Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 24 Sie 2019, 00:30
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Pora dnia

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Lut 2010, 14:46 
Awatar użytkownika

Biorąc pod uwagę moją wizję Włocławka kwitnącego i zielonego oraz możliwości terminowe - jakoś w maju :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2010, 01:45 
Awatar użytkownika

Ja bardzo upodobałem sobie Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Od kilku lat jeżdżę tam przynajmniej na jeden weekend w roku nad jezioro Lucień (nomen omen - najpiękniejsze jezioro położone najbliżej Warszawy, a w dodatku w całości w lesie) do miejscowości Budy Lucieńskie. To stamtąd zamyślam zaatakować Włocławek. To bardzo fajna kwatera pięknie usytuowana, a może moglibyśmy się tam kiedyś spotkać :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Lut 2010, 09:39 
Awatar użytkownika

Myślę, że niebawem gdy się poznamy, lepszym miejscem wypadowym stanie się Zakrzewo. Prawdą jest jednak, że najpiękniejszym jeziorem niedaleka Warszawy jest j. Lucień.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 09:53 
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o fotografowanie o poranku, to nie jest to kwestia wyłącznie dobrego i ładnego światła, lecz głównie chodzi o przejrzystość i czystość powietrza. Ranek charakteryzuje się tym, że nie ma w powietrzu tak wielkiej ilości kurzu itp. co znacznie pogarsza jakość zdjęć. Do tego dochodzą drgania powietrza narastające wraz z pojawieniem się słońca i ogrzewaniem się jego nie tylko wyłącznie od promieni słonecznych, ale także od zwiększonego ruchu ogólnie wziętego. Co do słonecznych dni, to najlepiej wybierać niebo z chmurkami. Czasem warto wstrzymać się z naciśnięciem spustu migawki do momentu aż słoneczko schowa się za chmurkę:) Myślę, że do lasu wybrać się najlepiej także o poranku, bo świeżo, czysto i rozpiętość tonalna światłocieni jest dobra. Chyba, że ktoś chce specjalnie ukazać wielkie cienie, czarne dziury i wypalone piksele.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 20:13 
Awatar użytkownika

Krzysztof Wydra napisał(a):
lecz głównie chodzi o przejrzystość i czystość powietrza.
To dlatego najlepszymi porami roku do fotografowania jest jesień i zima. No i wiosna na samym początku :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 20:41 
Awatar użytkownika

Najgorsze pory dnia to takie jak były dzisiaj w Warszawie. Dziadostwo i tyle. Jak słońce choć trochę przebłyskuje to już co innego. Swoją drogą faktycznie do fotografowania architektury jest początek wiosny czyli kwiecień.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Mar 2010, 11:03 
Awatar użytkownika

andrzejb98 napisał(a):
To mamy dwa plany. Włocławek - szczęśliwy, Włocławek - smutny. Ja mam mało czasu bo akurat śnieg topnieje. Pojadę tam w następnym tygodniu. Oczywiście są tu tereny poprzemysłowe, dużo starych cegieł, tych pięknych gotyckich, i tych pięknych z ruin zakładów w dzielnicy przemysłowej. No i główny atut-mam na miejsce 70km.

No i co z tym włocławskim smutnym plenerem? Udał się?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Mar 2010, 11:14 
Awatar użytkownika

Może uda się w nadchodzącym tygodniu. Zapraszam na wspólny wyjazd. ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Mar 2010, 11:18 
Awatar użytkownika

Przecież pisałam, że ja pojadę w maju ;)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2412