Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 23:40
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wskazówki profesjonalistów...

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 19:09 

Bogusław Pupiec napisał(a):
Dostałem kiedyś komentarz, że mi się kościół na zdjęciu zaraz zawali . Usunąłem to zdjęcie i po sprawie. Jestem amatorem, ale oglądając zdjęcia innych podpatruję kadrowanie, światło, pomysły na nietuzinkowe zdjęcie.

wiele osób uzywa photoshopa i walacy kosciól czy sciana to maly pikus robi sie to na warstwa czyli trzeba powielic warste zastosowac (distort) czyli znieksztalcanie --zabawa przednia

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 19:23 
Awatar użytkownika

Mateusz Hoinka napisał(a):
Jeśli ja widzę, że ludzie komentują pozytywnie zdjęcie, na którym jest krzywy horyzont, czy "piony", ucięta głowa to ręce mi opadają bo to są absolutnie podstawowe błędy. Tylko pytanie jak ludzie podejdą do takich komentarzy?

Oczywiście obrażą się. Sprawdzone wielokrotnie...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Lis 2011, 20:26 
Awatar użytkownika

Dlatego moim zdaniem lepiej by było zrobić tak, jak już napisałam. Link -Przykładowe fotki z podstawowymi błędami.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 17:41 

Monika Zet napisał(a):
Dlatego moim zdaniem lepiej by było zrobić tak, jak już napisałam. Link -Przykładowe fotki z podstawowymi błędami.

Nie jest to dobry pomysł. Uważam, że nie jest to miejsce na wytykanie błędów (są inne portale do edukacji). Można coś podpowiedzieć ale linki do fotek - nieeeeeee. Zniechęcisz fajnych ludzi - podróżników. Nie rozumiem, dlaczego mają być tu same zdjęcia z albumów. Jak ktoś chce takie profi oglądać to jest tego pod dostatkiem w internecie i na papierze (albumy, czasopisma).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 18:54 
Awatar użytkownika

Ale jeśli ktoś tylko tutaj zamieszcza swoje fotki, bo tematycznie tutaj najbardziej mu odpowiada, to w jaki sposób ma się dowiedzieć o swoich błędach? Ktoś to musi zobaczyć i się wypowiedzieć...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 19:31 

Jakoś nie zauważyłam próśb o pomoc w wyszukiwaniu błędów technicznych. Chcecie uszczęśliwić kogoś na siłę? Żeby nie było - też jestem za podwyższaniem poziomu tylko, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Żeby forma nie przesłoniła treści turystycznych i poznawczych.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 20:00 
Awatar użytkownika

Odrobina wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a pomóc może :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 20:11 

Jeszcze raz:) jestem nawet za dużą porcją wiedzy! Tylko nie zauważyłam, żeby ci którym ta pomoc jest potrzebna o nią prosili a najczęściej jest tak jak Asia pisała. Poza tym nie wszystko da się zrobić komórką, bez programu i czasu poświęconego na obróbkę. Jeden ceni wyjazdy drugi ekstra fotę prawie nie ruszając się z miejsca. Kwestia priorytetów.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 20:14 

I jakoś nie mogę uwierzyć w to, że profesjonalista będzie poświęcał swój czas oglądając tysiące krzywych horyzontów.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lis 2011, 20:23 
Awatar użytkownika

Właśnie o tym ostatnio pisałem. Trudno sobie to wyobrazić. Zamiast komentarza w stylu ładne miejsce, miejscowość, widok itp. komentarz w stylu krzywo, przeostrzone, źle skadrowane itd. A wiedzę można poszerzać na portalach do tego przeznaczonych.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422