Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 25 Lis 2020, 01:27
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wskazówki profesjonalistów...

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 14:38 
Awatar użytkownika

Z drugiej strony, bez względu na to jakie mamy światło i warunki jak już nacisnę spust migawki to niech na czynność nie będzie zmarnowana, a przemyślana. Kadrować nie trzeba koniecznie na komputerze, wręcz przeciwnie ja robiąc fotki staram się je tak zrobić, żeby nie wymagały większej obróbki w programie, chyba ze celowo do tego dążę.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 14:53 
Awatar użytkownika

Dostałem kiedyś komentarz, że mi się kościół na zdjęciu zaraz zawali . Usunąłem to zdjęcie i po sprawie. Jestem amatorem, ale oglądając zdjęcia innych podpatruję kadrowanie, światło, pomysły na nietuzinkowe zdjęcie. Mateuszu pytasz jak ludzie ludzie zareagują na szczere krytyczne komentarze. Moim zdaniem jeżeli będą to naprawdę fachowe rady nikt nie powinien się obrażać, przecież zależy nam na robieniu coraz lepszych zdjęć.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 14:57 
Awatar użytkownika

Dokładnie, zgadzam się z Bogusławem. Pozostaje nam więc wdrążyć ten pomysł i na miarę swoich możliwości pomagać sobie wzajemnie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 15:32 

Pomoc na forach foto jest ze wszech miar pożyteczna. Jeszcze w ubiegłym roku, przy zmniejszaniu zdjęc z rozdzielczości 4752x3168 na 800x600 na gałęziach wychodziły potwornie widoczne artefakty na co zwrócił mi uwagę Szymon, któremu jestem za to bardzo,bardzo, bardzo wdzięczny :) , bo gałęzi na moich zdjęciach sporo... :) Dzięki forum na DFV poradzono mi jak się z tym uporac. Po prostu inaczej trzeba było ustawic program.... ;) :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 15:48 
Awatar użytkownika

Właśnie, a propos krzywego horyzontu. Morski horyzont nie jest prosty. Czy powinnam go jakoś prostować?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 16:05 
Awatar użytkownika

czytam co napisałam i kulam się ze śmiechu :))

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 16:12 
Awatar użytkownika

Ja tam widzę prosty :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 16:21 
Awatar użytkownika

Dobre wskazówki i rady są przydatne...ale w praktyce może się okazać,że nasze zdjęcie to "gniot" lub "bzdet"...a to nie jest miłe nawet przy słabym zdjęciu.Atmosfera na PK jest bardzo przyjazna ..i lepiej żeby się to nie zmieniło.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 16:28 
Awatar użytkownika

nie chodzi o to aby kogoś krytykować tylko mu pomóc.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 16:50 
Awatar użytkownika

leciuteńki łuczek jest na horyzoncie... co do uwag to nie ma się co bać i myślę ,że to nie popsuje atmosfery, bo przecież wszyscy życzymy sobie nawzajem pięknych zdjęć. Ja jestem rasową amatorką i pojęcia nie mam o błędach jakie mogę popełniać. 1. Dobrze skadrować obiekt; 2.Ostrość. 3. Światło .4. Ciekawy temat.5. Uważać, żeby w tle nie było tak zwanych śmieci. To dopiero początek, bo tu zaczynają się problemy. Wieża kościoła się przechyla, brakuje mi odległości czyli chyba chodzi o szeroki kąt, obiektyw widzi więcej niż pokazuje, dobre, jasne obiektywy, obróbka...itp...

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8642 | Wszystkich tematów: 580 | Wszystkich użytkowników: 2507