Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 22 Lut 2019, 04:30
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Co fotografować w podróży?

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Mar 2010, 22:14 
Awatar użytkownika

Tylko, czy jest takie miejsce, gdzie jest tylko ładnie, przyjaźnie i czysto? :) ... myślę, że widzimy tak jak chcemy, przez pryzmat tego kim jesteśmy.
Obsikane zaułki są dostępne nie tylko w Polsce - zapach moczu jest tak samo przyjemny na Dworcu Centralnym w Warszawie, jak i na stacji metra w Lizbonie ;)
Ja widzę nas – Polaków, jako naród o osobliwej naturze: jednej strony zakompleksieni, ale z drugiej strony zadufani, szczodrzy ale i zawistni, itp. W jakiś dziwny sposób funkcjonujemy w oparciu o cechy, które powinny się wykluczać, ale w naszym przypadku się uzupełniają :)
I jesteśmy smutni, na szarych krzywych płytach chodnikowych, między szarymi blokowiskami. Ale też jesteśmy kolorowi np.: w Lipnicy Murowanej czy w Łysne :)
Tak pół żartem, pół serio :)
Ale prawda, selekcja kadrów jest zniekształceniem. I nie ma od tego ucieczki, moim zdaniem, bo nie ma obrazów obiektywnych. Nasze galerie na polskich krajobrazach na szczęście nie mają natury folderowej. Są naprawdę różne. Na szczęście...albo na nieszczęście :) bo w naszych galeriach jest sporo pól, krów i rozwalających się chałup. W Afryce jest lew a w Polsce jest krowa. Krowa od lwa ani nie jest lepsza ani gorsza. Jest. Jest na polskim polu. A w Polce jest sporo pól. Taka nasza uroda. Dla niejednego obcokrajowca prawdziwa egzotyka. Ja się nie boję, że na turystycznej mapie będę z etykietką „ta od krów” :) dużo bardziej niebezpieczna jest biurokratyczna, instytucjonalna głupota. To w zasadzie też polski krajobraz... ale póki co, bardzo trudny do objęcia obiektywem :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Mar 2010, 22:26 
Awatar użytkownika

Marta Jóźwiak napisał(a):
Tylko, czy jest takie miejsce, gdzie jest tylko ładnie, przyjaźnie i czysto? :) ... myślę, że widzimy tak jak chcemy, przez pryzmat tego kim jesteśmy.

Chciałabym wierzyć, że są takie ;)
A propos "czysto"... znajomi obejrzeli moją galerię z Suwalszczyzny i Wigier. I padło pytanie, czy tam naprawdę jest tak porzadnie i czysto? - bo takie wrażenie na nich te zdjęcia zrobiły. I Ci, którzy tam bywali wielokrotnie, również byli zaskoczeni niektórymi ujęciami. A przecież to, co pokazałam, to nie żadna manipulacja, żaden fotomontaż. Ja naprawdę zobaczyłam tam mnóstwo piękna, starałam się je utrwalić na zdjęciach i przekazać to innym.

Nasze galerie na polskich krajobrazach na szczęście nie mają natury folderowej. Są naprawdę różne. Na szczęście...albo na nieszczęście :) bo w naszych galeriach jest sporo pól, krów i rozwalających się chałup.

Zgadzam się - na szczęście każda może być inna, i dzięki temu przekaz od nas dla tego całego świata będzie pełniejszy :) I każdy, kto ogląda, może sobie sam wybrać, które spojrzenie mu się bardziej podoba :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Mar 2010, 22:28 
Awatar użytkownika

Nie do końca rozumiem, co miał Pan na myśli pisząc "w nas"? I co chęć poznania duszy człowieka ma wspólnego z tym tematem?
Bo ja cały czas mam na myśli treść wykonywanych zdjęć. I pytam o to, jaką Polskę zauważamy, uznajemy za interesującą i utrwalamy na swoich fotografiach.[/quote]

Pani Joanno, chciałem tylko powiedzieć, za Panią Martą, że czasami treścią zdjęcia, oprócz krowy na nim widocznej, to też czasami specyficzny klimat, nastrój, ..wór wrażeń, emocji, przygód.
Ale ma Pani rację, czasami są tylko krowy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Mar 2010, 22:52 
Awatar użytkownika

Co człowiek to inne oczekiwanie ... Rok temu spędziłam urlop z plecakiem na Drodze Jakubowej. Szef mój, gdy zobaczył plecak, powiedział: jak wrócisz, to pójdziesz na rehabilitację (on spędza czas wolny w sanatoriach). Koleżanka, gdy usłyszała hasło: Droga Jakubowa, to była zachwycona że idę na pielgrzymkę (jest bardzo religijna, spędza wolny czas na wyciszaniu się w towarzystwie osób zakonnych). Kuzynka (uczestniczka wyprawy) powiedziała: bez aparatu się nie pokazuj, bo widoki będą jak z Władcy Pierścieni (urlop spędza wyłącznie z aparatem fotograficznym i żyje po to aby fotografować). Koleżanka (uczestniczka wyprawy): tylko czy góry nie są za wysokie, bo nie wejdę... ale z Wami to pojadę wszędzie (urlop spędza na zasadzie nieważne gdzie, ważne z kim) ... i w końcu po wyprawie dialog:
co widziałaś?
Hmm... pastwiska, krowy, góry, kamienne domki...
CO? Spędziłaś w Hiszpanii dwa tygodnie w polu? Przecież to samo jest w Polsce! Jak można pojechać za granicę i nie pójść do wesołego miasteczka *

* w Polsce są, ale małe. Za granicą wszystko jest dużo większeeeeeeee :P

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Mar 2010, 23:00 
Awatar użytkownika

w Polsce są, ale małe. Za granicą wszystko jest dużo większeeeeeeee :P

Małe jest piękne :roll:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Mar 2010, 09:48 
Awatar użytkownika

Z obiektywem makro da się pieknie utrwalić na fotografii nawet to najmniejsze ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Sie 2011, 14:33 

Najbardziej lubię fotografować ludzi, dziwne niecodziennie sytuacje, śmieszne, ciekawe grafiti, instalacje, piękne, ale oryginalne budynki (nie te z przewodnika). Czasami wymyślam sobię pewien projekt- np. ludzie czytający, ludzie jadący i robię zdjęcia tylko ludziom wykonującym dane czynności, wyglądającym w określony sposób. To pozwala mi się ograniczyć, skupić na pewnym wycinku rzeczywistości i nie powielać zdjęć obiektów, którym wykonało już fotki tysiące przede mną.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Wrz 2014, 10:40 
Awatar użytkownika

Myślę, że zwłaszcza osoby, które zajmują się fotografią amatorsko poszukują zawsze egzotyki - nawet takiej na skalę lokalną. Czasem bardzo trudno wyłamać się z tego schematu, uchwycić na fotografiach coś więcej, niż tylko "tubylców" w ich naturalnym otoczeniu, które to nam - przyjezdnym - wydaje się takie niezwykłe...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lip 2016, 13:48 

Nie ma reguły. Każdy patrzy na zdjęcie inaczej.. Ja bardzo lubię pić winko http://winotokaj.pl/content/8-wino-na-wesele z tego co zawszę sobie marzyłem to po tego typu winie się lepiej pracowało jako fotograf.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386