Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 22 Kwi 2021, 13:50
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Ocena zdjęć.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Wrz 2014, 20:18 
Awatar użytkownika

Witam!

Zdjęcia umieszczone w serwisie można oceniać.
Są dwie opcje: dobre i bardzo dobre.
Niestety, nie wszystkie zdjęcia są dobre, a tym bardziej bardzo dobre. Jest wiele zdjęć kiepskiej jakości.
I tu moje pytanie: dlaczego nie ma opcji - słabe?
Myślę, że gdyby była ta trzecia możliwość, ocena zdjęć byłaby bardziej obiektywna ;-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 15 Wrz 2014, 00:00 
Awatar użytkownika

Zapytam retorycznie... A czemu Facebook ma tylko "lubię to" :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 15 Wrz 2014, 18:52 
Awatar użytkownika

Dlaczego na Facebook jest tylko opcja "Lubię to", to pytanie nie do mnie, a do twórców portalu. Myślę, że tam panują inne zwyczaje.
Poza tym, czy FB jest zasadą i formułą, od której nie można odstępować? Prawidłem i wyrocznią? Albo ideałem?

Umożliwiając użytkownikom większy wybór i szersze spektrum głosowania, też krytycznego, uzyskalibyśmy bardziej wiarygodne oceny zdjęć. Może też podniosłoby to jakość prezentowanych fotografii. Bo chyba nie chodzi o to, żeby wrzucać "byle co"?
Takie jest moje zdanie. I... nie można być ciut innym i zachować oryginalność? ;-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Wrz 2014, 10:36 
Awatar użytkownika

Odpowiadam zatem pełnym zdaniem :-). Po pierwsze w serwisie PolskieKrajobrazy.pl istniała już dużo szersza skala oceny zdjęć. Niestety zdecydowanie się nie sprawdziła, gdyż głównie służyła do "hejtowania" poszczególnych użytkowników, choć biorąc pod uwagę jakość ich zdjęć wcale na to nie zasłużyli. Z tego też powodu dochodziło na łamach serwisu do różnego rodzaju sprzeczek, kłótni, obrażania się... A nie o to wszak chodzi. Tutaj, przede wszystkim, poznajemy Polskę, inspirujemy się i polecamy sobie ciekawe miejsca do odwiedzenia. Jakość zdjęć i ich kunszt jest ważny, ale nie ważniejszy niż to co one przedstawiają. Poza tym w serwisie na bieżąco prowadzona jest moderacja redaktorska (mamy co prawda po wakacjach niemałe opóźnienia, ale wszystko nadrobimy). Dlatego zdjęcia gorszej jakości i naszym zdaniem mniej ciekawe trafiają do galerii prywatnych, za to te najlepsze prezentowane są w galeriach ogólnych. Do tej pory to się sprawdzało, dlatego jesteśmy skłonni przy takim modelu pozostać. Niemniej bardzo dziękujemy za uwagi, także jeśli są one krytyczne. Weźmiemy to pod uwagę, zwłaszcza przy selekcji zdjęć na stronie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Wrz 2014, 19:28 
Awatar użytkownika

Rozumiem.
Dziękuję za wyjaśnienie ;-)

P.S.
A może uaktywnić fotografów i wzbogacić serwis o konkursy na najlepsze i najciekawsze fotografie? :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Wrz 2014, 17:04 
Awatar użytkownika

Na wszystko TAK, tylko... kiedy? :-) Przypomnę, że serwis PolskieKrajobrazy.pl jest przedsięwzięciem czysto pasjonackim i hobbystycznym, finansowanym ze środków prywatnych, nad którym praca toczy się głównie... nocami :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Kwi 2015, 08:09 

Dlaczego na Facebook jest tylko opcja "Lubię to", to pytanie nie do mnie, a do twórców portalu. Myślę, że tam panują inne zwyczaje.
Poza tym, czy FB jest zasadą i formułą, od której nie można odstępować? Prawidłem i wyrocznią? Albo ideałem?

Umożliwiając użytkownikom większy wybór i szersze spektrum głosowania, też krytycznego, uzyskalibyśmy bardziej wiarygodne oceny zdjęć. Może też podniosłoby to jakość prezentowanych fotografii. Bo chyba nie chodzi o to, żeby wrzucać "byle co"?
Takie jest moje zdanie. I... nie można być ciut innym i zachować oryginalność? ;-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Kwi 2015, 16:46 

Co daje takim fikcyjnym użytkownikom przepisywanie wątków na forum jako własne ? Namnożyło się tego ostatnio.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8911 | Wszystkich tematów: 681 | Wszystkich użytkowników: 2597