Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2020, 03:27
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Proboszczowie przyjaźni i nieprzyjaźni!!!!!!!!!

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2010, 20:58 
Awatar użytkownika

Nie wiem, a raczej wiem od czego zależy, że X PROBOSZCZ jest przyjazny nam pstrykaczom lub też nie. Przydałby się na naszym forum taki rejestr miłych ludzi, którzy cieszą się gdy inni, za darmo, reklamują ich świątynie czy też inne takie rzeczy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2010, 21:30 
Awatar użytkownika

No to zadzwoniłem /604956057/ o godz. 7.10 i faktycznie pani przewodnik powiedziała,że jak tylko odprawi dzieci do szkoły, to przyjdzie. Tak też się stało i pani przyszła, brodząc w dziewiczym śniegi przed 8.15. Pani niezwykle miła pozwoliła robić zdjęcia, tylko ni za dużo bo X proboszcz pozwala tylko kilka dla siebie na pamiątkę. Nikt na szczęście nie liczył, bo czas miło mijał na opowiadaniu o zabytku.
Jednym słowem: fotografować można ale z umiarem. Nie wiem jak by rzecz wyglądała po rozmowie z x proboszczem. Dla mnie kontakt na 4.

BINAROWA -Miejsce jakich mało w Polsce. X proboszcz młody, bardzo życzliwy. Przyjechałem w trakcie rekolekcji dla dzieci z miejscowej szkoły.Nikt nie przejmował się kręcącym się facetem z aparatem. Niemal czuć był zachętę do pracy. Po mszy miłe przywitanie. No i można robić zdjęcia ile się chce i jak długo się chce. Na posterunku został kościelny, który był gotów nawet zapalić dodatkowe światło, byle by wszystko wyszło jak najlepiej. Postawię 6+

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 09 Mar 2010, 18:52 
Awatar użytkownika

Kilka razy mi się zdarzyło, że mnie przepędzano, kiedy próbowałam fotografować w środku kościoły. Tylko zazwyczaj nie byli to proboszczowie, tylko jacyś wynajęci "ochroniarze", którzy nie potrafili mi nawet wyjaśnić, dlaczego nie wolno. Oczywiście starałam się nikomu nie przeszkadzać i nie łaziłam po kościele w trakcie nabożeństwa, bo wówczas byłoby to jeszcze zrozumiałe.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Mar 2010, 14:57 
Awatar użytkownika

Ja miałem ciekawe doświadczenie w Grabowie n. Prosną, kiedy to zależało mi na sfotografowaniu kościoła od strony plebanii. Wszedłem na teren (brama otwarta), rozejrzałam się i określiłem skąd mam zrobić zdjęcia. W okolicy widziałem gospodynię grzebiącą w grządkach oraz jakiegoś człowieka koszącego trawę. Plebania stała na wielkim placu z altanami, grillami oraz rozpoczętą budową chyba sadzawki albo basenu. Nagle gospodyni znika i pojawia się ksiądz wyglądający jak przystało na proboszcza (wiadomo) i krzyczy do mnie, że to teren prywatny i nie wolno wchodzić tu bez zezwolenia. Poza tym co ja tu fotografuję i po co? Ja mu odpowiadam, że robię sobie zdjęcia na pamiątkę pobytu, a nie do gazety i żeby był spokojny o te bogactwa. Mimo krzyków i prawie wyzwisk zrobiłem swoje i wyszedłem. To moje takie pierwsze poważne spotkanie z proboszczem:))

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Mar 2010, 21:11 
Awatar użytkownika

Barczewo, kościół św. Anny, X proboszcz życzliwy Polskim Krajobrazom, ale trzeba najpierw się przedstawić. ocena -5

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Mar 2010, 21:15 
Awatar użytkownika

andrzejb98 napisał(a):
No to zadzwoniłem /604956057/ o godz. 7.10 i faktycznie pani przewodnik powiedziała,że jak tylko odprawi dzieci do szkoły, to przyjdzie. Tak też się stało i pani przyszła, brodząc w dziewiczym śniegi przed 8.15. Pani niezwykle miła pozwoliła robić zdjęcia, tylko ni za dużo bo X proboszcz pozwala tylko kilka dla siebie na pamiątkę. Nikt na szczęście nie liczył, bo czas miło mijał na opowiadaniu o zabytku.
Jednym słowem: fotografować można ale z umiarem. Nie wiem jak by rzecz wyglądała po rozmowie z x proboszczem. Dla mnie kontakt na 4.

Lipnica Murowana -tej miejscowści dotyczy opis /początek coś zjadło/

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8599 | Wszystkich tematów: 547 | Wszystkich użytkowników: 2496