Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 22 Wrz 2019, 04:15
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Błędnie przypisana miejscowość

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2016, 18:44 
Awatar użytkownika

Zauważyłem przez przypadek dwa zdjęcia błędnie zlokalizowane na mapie:

Biały Kościół

Miejscowość: Biały Kościół
Kraina: Dolny Śląsk
Województwo: dolnośląskie

----------------------------------------------------

1.
Województwo: świętokrzyskie

http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... kiej..html

powinno być:

Miejscowość: Bodzentyn
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie

2.
Województwo: łódzkie

http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... rzyce.html

powinno być:

Miejscowość: Maurzyce
Kraina: Mazowsze
Województwo: łódzkie

----------------------------------------

Mam problem z miejscowością Leśnica w województwie opolskim, nie wiem do której galerii mam dodać zdjęcia z Leśnicy :

Prosze o skorygowanie miejscowości Leśnica w województwie opolskim:

1. Mapa Google pokazuje okolice Grodków

Leśnica http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/2530:Lesnica/

2. Mapa Google pokazuje Góra św.Anny

Leśnica http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/6490:Lesnica/

3. Mapa Google pokazuje Góra św.Anny

Leśnica/ Góra św.Anny

http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... _Sw._Anny/

Leśnica znajduje się ok.2-3 km. od miejscowości Góra św.Anny kierunek płd-wsch.

Wszystkie zdjęcia powinne być w jednej galeri Leśnica / Góra św.Anny i zlokalizowane lub zmapowane w miejscowości Leśnica

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Mar 2016, 17:48 
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję za cenne uwagi i spostrzeżenie. Wszystko już zostało poprawione :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2016, 13:36 
Awatar użytkownika

Szanowna Redakcjo pk

Prosze o skorygowanie miejscowości Borek (3 zdjęcia które dodałem pod miejscowością Borek okolice Byczyna, woj. Opolskie) o przesunięcie tej miejscowości do powiatu krapkowice, woj. Opolskie. Borek - jest przy miejscowości Pietna

http://www.polskiekrajobrazy.pl/Martin_ ... 6520:Borek

oraz miejscowość Niwki przy Turawie woj. Opolskie powiat Opole o przesunięcie tej miejscowości do woj. Opolskiego, powiatu Strzelce Opolskie

http://www.polskiekrajobrazy.pl/Martin_ ... 6535:Niwki

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lip 2016, 17:52 
Awatar użytkownika

Załatwione :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Wrz 2016, 17:23 
Awatar użytkownika

Prosze o skorygowanie miejscowości Jasiona, (woj. Opolskie, pow. Prudnik) o przesunięcie tej miejscowości do woj. Opolskie, pow. Krapkowice, gmina Zdzieszowice

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Paź 2016, 02:26 
Awatar użytkownika

Jasiona również jest w powiecie Prudnik...nie rozpędzajmy się tak bardzo. Jasionych jest kilka, m.in i ta w gminie Zdzieszowice i ta w powiecie Prudnik. Powinno więc być w nawiasie dodane uściślenie o jaką miejscowość chodzi. Na przykład : Jasiona (gmina Zdzieszowice).
Podobnie jest też z miejscowością Raszowa. Jedna jest w gminie Izbicko, druga w gminie Leśnica.

Druga sprawa :

Martin nieźle namieszał.

Miasto Leśnica powinno być osobno, to miasteczko jest siedzibą gminy w powiecie strzeleckim, w której znajduje się wieś o nazwie Góra Świętej Anny. Spotyka się też nieoficjalną nazwę : Leśnica Opolska, by odróżnić to miasteczko od dzielnicy Wrocławia.

Góra św.Anny widzę że jest osobno, a Leśnica osobno nie. Danie nazw razem, to tak jakby dano nie umiejszając - Zabrze/Gliwice. Co ma jedno do drugiego ? nie wiem. I tak zdjęcie zrobione w rynku w Leśnicy jest u mnie jako Leśnica/Góra św.Anny. To może połączmy z Leśnicą wszystkie wsie w tej gminie ? W tej samej odległości co wieś Góra Świętej Anny , a nawet bliżej - jest Poręba, nieco dalej Krasowa, Raszowa...

Druga, kolejna rzecz : wieś Góra Świętej Anny leży na szczycie Góry św. Anny, na której zboczu jest kilka innych wsi ale na pewno nie miasto Leśnica, nota bene , jedno z najstarszych lokowanych miast na całym Śląsku.

Panowie : stosujmy się do geografii, podziału administracyjnego i nie wynajdujmy czegoś czego nie ma w realu, bo robi się bałagan . To że przy drodze między tymi miejscowościami są obiekty, to można je dodać zgodnie z przynależnością terytorialną do danej wsi, czy miejscowości. Tak muzeum jak i kapliczki mają swój adres. Jeżeli fotografujemy to co w polu, to logiczne że dajemy najbliższą miejscowość, lub wcale, a w opisie pod zdjęciem dajemy że dany widok spotkaliśmy między wsią x a y.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Paź 2016, 13:18 
Awatar użytkownika

Stachu, Leśnica była w trzech galeriach (w miejscowościach w woj. op.) i zostały usunięte i pozostała tylko jedna galeria.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Paź 2016, 13:26 
Awatar użytkownika

Nie ma tu samej Leśnicy, jest za to Leśnica/Góra św. Anny. Nie cudujmy, i nie twórzmy jakiś dziwolągów słownych czy geograficznych. Osobno ma być Leśnica i osobno Góra Świętej Anny ( ta o dziwo, osobno jest) - tak ma być napisana nazwa tej wsi, inne wersje są nie potrzebne i niezgodne z nazewnictwem miejscowości i realiami geograficznymi. To są dwie odrębne miejscowości i nazwy geograficzne. Był stary bałagan, zrobił się nowy.

Podobnie : w województwie śląskim , znalazłem Kamień Śląski. Tam jest sam Kamień, koło Rybnika, znany dawniej z obozów kadry Górskiego, Kamień Śląski zaś jest w województwie opolskim, gmina Gogolin, powiat Krapkowice.

Jeżeli zaś chodzi wieś Jasiona, to w województwie opolskim są 3, a 4 jest w woj. śląskim. Proponowałbym w takich przypadkach zapisanie nazwy według takiego wzoru :
Jasiona - gmina Zdzieszowice . Najlepiej od razu, bo komuś zdjęcia Jasiony z pod Prudnika mogą emigrować gdzieś w inne miejsce :)

Lista Jasion :

Jasiona - wieś w woj. opolskim, w pow. brzeskim, w gminie Lewin Brzeski
Jasiona - wieś w woj. opolskim, w pow. krapkowickim, w gminie Zdzieszowice
Jasiona - wieś w woj. opolskim, w pow. prudnickim, w gminie Lubrza
Jasiona - wieś w woj. śląskim, w pow. tarnogórskim, w gminie Zbrosławice

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Paź 2016, 13:50 
Awatar użytkownika

No cóż, to nie panoramio że  z dokładnością do metra można pozycjonować zdjęcie (miejscowość), tylko mapa wskazuje  już  po fakcie dokonanym gdzie wpisałeś nową miejscowość.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Paź 2016, 14:02 
Awatar użytkownika

Martin, używanie na stronie mapy Google z dokładnością GPS kosztuje, bo trzeba płacić za licencję. To Ci już kiedyś chyba tłumaczyłem. Tu znacznik się pokazuje tak jak jest zakodowana ścieżka dostępu. Im mniejszy obszar do wskazania tym gorzej z celnością wskaźnika ;). Czasem wychodzi poza miasteczko czy wieś :)

Ale co do nazw, to nie twórzmy jakiś słownych potworków, lecz trzymajmy się mapy i realiów geograficznych. Jeżeli są jakieś nieścisłości, bo ktoś nieumiejętnie coś dodał, to wskazujmy takie błędy administracji, odpowiednio to dokumentując na mapce czy innym źródłem geograficznym. Można dać pomocnicze info z Wiki, ale sami nie róbmy bałaganu.

A co do Panoramio, to już miałem kapliczkę słupową św.Franciszka z Góry św.Anny na dachu mojego bloku. Pięć kilometrów dalej :). Co z tego że ludzie tam mieli narzędzie do pozycjonowania, jak byle jak to robili ? Wystarczy też spojrzeć ile zdjęć jest "potopionych" w oceanach.

Jeszcze inny przykład : ludzie mają aparaty z GPS, ale nie potrafią zrozumieć że jak zrobią zdjęcie, to mają się nie ruszać. Potem wychodziło im że GPS widok na rzekę pozycjonował im w sklepie na rynku :).

Dlatego nie dziwię się google że zamyka ten projekt. Sam wiesz że na Panoramio było tez sporo śmieci.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2413