Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 23:59
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wskazówki profesjonalistów...

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 13:33 
Awatar użytkownika

Robimy dużo fotek lepszych, gorszych, ślemy sobie nawzajem komplementy i fajnie, bo krąży między nami dużo pozytywnej energii. Przydałoby się jeszcze czasami poczytać opinie profesjonalnych fotografów. Nie chodzi o to, że mają oceniać kolejne pojawiające się zdjęcia, tylko na przykładzie kilku z nich, np. w kategorii: pejzaż, portret, fotoreportaż, makro, noc, itp., opisać najbardziej charaktrystyczne błędy jakie robimy my -amatorzy. Pokazać też kilka doskonałych zdjęć z różnych galerii i opisać dlaczego są bdb. :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 13:46 

Myślę,że są profesjonaliści fotografii m.in.przyrodniczej,krajobrazowej na PK zarejestrowani pod ilośc zdjęc - 0 zdjęc... :) ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 14:05 
Awatar użytkownika

To możliwe. Profesjonalni fotografowie są na tym portalu choćby z czystej ciekawości. Niektórzy z nich umieszczają swoje fotki i ok. Mnie chodzi o realizację tego o czym napisałam. Prawdziwi profesjonaliści chętnie udzielaja podstawowych porad adeptom. Tak się dzieje na całym świecie. To żadne novum. A tym bardziej żadna konkurencja. Funkcja edukacyjna portalu podnosi jego atrakcyjność i popularność. link -ABC fotografii -będzie niewątpliwą zaletą tego portalu :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 16:54 

portal PK sam nas psuje ,21 zdjęć tygodniowo -szok dajemy wtedy wszystko co popadnie oby tylko dac, nastepna sprawa ocena --dla mnie osobiscie miała by wieksza wartosc merytoryczna krytyka--- ocena bez uzasadnienia to raczej zadna ocena.Boli mnie jedno ze jestesmy niby dorosli a zachowuja sie jak dzieci ja ci dam unikalne i ty odwdzieczysz sie mi tym samym (problem wiekszosci portali foto)choc unikalne zdiecie to zadkosc .Nastepna sprawa zdiecia technicznie spartolone przeostrzenia saturacja do granic absurdu az pekaja piksele , walace sie domy ,malo ciekawe ujecia ,krzaki chmurki wyliczac mozna dlugo zeby byla jasnosc jestem takim samym amatorem jak wiekszosc z was WYTYKAJMY SOBIE BŁEDY A NAPEWNO ZAOWOCUJE TO LEPSZYMI FOTKAMI

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 17:51 
Awatar użytkownika

Jeżeli na portalu znajdują się sami (większość) amatorzy to skąd mają wiedzieć, że fotografia jest technicznie dobra lub zła. Osobiście nie oceniam zdjęć pod tym względem bo się po prostu nie znam. Coś mi się podoba lub nie. Zauważyłem, że słabsze zdjęcia można oglądać tylko na kontach osobistych użytkowników. Ze swojego staram się je usuwać (fajna funkcja) bo zanudzają tylko potencjalnych odwiedzających galerię. Co do limitu to faktycznie chyba tak jest, jak piszesz Arturze. Jak się nie ma super zdjęć to się dodaje co popadnie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:01 

Dzis internet jest taka skarbnica wiedzy potrzeba tylko checi moge podac linki fantastycznych stron i fantastycznych ludzi co sa amatorami i mozna sie ogladajc uczyc od nich a co do techniki to widac golym okiem ,dom sie wali ucieta gora uciet dól czy takie zdiecie jest dobre czy warto je zamieszczac ,a wszystko na temat kadrowania mozna wyczytac w internecie ---pozdrawiam mysle ze dyskusja sie rozwinie i zaowocuje coraz lepszymi fotkami

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:23 
Awatar użytkownika

Amatorska ocena fotki może być mocno dyskusyjna. Zgadzam się tu z Bogusławem. Artur pisze o prawidłowym kadrowaniu planu i itp - racja, ale to tylko częśc problemów z jakimi się spotykamy. Jasne, że możemy kopać w internecie, ale czy w obecnej postaci PK jest kompletny? I wcale nie jest tak, że najlepsze fotki trafiają tam gdzie trafiać powinny. Sporo jest pięknych zdjęć w ogóle nie zauważonych. Natomiast w galeriach umieszczane są często zdjęcia poklatkowe lub zwyczajne.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:25 

Powiem swoje zdanie. Jak tu nastałam to na początku zwracałam uwagę na technikę, saturację i kadrowanie ale zauważyłam, że nie jest to mile widziane a nawet na forum zostałam lekko "upomniana"- przestałam. Druga rzecz jeśli top-galeriach są takie zdjęcia to co się dziwicie, że ludzie produkują je masowo? Trzecia rzecz czy ważniejsza jest treść i informacja zawarta w zdjęciu lub pod nim czy strona techniczna? Jeśli zdjęcie dla mnie ma wartość unikalną (z różnych powodów) to niezależnie od strony technicznej daję 5. Pozdrawiam

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:35 
Awatar użytkownika

Fakt. Zawsze wygra subiektywna ocena zdjęcia. U nas amatorów. Przebaczamy lub niedostrzegamy błędów, które kardynalnie obniżają wartość fotki. Profesjonalista widzi to, czego nie widzi amator.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:45 

Natalio no i co chcesz produkowac taki chlam wracaj do kadrowania i techniki bo to jest raczej podstawa od tego sie zaczyna ,mi na ten przyklad podobaja sie konie w wykonaniu STASYSA ale dajac podobne byl bym tu zupelnie niezrozumialy i robie do szuflady daje na inne portale a co do zawodowców jest ich tu wielu wydaja albumy robaa kursy tak jak p.Tomasz Dejtrowski ---Tomaszu warto zebys tu wiecej sie udzielal oprócz dawania fotek sa ludzie co nalerza do fotoklubow zdaje sie p.Beata Biernat -fotoklub gdanski zdaje mi sie moj znajomy Jarek Domanski -fotoklub bialski , panowie i panie warto wyjsc z ukrycia warto dyskutowac i warto pisac warto dawac wskazowki a na dobre nam to wyjdzie

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422