Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 23:36
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Zakopane w 2 dni

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Wrz 2010, 15:03 

Witajcie. Z narzeczonym wyjeżdżamy na weekend do Zakopanego i chciałabym Was zapytać, co ciekawego możemy zwiedzić w tym mieście, bo jedziemy tam po raz pierwszy. Co możemy zobaczyć w samym mieście? Gdzie można wieczorem fajnie się pobawić w góralskim stylu? I ostatnie najważniejsze: jaką polecacie trasę nad Morskie Oko? Zaznaczam, że nie mamy doświadczenia co do podróży górskich no i ze sprzętem też u nas nie bardzo, wiec poprosiłabym o jakąś łatwą trasę. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Wrz 2010, 23:23 
Awatar użytkownika

Ja z Zakopanego zawsze raczej uciekałem, więc samo miasto znam dosyć słabo. Mogę polecić za to okolicę.

Warto… pojechać na Głodówkę do Bukowiny Tatrzańskiej, żeby popatrzeć na jedną z najpiękniejszych panoram górskich w Europie. Warto wybrać się na Rusinową Polanę. A na koniec przejść z Morskiego Oka przez Świstową Czubę do Doliny Pięciu Stawów. Zobaczyć Wielką Siklawę i wrócić Doliną Roztoki do Wodogrzmotów Mickiewicza. Wycieczka dosyć długa, ale dosyć też łatwa… a jakie widoki!

Polecam też wycieczkę Dolną Strążyską na Sarnią Skałę z powrotem do Kuźnic… Oby tylko nie padał śnieg. :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Maj 2013, 14:42 

W Zakopanem kocham Teatr, Muzeum na Harendzie i spacery po górach. Ciekawa jest też ulica Kościeliska, bo pełno tam zabytkowych domów. W 2 dni można wiele zobaczyć ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Cze 2013, 17:36 
Awatar użytkownika

Byłam z przyjaciółką w połowie maja w Zakopanem właśnie na dwa dni i dwie noce...
Da się zakochać w tej miejscowości nawet w dwa dni...,dało się tanio wyżywić w miejscowych małych knajpkach,ale z Busami należy uważać,bo cena przejazdu uzależniona jest od ilości pasażerów :)
Na tym samym wypadzie obróciłyśmy w dwa dni i dwie noce Kraków i dwa dni i noce spędziłyśmy w Kielcach,trafiając akurat na Noc Muzeów... 8-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Sie 2013, 07:32 

Wiele osób mówi, że w Zakopanem to tylko tłumy turystów i drożyzna na Krupówkach. A ja lubię to miasto i jego okolice :) Jeśli chodzi o Morskie Oko, to chyba nie ma żadnego trudnego szlaku, bo jest jeden, od parkingu, taki asfaltowy, że tylko się łagodnie idzie pod górę ;-) Dopiero od schroniska przy Morskim Oku zaczyna się prawdziwa trasa - jak szliśmy z mężem na Rysy to największym problemem dla mnie było pokonanie trasy do Czarnego Stawu :D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lis 2013, 13:32 

W ciągu dwóch dni jak w Zakopanem, tak i w innych miejscowościach, można bardzo wiele zwiedzić. Najważniejsze jest dobre przygotowanie przed wyjazdem. Z racji tego, że teraz mamy Internet, naprawdę nie ma nic prostszego niż zaplanowanie wycieczki. Oczywiście Morskie Oko jest podstawowym punktem programu, zwłaszcza jeśli ktoś jest w Zakopanem pierwszy raz i pewnie nieprędko wróci:) Jak już ktoś wyżej wspomniał, droga jest bardzo przyzwoita i nie powinna sprawić problemów nawet tym, którzy nie szczególnie mają doświadczenie w górskich wędrówkach. Co do wspomnianych Krupówek - rzeczywiście zatłoczone, bo jakby inaczej. Tam mam złe doświadczenia z dwoma knajpkami - w jednej drogo i niesmacznie, a w drugiej... powiem tylko tyle, że miałam "przeboje żołądkowe" po zjedzeniu tam obiadu. Niestety nie pamiętam jak te knajpy się nazywały.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 15 Gru 2013, 17:51 

W samym mieście polecam Jaszczurówkę. Wiem, że nic oryginalnego, ale zachęcam, żeby zapoznać się z historią i architekturą tego miejsca, bo to naprawdę bardzo ciekawe

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Mar 2015, 14:15 

A na koniec przejść z Morskiego Oka przez Świstową Czubę do Doliny Pięciu Stawów. Zobaczyć Wielką Siklawę i wrócić Doliną Roztoki do Wodogrzmotów Mickiewicza. Wycieczka dosyć długa, ale dosyć też łatwa… a jakie widoki!

________
watson

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422