Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 16 Sty 2021, 19:50
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Fotografia - moje przekleństwo!

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 00:49 
Awatar użytkownika

Nie wiem jak inni, ale… czasem sobie myślę, że pasja fotograficzna to moje przekleństwo. Zamiast spokojnie kontemplować otaczające mnie atrakcje, krajobraz, zabytki… wczuć się w klimat… ja muszę co najmniej trzy razy oblecieć każdy obiekt! Muszę wejść na sąsiadujące wzgórze, bo może stamtąd właśnie będzie to jedyne, najlepsze ujęcie… A potem.,.. już, już mamy ruszać dalej, wsiadać do samochodu lub na rower, a tu nagle zmienia się oświetlenie. Tak się składa, że akurat jest bez porównania lepsze niż to przed chwilą… trzeba ruszać.. na to wzgórze naprzeciwko, bo tam ujęcie było najlepsze… No i gdzie się podział ten wóz, który przed chwilą nas mijał… może by tak podbiec i poprosić, żeby przejechali jeszcze raz? Doprawdy… makabra! :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 10:00 
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o przekleństwa fotograficzne... to ja mam problem z polskimi drogami ;) Bo jadę i widzę świetny widok. A tu zatrzymać się nie ma jak, bo po prawej rów, po lewej rów, pobocza brak... no to światła awaryjne i wyskakuję na 2 minuty. Przećwiczyłam to nawet na serpentynach. Cud, że nie mam jeszcze żadnych mandatów za takie zachowanie ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 24 Lut 2010, 00:24 
Awatar użytkownika

No to już teraz wiem, że jest nas troje w tej chorobie. Ja od dwóch lat kombinuję jak tu się zatrzymać na moście w Wyszogrodzie, najlepiej w mroźne wczesne styczniowe popołudnie gdy czerwone słońce ginie w rzece. Ale boję się tirów - nie wiem czy wytrzymają te konieczne dwie minuty! :geek:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Wrz 2011, 16:51 
Awatar użytkownika

Mam tak samo jak przedmówcy,latam wokoło i staję na drodze aż trąbią niecierpliwcy, ale cuż pasja to pasja bez,której życie moje było by ubogie :)
http://pbphrubieszow.pl/?page_id=1475

:D :D :D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Wrz 2011, 07:10 
Awatar użytkownika

Gratuluję pierwszego miejsca!!! Brawo!!! :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Wrz 2011, 10:41 

Gratuluję serdecznie Marku kolejnego,zasłużonego sukcesu !!!:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Wrz 2011, 14:07 
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam! :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Gru 2011, 22:32 

Też tak mam jak niektórzy, że nie mogę spokojnie podziwiać krajobrazów, odprężać się na łonie przyrody i zwiedzać, bo przecież w tym czasie można zrobić jakieś fajne foto, znaleźć nową miejscówkę lub w już odwiedzonym (wiele razy) miejscu, wynaleźć nowy kadr :)

Niemniej jednak nie narzekam, że od pewnego czasu, podczas wycieczek, oglądam świat przez obiektyw ;)
Czasami tylko denerwuje mnie to, że nie zawsze mogę mieć aparat ze sobą, nie zawsze mogę zrobić zdjęcie, a akurat widzę coś, co rewelacyjnie wyglądałoby zamknięte w kadrze :)

Pozdrawiam Wszystkich Pasjonatów i użytkowników z PK - jako, że to mój pierwszy post na forum :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Cze 2014, 11:17 
Awatar użytkownika

Zawsze zastanawiałam się, jak pasjonaci fotografii godzą właśnie takie zwiedzanie i oglądanie z fotografowaniem. Myślałam, że bardzo dużo tracą, że robiąc zdjęcia coś im umyka, ale widzę, że jest to kwestia indywidualnego podejścia i zaakceptowania faktu, że świat można oglądać także przez obiektyw, a potem (co najlepsze) - dzielić się tym z innymi :)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8661 | Wszystkich tematów: 588 | Wszystkich użytkowników: 2529