Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 28 Paź 2020, 19:17
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Gnioty na PK

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Gru 2011, 10:56 

Wiele tu jest ciekawych zdjęć, ale zdarzają sie i takie które rażąco zaniżają poziom PK, mówię tu o przykładzie tegóż oto "dzieła" ->
http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... Mgla..html

Czy powinno ono tu mieć miejsce, w wypadku gdy na słowa konstruktywnej krytyki autor ma urażoną dumę i odreagowywuje to?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Gru 2011, 11:28 
Awatar użytkownika

Szanowni Państwo!Ostatnio zwróciłam uwagę na to, iż niestety na tym profilu , który szanuję za możliwość pokazania na nim swoich ulubionych miejsc, wiele ciekawych informacji,pada wiele nieprzyjemnych i obraźliwych słów.Nie współgra to z naprawdę przepięknymi obrazami, nieraz profesjonalistów, a nieraz amatorów- takich jak ja, bez drogiego sprzętu, może i bez wielkich umiejętności.Takich, którzy chcą się podzielić z innymi swoim widokiem, swoimi pozytywnymi emocjami, a może po prostu chcą pogadać, tak normalnie, po ludzku z kimś innym, może i z daleka, ale i tak bliskim... Razi mnie jednak sposób komentowania zdjęć, obrażanie wręcz innych, wyrażanie swoich odczuć za pomocą słów kompletnie pozbawionych szacunku.Wiem, z pewnością ktoś powie,że jestem staroświecka i takie obrażanie nie powinno dziwić, a jednak dziwi, oburza, jest mi po prostu wstyd ...za tych ludzi.Nie powiem ,, nie czyń drugiemu...''-każdy to zna .Miałam o tym już wczoraj napisać, bardzo przykry temat, więc się wstrzymywałam.To jest jak wkładanie palca między futrynę a drzwi...Jestem jednak zodiakalnym baranem i wyzwań się nie boję.Chciałabym móc jednak dalej z przyjemnością zaglądać do profilu PK., mam tam trochę nowych znajomych, których pozdrawiam serdecznie.Pozdrawiam również całą Redakcję i życzę wielu wspaniałych zdjęć oraz niewielu przykrych i obrażających innych komentarzy.Małgorzata Krakowiak.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Gru 2011, 12:33 
Awatar użytkownika

Redakcja stara się jak może moderować obraźliwe i personalne komentarze. Niestety nie zawsze się to udaje. Cofnąłem się wstecz i to co zobaczyłem usunąłem. Na przyszłość proszę takie przypadki zgłaszać na bieżąco redakcji za pomocą formularza „zgłoś uwagi” znajdującego się przy każdym zdjęciu. Mam nadzieję, że taka sytuacja się już nie powtórzy. Pozdrawiam serdecznie i… nie zachęcam do rozwijania powyższego wątku :-). Wszyscy chcemy, aby było miło, a przypadki złych komentarzy zdarzają się naprawdę rzadko.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Gru 2011, 12:40 
Awatar użytkownika

Pisałem już nie raz, że serwis PolskieKrajobrazy.pl skierowany jest przede wszystkim do wszystkich miłośników naszego kraju, krajoznawców, a dopiero w drugiej kolejności do fotografów. Dlatego, zdaniem redakcji, dla każdego pasjonata zakochanego w Polsce znajdzie się tu miejsce.

O poziom merytoryczny serwisu dbamy każdego dnia, a zdjęcia prezentowane są w trzech kategoriach dostępności. Najlepsze prezentowane są w tzw. galeriach. Większość pozostałych zdjęć publikowana jest w galeriach miejscowości i krain, natomiast fotografie powtarzalne lub odbiegające od tematu serwisu albo po prostu słabe technicznie prezentowane są jedynie w galeriach profilowych. Wydaje nam się, że to w zupełności wystarcza, aby serwis był atrakcyjny wizualnie, a jednocześnie otwarty dla szerokiego grona pasjonatów polskich krajobrazów :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Gru 2011, 22:21 
Awatar użytkownika

I jeszcze słowo na temat fotografii profesjonalnej i gustu w fotografii na podstawie poniższego zdjęcia http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... mosc_.html

Przy okazji rozmowy o fotografii profesjonalnej, chciałem nadmienić, że termin ten jest często źle interpretowany. Także w poniższych komentarzach. Obecnie fotografia profesjonalna to taka fotografia, którą została zrobiona w celach zarobkowych i która jest jedynym źródłem utrzymania jej twórcy. Oczywiście można założyć, że osoba, która zajmuje się zawodowo fotografią robi to lepiej niż inni, ale nie jest to wcale regułą.

O tym jak cienka jest granica pomiędzy fotografią „profesjonalną” a amatorską widać doskonale na takim serwisie, jak ten, w którym mnóstwo amatorów robi bardzo ciekawe zdjęcia, nie ustępujące niczym tym, które możemy oglądać w licznych krajobrazowych albumach. Być może w dziedzinie fotoreportażu, dokumentu zwykłym amatorom będzie trudno zbliżyć się do zawodowców, choćby ze względu na czas i środki, które takim materiałom trzeba poświęcić. Natomiast w fotografii krajobrazu różnica ta wyraźnie się zaciera.

I tak mi osobiście zdjęcie powyżej bardzo się podoba. Eksponuje to, co Autor chciał wyeksponować, a więc piękne kolory zamojskich kamieniczek. Perspektywa zdjęcia mimo, że się "wali" jest ciekawa, dodaje zdjęciu dynamiki i indywidualnego charakteru. Widać, że Autorka nie tyle nie wiedziała, że linie na zdjęciu powinny być proste, co starała się z ich krzywizny wyciągnąć ciekawy efekt. Moim zdaniem się udało.

A wszechwiędzą w fotografii myślę, że nikt obecny na tym serwisie pochwalić się nie może, a i wspomniani profesjonaliści dalecy są od kategorycznych ocen. Wystarczy wspomnieć kilku wielkich fotografów, którzy wrzuciwszy swoje zdjęcia do klasycznych internetowych galerii doczekali się… masy krytyki. Dlatego polecam, oglądając zdjęcia w serwisie, raczej uczyć się innego spojrzenia na świat, konstatować je ze swoim, zamiast krytykować. Przyniesie to na pewno o wiele więcej pożytku zarówno krytykowanemu, jak i krytykującemu.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Gru 2011, 13:37 
Awatar użytkownika

Małgosiu, absolutnie zgadzam się z Twoją opinią. Ja znalazłem ten portal, bo przed wyjazdem na Suwalszczyznę chciałem zobaczyć jak tam jest. Oczywiście, znalazłem wiele fotografii przedstawiających urok tego zakątka naszego kraju, ale też wiele zdjęć, które w żaden sposób do tematu Polskie Krajobrazy nie pasują. Jestem , jasna sprawa za trzymaniem poziomu zdjęcia, ale trzymajmy się tematu. Dla tych wszystkich " artystów" polecam wiele innych , bardzo dobrych stron, gdzie ten swój ARTYZM mogą zaprezentować i krytykować się wzajemnie.
Tam gwożdzie, krople deszczu czy słoje w deskach wykonane w technice makro jak najbardziej wskazane. Pozdrawiam serdecznie. Wojtek Berna.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lut 2012, 15:00 
Awatar użytkownika

To o czym napisał Wojtek Berna zaczyna mnie również drażnić. Chodzi mi o zdjęcia na których niewiele możemy zobaczyć z miejsca w którym zostało wykonane. Są to właśnie wymienione przez Wojtka "gwoździki", krople deszczu, nieczytelne odbicia w wodzie, zbliżenia ptaków, zwierząt, grzybów i wielu innych detali które mogą być sfotografowane gdziekolwiek. Nie mówię żeby zwierząt czy detalu nie było wcale. Niech będzie tylko moim zdaniem powinien on być osadzony w krainie czy regionie. A jeśli już występuje sam detal na zdjęciu niech będzie uzupełnieniem serii zdjęć z danego miejsca, niech to będzie jedno zdjęcie detalu. Powoli zaczyna się tutaj robić "Fotosik" A zamierzeniem tego portalu było pokazywanie w ciekawy sposób różnych zakątków Polski, tak aby zachęcić do podróży tam gdzie jeszcze się nie było lub obejrzenie czegoś z perspektywy nie osiągalnej dla typowego turysty. Większość zdjęć jak na razie spełnia założenia portalu, ale z niepokojem obserwuję pojawiające w coraz większej ilości zdjęcia z których niczego dowiedzieć się nie można o miejscu w którym było wykonane. Nie czepiam się lecz zwracam uwagę redakcji na problem "zdjęć bez treści" Nie chciałbym zobaczyć w portalu zdjęć z grilla na działce w okolicach Puszczy Białowieskiej :)
Dobrze byłoby aby zdjęcia były chociaż na akceptowalnym poziomie jakości technicznej. Mam na myśli ostrość, kontrast, jasność. Tak z szacunku dla oglądających.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lut 2012, 15:58 

Poczułam się wywołana do tablicy, odbiciami w wodzie i detalami. Czy fefnaste zdjęcie zaśnieżonych drzew spełnia kryteria, o których mówisz? Takie obrazki są u nas na każdym kroku. Jeśli chodzi o grzyby to ten z czerwonej listy jest ok. Wiadomo, gdzie go szukać :) Czy fefnaste zdjęcie Tyńca we mgle, galopujących koni itd, itp. ( z całym szacunkiem dla autorów ) powie coś więcej o tym miejscu? Czy 10 ujęć tego samego obiektu z niewielkimi różnicami zmieni moje zdanie o tymże obiekcie? Trudne zadanie :) ktoś musiałby być ostrym selekcjonerem i to dopiero po wrzuceniu wszystkiego na dany temat. Benedyktyńska praca bez szans na sukces, chyba że tworzymy album o ściśle określonej ilości zdjęć. Z poziomem technicznym zgadzam się ale dopóki nie pozwolimy na uwagi techniczne nic z tego nie wyjdzie. Ciekawa dyskusja zapowiada się :) choć nie tyle dotyczy gniotów co treści merytorycznych zdjęcia.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lut 2012, 17:59 
Awatar użytkownika

Można by zacytować przysłowie "uderz w stół a..." Nie miałem konkretnie na myśli Ciebie ani Twoich zdjęć. Nie miałem takiej potrzeby aby przeglądać kto i co opublikował. Zapamiętałem tylko pojawiające się zdjęcia nieco odbiegające od schematu ilustrującego okolicę w którym zostało wykonane. Oczywiście są autorzy którzy mają już tysiące zdjęć "na temat" i popełniają je nadal. Oczywiście że pojawiają się kolejne zdjęcia Tyńca, koni, Jeziora Śniardwy i wielu innych miejsc. To jest OK. Przeglądający portal i szukający zdjęć z jakiegoś miejsca ma wtedy do dyspozycji tak wiele zdjęć że może to miejsce poznać tak dokładnie jak by tam był osobiście i to o każdej porze dnia i roku. Do oglądającego należy jakie zdjęcie obejrzy. Ale jeśli pojawia się setne zdjęcie biedronki na liściu, mrówki w trawie, czy skowronka na gałązce lub ślimaka w skorupce, wypełniającego 80% kadru z opisem że biedronka została sfotografowana w Tyńcu, to czego się dowie? Że w Tyńcu są biedronki... Mam nadzieję że nie odezwą się zaraz oburzeni autorzy zdjęć koni, biedronek, ślimaków i ptaków że wywołałem ich do tablicy. Nie taki miałem zamiar. A musiałem jakoś określić tematykę zdjęć które nie powinny w nadmiernych ilościach pojawiać się w portalu. Nie atakuję nikogo personalnie a głównie zależy mi na tym aby ten portal był czymś wyróżniającym od innych portali z fotkami. Spodobał mi się ten serwis i zarejestrowałem się tutaj właśnie dla tego, że dysponuję zdjęciami z regionu który był bardzo słabo zaprezentowany na PK. Po zamknięciu mojego wyznaczonego cyklu prezentacji regionu nie zamierzam publikować więcej zdjęć aby nie zaśmiecać tematu pracami które już nic nowego nie wniosą. Nastąpi to już niedługo. Kolejne zdjęcia na pewno będę zamieszczał z rozwagą. W swoim archiwum mam bardzo dużo zdjęć z innych miejsc i nie publikuję ich na razie, ponieważ są już inne zdjęcia które ilustrują je w podobny sposób. Wybiorę tylko te które mogą pokazać coś w inny sposób.
Podkreślam jeszcze raz że zależy mi na tym aby slogan "Takiej Polski jeszcze nie widziałeś" w nazwie portalu, miał merytoryczne pokrycie w zawartości.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lut 2012, 19:55 

Nie czuje się winna, nie jestem oburzona. Jestem gaduła, po prostu. Temat jest ciekawy i chętnie podyskutuję merytorycznie, jak to zrobić by "slogan "Takiej Polski jeszcze nie widziałeś" w nazwie portalu, miał merytoryczne pokrycie w zawartości." I po Twojej drugiej wypowiedzi też nie wiem, jak chcesz to zrobić, bo całym sercem jestem za:)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkich postów: 8607 | Wszystkich tematów: 551 | Wszystkich użytkowników: 2497