Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 13 Gru 2019, 00:54
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wskazówki profesjonalistów...

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lis 2011, 13:49 
Awatar użytkownika

Mateusz Hoinka napisał(a):
Ambitniejszym pozostają więc strony typu DFV.

Myślę, że tu nie chodzi o ambicję, tylko o chęci ;)

Jeśli ktoś potrzebuje "prawdziwej recenzji" może ją otrzymać na kilku "profesjonalnych portalach". Ja nie fotografuję pod krytykę i nie czuję abym takiej profi krytyki potrzebował. Zdjęcia przede wszystkim mają mi się podobać, ale oczywiście jeśli komuś innemu też się podobają, to jest mi bardzo miło. Fotografię traktuję jako przyjemność i odpoczynek od codzienności.

Tak z innej beczki.
W 99-ciu % fotografuję przyrodę i w tym temacie czuję się najlepiej. Oglądam wiele prywatnych galerii zarówno amatorów, jak i profesjonalistów i dość często bywa tak, że poważnie zastanawiam się nad tymi profi, a dokładniej za co lub z czego są aż tak znani i sławni. Z oczywistych względów nie mogę pokazać przykładów, ale jeśli ktoś bardzo chce zapraszam na PW.
I tutaj mam pytanie, od kogo w tym przypadku chcielibyśmy dostać recenzję, od amatora, czy od profi i kto w tym przypadku zasługuje na miano amatora lub profesjonalisty :?: :?: :?:

p.s. Nie przeszkadzają mi krzywe kościoły o ile są sfotografowane szerokokątnym obiektywem, ponieważ uważam, że nie po to kupuje się szeroki kąt aby później sztucznie go prostować programem graficznym, ale krzywy horyzont jest u mnie nie do przyjęcia :D :D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lis 2011, 20:03 
Awatar użytkownika

Zgadza się, ktoś "profi" może mieć całkiem inną wizję i moze mu sie nie podobac nasze podejście do tematu zdjęcia. Odnośnie amatora czy profi to w moim przypadku jest to raczej obojetne, o ile dana sugestia jest prawdziwa, wiarygodna. Amator to wg. mnie nie jest osoba która nie ma pojęcia lub robi złe fotki, wcale tak nie musi byc, i takie osoby często maja wiele ważnych rzeczy do powiedzenia.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lis 2011, 23:25 
Awatar użytkownika

PK jest portalem dla wszystkich i jak ktoś ma coś ciekawego do pokazania z naszego pieknego kraju to zamieszcza tu zdjęcia. Ja wiele wycieczek robię w oparciu o materiały zgromadzone na tym serwisie. Mówicie o kadrowaniu i wielu technicznych aspektach, od tego są książki + zdjęcia i ich robienie, a potem ocena przez siebie, a jak nie wystarczy to zamieście je na którym kolwiek portalu "typowo" fotograficznym i powiedzą wam prawdę. Tylko, że ta prawda często boli i nie jedną osobę zniechęciła do robienia zdjęć.
Ten portal ma służyć wyłapywaniu ciekawych miejsc i dla mnie takie unikalne perełki są na 6. A z resztą zawsze byłem za usunięciem ocen pod zdjęciami i wysterczyłoby tylko "lubie" i ewentualny komentarz.
A i jeszcze jedno mam krzywe horyzonty!!! Kadry nie są idealne, często zdjęcia są przepalone lub niedoświetlone, często podbijam kolory, zwiększam nasycenie itd.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lis 2011, 15:42 
Awatar użytkownika

Dla mnie "dobre zdjęcie" jest równoznaczne z "ładna żona". Jednemu podoba się dziewczyna szczupła i z kasą, drugiemu z lekko podtłuszczonymi udami i biedna. Jeden robi zdjęcia z nudów, drugi z potrzeby chwili, dla relaksu. Kolejny dla szpanu (niech wiedzą jaki mam aparacik;). Jeden uwielbia fotografować krajobrazy, drugi twarze, trzeci rowery. Kolejny jeszcze coś innego. Najważniejsze jest to, że każdemu z osobna zdjęcia i żona się podobają, są z nich tak trochę dumni. I niech tak zostanie.
Co mi pomoże rada profesjonalisty? Powie : to źle, to dobrze, tamto wywal a to mi daj. Taka rada nie jest mi potrzebna, bo kolejnego takiego zdjęcia nie wykonam. Nie trafię na ten sam czas, miejsce, słońce, nastrój.
Proszę mnie źle nie zrozumieć. Bardzo cenię wszelkie uwagi bo na naukę nigdy za późno. Uważam jednak że amator wie mniej a widzi więcej.I to jest jego skarb. Amator ma jeden, dwa obiektywy, profesjonalista kilkanaście więc niech mi nie doradza, bo nie stać mnie na wydanie kilkunastu czy kilkudziesięciu tys. złotych na sprzęt. Zresztą, nie widzę takiej potrzeby, bo nie żyję ze zdjęć.
A tak naprawdę, zrobić dobre zdjęcie tzn być w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej chwili nacisnąć spust migawki. Ot i cała filozofia "dobrego zdjęcia" :). Nie jest do tego potrzebny profesjonalista tylko szczęście
Wymądrzam się, wiem (:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lis 2011, 16:56 
Awatar użytkownika

Nie jestem profesjonalistką, ale początkującym amatorem i dopiero oswajam się z moim zwykły, tanim aparatem fotograficznym.W pełni zgadzam się z panem Zbyszkiem, że fotografowanie to raczej przyjemność dla samego siebie i jeśli się komuś jeszcze podoba to fajnie.Jednak czasem dobrze usłyszeć od zawodowca co mogłabym zrobić lepiej, albo inaczej.A czy skorzystam z rady? Może.W każdym razie zdjęcie ładne to takie, które mi się podoba , daje mi przyjemność i satysfakcję.Kocham przyrodę, góry , więc to jest tematem moich prac.Ale w miarę jedzenia apetyt rośnie, gusta się zmieniają, czasem stają się bardziej wyrafinowane.Toteż nie wiem co i jak sfotografuję za tydzień, czy dwa.To będzie również dla mnie niespodzianką.A na razie sobie fotografuję , raz lepiej, raz gorze, ale zawsze z przyjemnością.Życzę tego wszystkim i pozdrawiam gorąco:)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422