnie się nie obraża za napisanie słów, że „zostaliśmy potraktowani jak interes”, bo tak niestety wyszło. Nie analizuję Pańskich zamiarów, bo nie o to chodzi, ja po prostu tak się poczułem…. Podobnie jak Pan jestem w rozterce, czy zasłużyłem na takie „mechaniczne” potraktowanie i czy mój czas oddany PK nie był czasem straconym. Myślę, że inaczej sprawa , by wyglądała gdybym wcześniej usłyszał słowa - słuchajcie Państwo, w związku z tym, że sprawa portalu pochłania za dużo pieniędzy i czasu zmuszeni jesteśmy ograniczyć ilość zdjęć do 21 na tydzień, co robimy od dnia…... Wtedy zapewne ze skrzywioną twarzą, bo zawsze lepiej mieć więcej niż mniej przyjąłbym informację bez dyskusji , a tak powiedziałem swoje „trzy grosze”.
Nie lubię jednak pochopnych decyzji i czekam jak się to wszystko poukłada, mając nadzieję, że dalej ku obopólnemu zadowoleniu. Nie ukrywam odpowiadała mi atmosfera na tym portalu. Łączyłem z nim pewne nadzieje i plany (o których Pan wiedział).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 19:38 

Dla mnie też portal PK to była podstawa planowanych wyjazdów...pomimo że w wielu wypadkach lasy nie znajdowały uznania np. Wierzchlas, w który włożyłem wiele wysiłku,telefonów, emaili,osobistych próśb aby tam do tego unikatowego,zamkniętego uroczyska się dostac.A może wyjściem z nadmiernego obciążenia portalu byłoby usuwanie przez samych użytkowników zdjęc,które się nie dostały do galerii głównej czy do galerii - popularne tagi???. Na przykład w ciągu 14 dni? Sam usunę większośc zdjęc z Tucholi (miasto),z Wierzchlasu ,Nadola,Kasparusa i wiele innych.....Nie ukrywam,że PK bardzo mi odpowiada a co będzie dalej.....????

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 19:56 

Witam. Na wszelkie zarzuty odpowiem krótko, aby wyprowadzić Was z błędu - nie zmieniam swojego zdania, a wyraziłam je jako prywatny użytkownik forum, bo bardzo nie podobał mi się ton tej dyskusji. Skoro już zostałam uznana przez Joannę za członka redakcji, spieszę z wyjaśnieniem - pomagam Szymonowi jedynie w prowadzeniu fanpage`a. Nie jestem zaangażowana w najmniejszym stopniu w plany dotyczące rozwoju PK ani w administrowanie serwisem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 20:09 
Awatar użytkownika

Aleksandra Białas napisał(a):
Skoro już zostałam uznana przez Joannę za członka redakcji, spieszę z wyjaśnieniem - pomagam Szymonowi jedynie w prowadzeniu fanpage`a. Nie jestem zaangażowana w najmniejszym stopniu w plany dotyczące rozwoju PK ani w administrowanie serwisem.

To akurat nieprawda. Od Szymona wiem, że zajmowałaś się również opisywaniem miejscowości oraz umieszczaniem na głównej stronie zdjęć polecanych, wraz z tworzeniem redakcyjnych podpisów pod nimi. A do tego zapewne trzeba mieć uprawnienia co najmniej moderatora. Również dobór zdjęć polecanych na fanpage'u (bo zapewne chodzi o Facebooka) jest niewątpliwie działaniem w imieniu "PolskichKrajobrazów", a nie osoby prywatnej.
Trudno więc nie zaliczać Cię do zespołu redakcyjnego.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 20:27 

Joanno, opisywaniem kilkunastu miejscowości zajmowałam się blisko dwa lata temu. Owszem, gdy Szymon wyjeżdżał, kilka razy ustawiłam zdjęcia na stronie głównej. Na tym kończy się moja "redakcyjna" rola i proszę, nie przypisuj mi więcej. Zdanie przeze mnie wyrażone było moim zdaniem prywatnym. Nie uczestniczę w planowaniu rozwoju strony.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Maj 2011, 21:56 
Awatar użytkownika

Widzę,że dyskusja rozgorzała na nowo i przybrała boczny tor:) Wobec tego i ja pozwolę sobie wyrazić swoja opinię.Dla aktywnych użytkowników portalu PK limit 21 zdjęć na tydzień na pewno nie będzie wystarczający.Tym bardziej,że zaczyna się sezon urlopowy,niedługo wakacje,a nie każdy z nas ma laptop i z nim wyjeżdża w plener.Przy dłuższym pobycie niż tydzień na wyjeździe umknie nam termin,a wiadomo,że z 2-3 tyg. urlopu czy wakacji wracamy pełni wrażeń z ciekawych,nowo odkrytych miejsc oraz pełnym aparatem fotek.
I tutaj lepszy byłby limit miesięczny,np. 100 zdjęć w zaokrągleniu ( czyli ponad 20 zdjęć na tydzień). Mówiąc obrazowo " I wilk syty, i owca cała",czyli w miarę obustronne zadowolenie.
Dbajmy wszyscy o staranny dobór zdjęć zgodnie z tytułem portalu "Polskie Krajobrazy" oraz w miarę czystych i starannych kadrów poprawnych technicznie.
Podoba mi się również propozycja Kol.Borowiaka,by samemu usunąć swoje stare,słabsze czy powtarzające się zdjęcia po wprowadzeniu takiej możliwości dla userów przez admina:)
Za pół roku,gdy nadejdzie szaruga jesienna,nasza aktywność z wyjazdami oraz ilością nowych fotek na pewno spadnie i serwer "odetchnie".
Pozdrawiam turystycznie :))

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Wszystkich postów: 8599 | Wszystkich tematów: 547 | Wszystkich użytkowników: 2496