Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 25 Lis 2020, 00:51
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wskazówki profesjonalistów...

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:48 

Wydaje mi się, że jest to miejsce amatorów, takich co jeżdżą po kraju, zwiedzają a przy okazji coś pstrykną, żeby podzielić się z innymi wiedzą, przeżyciami. Ja już parę razy z takich informacji skorzystałam. Jak się wędruje to ma się światło takie jakie się trafi, miejsce do zrobienia fotki takie a nie inne (też z wielu powodów), ograniczony czas na szukanie kadru itd można wymieniać. Pewnie, że powinniśmy w miarę możliwości dbać o poziom prac. Najbardziej przeszkadza mi nieumiejętność wyboru kadru i wrzucanie po "fefnaście" razy tego samego z niewielką różnicą i wtedy trzeba się dokopywać do właściwej informacji i to zniechęca , wbrew oczekiwaniom autora takiej serii. Rozumiem, że ma świeże emocje i chce się podzielić. Może dobrze by było odczekać jakiś czas od wycieczki i wtedy świeżym okiem spojrzeć na swoje zdjęcia, tak jakby się było odbiorcą. Znudzi mnie to czy nie?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:51 

Artur Biliński napisał(a):
Natalio no i co chcesz produkowac taki chlam wracaj do kadrowania i techniki

Nie zrozumiałam tej uwagi.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:54 

Może dobrze by było odczekać jakiś czas od wycieczki i wtedy świeżym okiem spojrzę na swoje zdjęcia, tak jakby się było odbiorcą. Znudzi mnie to czy nie?---madre slowa bo gdy robimy zdiecie kieruja nami emocje i skutek jest taki krajobraz fajny a po zgraniu kicha a wtedy wlasnie trzeba zastosowac ta metode ODCZEKAC i spojrzec innym wzrokiem ,wybrac fajny fragment fotki gotowa

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 18:59 
Awatar użytkownika

Słuszna uwaga Natalio. Ja mam ponas sto zdjęć w tej chwili na stronce. Któregoś razu umieściłam kolejne zdjęcie, uważałam, że niczym szczególnym się nie wyróżnia, a ono poszybowalo w górę jak przyslowiowa gołębica. Z kolei to, które uważam za jedno z najlepszych (temat, kadr, światlo, kolory) aż takiej szybkiej kariery nie zrobiło. Co by powiedział profesjonalny fotograf patrząc na obydwie fotki :?:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 19:02 

Pisałam raz, że dobrze byłoby wykadrować pewien fragment. W informacji zwrotnej otrzymałam wiadomość, że autor kadruje tylko wizjerem i żadnych poprawek nie będzie stosować. I co? trzeba uszanować jego zdanie, ma do tego prawo. Nie każdy życzy sobie uwag. Ja TAK, jeśli coś jest nie tak to proszę o uwagi.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 19:06 

rozumialem to tak ze zaniechalas kadrowania itp dajac fotki na PK

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 19:29 
Awatar użytkownika

"Zrób zdjęcie ciekawego miejsca...i opublikuj je w serwisie" to motto tego serwisu. Nie ma mowy w nim, że publikować zdjęcia na PK mają wyłącznie profesjonaliści z wypasionym sprzętem jeżdżący po kraju na profesjonalne sesje. Zgadzam się z Natalią, że podczas zwiedzania korzysta się z tego co się zastało. Oglądając zdjęcia innych mam możliwość zobaczyć świat Ich oczami, zobaczyć rzeczy, których sam nigdy bym nie dojrzał. Zobaczyć miejsca w które chciałbym się sam wybrać. Lubię zawsze poczytać o miejscu w które się wybieram aby choć trochę poznać historię tego miejsca. Zgodzę się również z Arturem, że należy poznać przynajmniej podstawy fotografowania. A co do ocen profesjonalistów na portalu to czy znajdą tyle czasu i chęci.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 19:36 
Awatar użytkownika

ok tylko sam dobrze wiesz Boguś, że na samym opublikowaniu temat się nie kończy :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lis 2011, 19:50 

Artur Biliński napisał(a):
rozumialem to tak ze zaniechalas kadrowania itp dajac fotki na PK

:) Staram się robić na miarę swoich możliwości. A przede wszystkim chcę trochę lubuskie w rankingu podnieść, bo coś tu cieniutko przędziemy :(

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 14:32 
Awatar użytkownika

To ja proponuję po prostu szczerze wypowiadać się w komentarzach jeśli jest się pewnym swojej wiedzy. Również na tym portalu dostałem już komentarze z krytyką i zawsze coś z tego się wyciąga. Jeśli ja widzę, że ludzie komentują pozytywnie zdjęcie, na którym jest krzywy horyzont, czy "piony", ucięta głowa to ręce mi opadają bo to są absolutnie podstawowe błędy. Tylko pytanie jak ludzie podejdą do takich komentarzy?

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8642 | Wszystkich tematów: 580 | Wszystkich użytkowników: 2507