Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Lut 2019, 14:10
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Turawa - Mental Relax house

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Gru 2015, 16:35 

Witam,

Opis mojej przygody związanej z pobytem w Mental Relax House w Turawie:

W październiku miałem zaszczyt odwiedzić to miejsce gdyż chciałem odpocząć od zgiełku miast i ogólnie stresu związanego z pracą i codziennymi obowiązkami. Miejsce odkryłem przypadkiem w Internecie i zaryzykowałem przyjazd. Przepiękna okolica, duża prywatność, przestrzeń i spokój to największe walory tego miejsca oraz przepiękna lokalizacja na Półwyspie w leśnej okolicy północnego brzegu Jeziora Turawskiego. Doskonała na rowerowe wycieczki oraz piesze wypady leśnymi ścieżkami, których jest tu bardzo dużo. Co ciekawe sam Ośrodek jest hotelem terapeutycznym i można tam skorzystać z usług specjalistycznych takich jak zajęcia ruchowych, taniec, fizjoterapia, masaż, sauna z aromaterapią a nawet psychoterapia. Dodatkowo przyjazna obsługa i dobre jedzenie dopełniają pozytywnego wrażenia z pobytu w tym miejscu, który choć krótki pozostawił miłe wspomnienia w mojej głowie. Półwysep na którym zlokalizowany jest Ośrodek Mental Relax House stanowi tutejsze najwyższe wzniesienie, tak więc można stąd także podziwiać wspaniałe walory okolicy.
Odpoczynek, ruch, zdrowie i relaks. Sam na pobyt tu (między 16.10.2015 a 18.10.2015) wybrałem się pociągiem połączony z wycieczką rowerową, jak zostało opisane w tutejszym temacie.
Pozdrawiam i serdecznie polecam to miejsce, jest mało znane ale właśnie takie perełki, gdzie nie ma nadętej, typowo hotelowej atmosfery + magiczna lokalizacja czyni to miejsce wyjątkowym.

Dojazd do Ośrodka:

Dojazd autobusem:
Komercyjne linie autobusowe LUZ ul. Kołłątaja przy dworcu PKS i PKP w Opolu
Linia do Dylak i Ligoty Turawskiej kilkanaście razy dziennie.
Przystanek Rybaczówka, Ośrodek Wędkarsko - Turystyczny w Turawie – najbliższy przystanek do lokalizacji Mental Relax House, z centrum Turawy na wschód (odległość ok 500-800m)
Odległość ok. 20-25 km

Dojazd samochodem:
1. Od strony Opola (strona zachodnia)
DK nr 45 do Kluczborka w miejscowości Zawada, pierwszy zjazd na rondzie w prawo do Turawy (zgodnie z oznakowaniem) przez Kotórz Mały, Turawę. Tuż przed Rzędowem skręt w prawo, jazda około 500 m dalej w prawo w leśną drogę gruntową zgodnie z oznakowanym dalej w prawo kierować się na charakterystyczny półwysep ze wzniesieniem.
Razem około 20-25 km
2. Od strony Kluczborka (strona północna)
DK n 45 do Opola, jazda około 18 km do miejscowości Bierdzany, tam skręt w lewo na rondzie (trzeci zjazd) na Ozimek DW nr 463, jazda przez Ligotę Turawską i Kadłub Turawski. Tuż za Kadłubem Turawskim zjazd z DW nr 463 prosto (nie w lewo na Ozimek) na Opole. Za miejscowością Rzędów skręt w lewo dalej około 500 m dalej w prawo w leśną drogę gruntową zgodnie z oznakowanym dalej w prawo kierować się na charakterystyczny półwysep ze wzniesieniem.
Razem około 36 km
3. Od strony Ozimka (strona południowa)
DW nr 463 do Dylak i dalej do Bierdzan. Przed miejscowością Kadłub Turawski (ok. 1 km) skret w lewo na skrzyżowaniu na Opole. Dalej za miejscowością Rzędów skręt w lewo dalej około 500 m dalej w prawo w leśną drogę gruntową zgodnie z oznakowanym dalej w prawo kierować się na charakterystyczny półwysep ze wzniesieniem.
4. Od strony Lublińca (woj. Śląskie, strona wschodnia)
Jazda DK nr 46 aż do miejscowości Ozimek przez kolejno Lisowice, Pawonków, Gwożdziany, Gosławice dalej obwodnicą Dobrodzienia, Myślinę. Od Ozimka i dalej jak w punkcie trzecim.

Dojazd pociągiem (szynobusem jeżdżącym na trasie Kluczbork - Opole) połączony z wycieczką rowerową:
Zalecam wysiadanie na przystanku PKP Kotórz Mały przy samej ulicy na trasie Zawada-Turawa, gdzie dalej rowerem kierujemy się droga asfaltową w kierunku Turawy dalej do Rzędowa możemy już kierować się leśną ścieżką. Odległość od przystanku do Ośrodka – około 8 km

Opcja polecana ze względu na swe największe walory zdrwotno-ruchowe, a także przyrodnicze.

W załączeniu dodaję zdjęcie brzegu Jeziora Turawskiego (okolice Ośrodka)
Bartosz z Kluczborka

Załączniki:
Komentarz do pliku: Okolice Ośrodka Mental Relax House jesienią
polskie krajobrazy.jpg
polskie krajobrazy.jpg [ 237.56 KiB | Obejrzany 2928 razy ]

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Gru 2015, 19:50 
Awatar użytkownika

Fajna reklama, niestety publikowana nie tylko tu. Wybierając się na weekend i to w części rowerem, wybrałbym mniej eksluzywną formę wypoczynku. Szczególnie gdy chce odpocząć od "zgiełku". Nie wybierałbym też najdroższego hotelu w tym rejonie, bo sporo tam o wiele tańszych miejsc , na kieszeń przeciętnego turysty, również gwarantujące kontakt z naturą . W cenie do 50 zł można znaleść wygodne lokum z łazienką. Po drodze z Turawy, gdzieś na 500 m przed skręceniem w stronę reklamowanego hotelu, jest najstarszy w Polsce dąb szypułkowy. Nie trudno go nie zauważyć. Jego rozłożysta i strzelista korona jest łatwa do zauważenia, szczególnie jak się jedzie rowerem. Pień pełni też rolę małej kapliczki. Obok samego jeziora ( mekki wędkarzy), pałacu w Turawie, starego młyna ( kolejny dobry punkt na nocleg), jest to jedna z atrakcji okolicy. Bedąc tam rowerem, poleciłbym coś więcej niż sam drogi i specjalistyczny hotel, a nie wklejał ten sam tekst na różnych stronach (np. Polska Niezwykła.pl.) Pozdrawiam :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Gru 2015, 20:58 
Awatar użytkownika

Stanisław- post tego Bartosza to zwykły spam. Powinien częściej korzystać z psychoterapii którą tam oferują ;) Na wielu forach można spotkać takich troli...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Gru 2015, 21:04 
Awatar użytkownika

Wiem Arturze. Widziałem to już od kilku dni, i z nudów sobie pogooglowałem :-). Akurat połnocny brzeg znam bardziej niż południowy, bo nawet go piechotą "schodziłem". Do Turawy jeżdże nie tylko na sandacze :-) , ale też właśnie wypoczać np. zbierając grzyby czy fotografując w okolicy. Mogę polecić i nocleg, i fajne miejsca na plenerek. Pozdrawiam, Stachu :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Gru 2015, 11:16 
Awatar użytkownika

Spam, nie spam, ale Jezioro Turawski mnie od dawna kusi. Reklama miejsca zamieszczona przez Bartosza z Kluczborka przypomniała mi o tej , pięknej okolicy.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386