Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Lip 2019, 21:27
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Geopark Łuk Mużakowa WOW!!!

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lis 2011, 00:42 
Awatar użytkownika

Ciesze się, że zaciekawiłam Was Geoparkiem Łuk Mużakowa. Odwiedziłam go w drodze do Parku Łuk Mużakowa ( Łęknica - Muskau). Miałam szczęście bo trafiłam na piękną pogodę . Zwiedzałam 3 jeziora ze 110!!!!. Byłam tam z przewodnikiem - niema tam oznakowania żadnego - można tylko wędrować po lesie, w którym ukryte są jeziorka . To jeziorko z formacjami jak " kapadocja w Turcji jest koło wioski:Tuplice Proponuję odwiedzić stronę przewodników Łuku Mużakowa:http://lukmuzakowa.com.pl/. Jeziorka mają super kolory ale żeby trafić turkusowe i inne kolory trzeba czekać na dobre światło z odpowiedniego brzegu. Ja byłam oczarowana i wszyscy, którzy byli na mojej wycieczce. Chętnie jeszcze raz bym tam pojechała z aparatem . Może zorganizujemy w przyszłym roku małe spotkanie zakręconych z " Naszego portalu" jak mogę się tak utożsamić. W grę wchodzi wiosna i jesień . Najpiękniej jest jesienią . mam tam trochę kontaktów mogę się włączyć w przygotowania.??? Pozdrawiam Cieplutko!!!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 18 Lis 2011, 11:27 

Dzięki za linka. zapisałam. Tyle razy tam byłam ale zawsze po stronie niemieckiej, która jest opisana, łatwa do zwiedzania samemu. Po stronie polskiej widzieliśmy chaszcze niezachęcające do wejścia w głąb. Choć muszę przyznać, że teraz część przygraniczna jest uporządkowana i planowaliśmy wybrać się tam z rowerami. Tym bardziej cieszę się z Twoich zdjęć i namiarów na Tuplice, przez które do tej pory tylko przejeżdżaliśmy.Przy okazji bardzo polecam atrakcje wymienione na stronie w okolicy Łęknicy. Warto zajrzeć w Bad Muskau, nie tylko do Muskauer Park ale do parku blisko kolejki i zobaczyć jak fantastycznie można wykorzystać wąwozy do zrobienia miniaturki gór dla kuracjuszy ( blisko jest sanatorium dla dzieci). Pozdrawiam i pewnie nie doczekam wiosny, w pogodny dzień wyruszymy na "polowanie".

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Gru 2011, 16:51 
Awatar użytkownika

Jestem za zorganizowaniem takiego wypadu po tak wspaniałych terenach tego parku.Małgosiu ze względu na Twoje kontakty koniecznie trzeba powrócić do tematu-trzymaj rękę na pulsie-POZDRAWIAM

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8565 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2408