Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 23 Paź 2020, 10:40
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Znikające zdjęcia

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 18:36 
Awatar użytkownika

Maciej Jelonek napisał(a):
Moglibyśmy wklejać zdjęcia odrzucone podczas moderacji na jakieś hosty, a linki do nich zamieszczać w topiku specjalnie do tego celu przeznaczonym.
Osobiście jestem raczej przeciwny. Boję się, że mogłoby to wzbudzić zbyt wiele emocji, a i ja nie z każdego zdjęcie chciałbym się tłumaczyć, bo wtedy nie miałbym już czasu na rzetelną moderację pozostałych fotografii :-). Zresztą staram się naprawdę usuwać bardzo niewiele zdjęć, więc chyba nie ma o co kruszyć kopii.

PS. Wieża interesująca, choć zdjęcie faktycznie nie wzbudziło mojego zachwytu. Za to z żalem usuwałem sarenki, o które Pan prosił.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 18:53 
Awatar użytkownika

Panie Szymonie!

Po raz pierwszy wrzuciłem tu swoje zdjęcie w maju. Przedstawiało kościół w Mnichowie. To było chyba wieczorem, gdyż rano, jeśli dobrze sobie przypominam znalazłem maila od Pana. Pisał Pan, dlaczego zdecydował się usunąć zdjęcie z serwisu. Napisał Pan też, jak się poprawić. Gdyby nie poświęcił mi Pan wtedy swojego czasu, pewnie dziś nie wklejałbym tu swoich zdjęć.

Uważam, że wtedy zachował się Pan bardzo fair! Jestem przekonany, że z przyjemnością postępowałby Pan tak do dziś, ale portal rozrósł się już do tego stopnia, że jest to po prostu niemożliwe. Choć czasem brak uzasadnienia bywa przykry, to jednak dla mnie jest całkowicie zrozumiały. Przecież czas Moderatora nie jest z gumy!

Nie chodzi o kruszenie kopii. Czasem z portalu znikają zdjęcia, które, choć niedoskonałe, z jakiegoś powodu chce się pokazać szerszej publiczności. Dlatego proponuję otworzenie takiego tematu, do którego trafiały by zdjęcia odrzucone z różnych powodów. Może pójdziemy na taki układ? Wieczorem stworzę temat, sam narzucę pewną formułę i niech pohula, powiedzmy przez dwa dni. Jeśli się nie spodoba, to zostanie usunięty. Zgoda?

P.S. Sarenki wciąż są! Prosiłem o usunięcie dubla. :)

http://www.polskiekrajobrazy.pl/Maciej_ ... _pola.html

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 19:22 
Awatar użytkownika

P.S. Sarenki wciąż są! Prosiłem o usunięcie dubla.
Nie zauważyłem :-). To dlatego, że faktycznie ostatnio nie nadążam z moderacją i ciągle jestem jakieś 100-200 zdjęć za peletonem. A co do proponowanego przez Pana tematu to moje obawy biorą się z dotychczasowego doświadczenia w prowadzeniu serwisu. Wiem, że niektóre osoby zagościły na stronie tylko i wyłącznie ze względu na Polskę, a nie dlatego, że robią zdjęcia i chcą je poddawać jakiejkolwiek ocenie. Zresztą to jest wszak motywem przewodnim PolskichKrajobrazów.pl, które nade wszystko mają być stroną turystyczną, pasjonatów podróżowania po naszym kraju, a nie stroną fotograficzną.

Niemniej nie mam nic przeciwko temu, aby taki temat utworzyć. W końcu ocenie poddadzą tam swoje zdjęcia tylko Ci Autorzy, którzy takiej oceny będą oczekiwać (w tym także oceny negatywnej). Osobiście nie chciałbym tylko, żeby takie miejsce przerodziło się w zakątek zajadłego krytykanctwa lub bezpodstawnego "lizusostwa" ;-). Jeśli dyskusje na temat poszczególnych zdjęć będą merytoryczne także i mi pomogą w ocenie kolejnych prac trafiających na serwis.

W takim razie do dzieła. Osobiście proponuję, żeby odrzucone fotografie wklejać bezpośrednio w temat - będzie to wszystko łatwiejsze do ogarnięcia. A jeśli zdjęć będzie tak dużo, że forum zacznie się przytykać pomyślimy nad innym rozwiązaniem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 19:55 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wieża interesująca, choć zdjęcie faktycznie nie wzbudziło mojego zachwytu.

To wyjaśnienie bardzo ułatwia sprawę. Teraz wiem, że nie jest Pan "uprzedzony" do ruin wieży, tylko do ujęcia. Wiem też, że muszę poszukać innego.

Między innymi dlatego założyłem temat dla "odrzuconych". Dzięki niemu może dowiemy się co jest nie tak z naszymi pracami. A dzięki temu, będziemy się uczyć lepiej fotografować, z korzyścią dla Nas i dla PK!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 22:01 
Awatar użytkownika

To wyjaśnienie bardzo ułatwia sprawę. Teraz wiem, że nie jest Pan "uprzedzony" do ruin wieży, tylko do ujęcia.
Przy okazji owej wieży chciałbym poruszyć bardzo ważny i trudny dla mnie problem, z którym stykam się na codzień podczas moderacji serwisu. Biję się w pierś, ale... zdjęcia czysto dokumentacyjne często usuwam (a za takie uznaję zdjęcie wieży).

Przez fotografie dokumentacyjne rozumiem takie ujęcia, które niejako nie dają żadnej wiedzy o Autorze, nie porzekazują, żadnych emocji. Są prędkim (czasem także dość niedbałym - wchodzące w kadr drzewa, walący się horyzont i inne linie, przypadkowe przedmioty w kadrze, często uciętę w połowie) odtworzeniem fragmentu rzeczywistości. Nieukrywam, że tworząc serwis chciałem, żeby był on przede wszystkim subiektywny. Żeby każde zdjęcie, każdy kadr z Polski wzmocniony był emocjami, przeżyciami i pasją każdego z nas.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 22:24 
Awatar użytkownika

Rozumiem Panie Szymonie!

Moje zdjęcia nierzadko robione są w pośpiechu, bowiem często występuję w roli przewodnika grupy, pilnującego drogi, uczestników wycieczki, rozkładów jazdy, godzin wydawania posiłków etc. To wszystko strasznie utrudnia koncentrowanie się na fotografii, szczególnie początkującemu amatorowi, takiemu jak ja.

Mam zamiar przetrzepać trochę swoją galerię, i zgłosić trochę fotek do usunięcia. Nie ma sensu zapychać serwera potworkami. Zgłoszę te nie lubiane przeze mnie i jeśli się Pan ze mną zgodzi, to proszę śmiało usunąć. A jeżeli Pan uzna, że coś może zostać, to niech zostanie. Nie będę nalegał. I proszę się nie spieszyć!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 22:28 
Awatar użytkownika

Mam zamiar przetrzepać trochę swoją galerię, i zgłosić trochę fotek do usunięcia. Nie ma sensu zapychać serwera potworkami.
Proszę się tak nie "biczować". Skoro zostały to może nich już tak zostanie :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Mar 2010, 23:45 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
W końcu ocenie poddadzą tam swoje zdjęcia tylko Ci Autorzy, którzy takiej oceny będą oczekiwać (w tym także oceny negatywnej). Osobiście nie chciałbym tylko, żeby takie miejsce przerodziło się w zakątek zajadłego krytykanctwa lub bezpodstawnego "lizusostwa"

Wydaje mi się, że nie powinno chodzić tu o ocenę zdjęć odrzucanych i szeroką dyskusję. Raczej myślę o pozwolenie publikującemu na przedstawienie racji, czym kierował się w wyborze zdjęcia do forum. Na udowodnienie, że jego zdaniem wnosi coś ciekawego do serwisu. Nie koniecznie muszą to być przecież zdjęcia szczególnie artystyczne, bo często nie są. Czasami nie są wzmocnione żadnymi emocjami czy przeżyciami. Jest jednak powód, że autor takie zdjęcia zamieszcza. Niech ma zatem odwagę obronić swój zamysł - i o tym zamyśle dyskutujmy. Jeśli nie miał żadnego pomysłu to będzie siedział cicho.
Nie oceniajmy zdjęć, bo to można robić na innych stronach. Dyskutujmy o przydatności naszych pomysłów dla rozwoju naszej strony PolskieKrajobrazy.pl!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 00:19 
Awatar użytkownika

andrzejb98 napisał(a):
Nie oceniajmy zdjęć, bo to można robić na innych stronach. Dyskutujmy o przydatności naszych pomysłów dla rozwoju naszej strony PolskieKrajobrazy.pl!
Trudno mi się z tym nie zgodzić. Bardzo trafna i mądra uwaga. Choć zamysł, aby intencje Autora następnie ocenić i poddać publicznej dyskusji uważam za słuszny.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 00:22 
Awatar użytkownika

Czyli próbujemy w "Salonie u Macka".

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkich postów: 8603 | Wszystkich tematów: 547 | Wszystkich użytkowników: 2497