Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 14 Kwi 2021, 20:59
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

 [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

    

Poszerzenie listy tagów/kluczy

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2014, 20:41 

Postów: 4
Offline
Czasami dodając zdjęcie brakuje mi odpowiedniego tagu//klucza. Chciałabym zaproponować poszerzenie listy na przykład o kamienice/domy/ulice, czy ogólne jak wiosna, lato, jesień, zima.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lut 2014, 11:57 
Awatar użytkownika

Postów: 18
Offline
Popieram Ineę. Też niejednokrotnie miałam problem, jak otagować dane zdjęcie. A jeszcze mam pomysł, aby można było samemu nanosić miejsce na mapę. W ten sposób uniknęłoby się błędów. W jakiś sposób został ten problem rozwiązany na portalu Polska Niezwykła.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2014, 17:14 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Tagi od samego początku istnienia serwisu są rozszerzane na podstawie zgłoszeń Użytkowników. Czasem tylko, jeśli powtarzają one już istniejące słowa kluczowe lub są bardzo nieostre, są przez redakcję odrzucane. Rozumiem, że tym razem postulat dotyczy następujących tagów: zima, lato jesień, wiosna - i tu pełna zgoda. Dodajemy. Sami od jakiegoś czasu o tym myśleliśmy. Kolejna grupa to: ulice, kamienice, domy. Tutaj mam wątpliwości. Bo domy i kamienice można rozumieć w podobny sposób. I o jakie domy chodzi? Wolno stojące? Jednorodzinne? Na większości zdjęć z miejscowości są jakieś domy. Na kamienice zgoda. Ale z domami się wstrzymujemy. No i co miałby przedstawiać tag "ulice". Czy nie jest zbyt ogólny tak samo, jak domy?


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2014, 17:22 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Kajetana Snopek napisał(a):
A jeszcze mam pomysł, aby można było samemu nanosić miejsce na mapę. W ten sposób uniknęłoby się błędów. W jakiś sposób został ten problem rozwiązany na portalu Polska Niezwykła.
Z tym będzie problem. Już próbowaliśmy dwukrotnie wprowadzić takie rozwiązanie, ale jego działanie było niezadowalające. Obecnie Google mocno reglamentuje dostęp do swoich map i jest to jeszcze bardziej utrudnione.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2014, 17:31 

Postów: 4
Offline
chodziło mi o domy wolno stojące, a kamienice - wiadomo. ulice może faktycznie zbyt ogólne, ale z drugiej strony istnieje w liście tagów ,,zaułek".


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2014, 22:21 
Awatar użytkownika

Postów: 3
Offline
Prosiłabym uprzejmie o dodanie tagów: macro (bądź 'makro'), kwiaty (albo ogólniej - 'rośliny'), drzewa, las. Fotografuję przyrodę i nieraz brakuje mi tagów do opisania np. zdjęcia stokrotki - "przyroda" jest zbyt ogólnikowe. Przydałoby się też po prostu 'zabytki' (nie wiem czemu są za to 'zabytki techniki' oraz 'zabytkowe ratusze'). Nie zawsze wstawiamy zdjęcie zamku czy pałacu. :)
A co do propozycji przedmówców, proponuję 'architektura' - to pojęcie powinno objąć zarówno 'ulice', jak i 'domy'.


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2014, 23:49 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Makro dodaję od ręki, podobnie zabytki, bo myślałem już o tym tagu od dawna. Natomiast zdecydowanie sprzeciwię się tagowi kwiaty lub rośliny, bo zdecydowanie nie chcę zachęcać do dodawania tego typu "portretów". Mimo wszystko w nadmiarze nie bardzo mieszczą się w zakresie tego, co rozumiemy pod pojęciem polskie krajobrazy. Z kolei drzewa, las wydaje mi się, że zamykają się w słowach kluczowych: puszcze i knieje oraz parki. Natomiast architektura występuje w galeriach tematycznych, a ja nie chciałbym aby te dwa obszary się dublowały. Proszę mi wybaczyć, że nie będę spełniał wszystkich próśb o dodanie nowych słów kluczowych, ale faktycznie wówczas ich lista rozrosłaby się w... nieskończoność :-).


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2014, 23:52 
Awatar użytkownika

Postów: 809
Offline
Jeszcze jedna refleksja przyszła mi do głowy... czy "zabytki" nie będą zbyt ogólne? Bo to wszak i kościoły, i wiatraki, i kapliczki, i ratusze... A takie tagi są wszak na liście. Dlatego na razie dodałem słowo kluczowe "inne zabytki". Myślicie, że wystarczy?


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2014, 13:41 
Awatar użytkownika

Postów: 18
Offline
A może jeszcze dodać "parki narodowe" lub "rezerwaty"?


Góra
  
   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2014, 15:23 
Awatar użytkownika

Postów: 3
Offline
Niby 'zabytki' są ogólnym sformułowaniem, ale z drugiej strony, jest kilka tagów, które wg mnie są zanadto szczegółowe (albo dość specyficzne). Na przykład są 'cerkwie' i 'cerkwie drewniane'. Te drugie przecież mieszczą się w pierwszym pojęciu. 'Dwory' i 'pałace' to właściwie to samo (można by je np. połączyć w jedno). Troszeczkę nie rozumiem oporów przed dodaniem 'roślin' czy owych nieszczęsnych 'kwiatów', podczas gdy są 'grzyby'... Są 'kamienice', 'konie', 'madonny', 'wąwozy', 'skalne zabytki' (? za to nie ma po prostu 'skał'), 'żaglowce' (a jest już 'żeglarstwo'). Oczywiście to tylko moje propozycje, nie upieram się. :)

Serdecznie dziękuję za dodanie 'makro', to mi ułatwi życie na portalu.

'Inne zabytki' jak dla mnie, są w sam raz. :)

A może jeszcze 'industrial'? Byłby w sam raz do motywów przemysłowo-miejskich.
Popieram przedmówczynię - choć niekoniecznie muszą być 'parki narodowe', może być ogólniej - 'tereny chronione' na przykład. Wtedy pasowałyby i parki, i rezerwaty, i pomniki przyrody, i inne formy ochrony przyrody.


Góra
  
   

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

 [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8882 | Wszystkich tematów: 681 | Wszystkich użytkowników: 2596cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group