Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 22:54
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Warszawa na weekend.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Maj 2016, 11:25 
Awatar użytkownika

Warszawa na weekend? Jak najbardziej. W najbliższych dniach opiszę mój wolny czas spędzony w stolicy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sie 2016, 12:04 

piotr55 napisz, gdzie warto pójść, co zobaczyć. Jakie sa atrakcje (i ceny), ja interesuję się takimi rzeczami jak http://www.projekt-wem.pl/rolety/rolety ... e-warszawa ponieważ jestem inżynierem, dlatego może coś bardziej technicznego, jakieś muzea albo warsztaty. Chętnie odwiedziłbym stolicę, ale zupełnie nie wiem od której strony się za to zabrać.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 17 Sie 2016, 17:15 
Awatar użytkownika

Ok, mam przygotowany materiał i zdjęcia, powinienem lada chwila zabrać się za pisanie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Wrz 2016, 16:47 
Awatar użytkownika

Dla większości wycieczek przybywających do Warszawy pierwszoplanowym celem jest Stare Miasto i Zamek Królewski. Grupa ze Śląska , która udała się do stolicy w czerwcu 2015 w okresie świąteczno - weekendowym / Boże Ciało i 2 kolejne dni/ swoje spotkanie z Warszawą rozpoczęła od zwiedzenia Stadionu Narodowego.
Obiekt ten muszę przyznać robi wrażenie zarówno swoją architekturą jak i wyposażeniem, to jeden z najpiękniejszych stadionów na świecie.
Kolejnym naszym celem było nowoczesne muzeum nauki czyli Centrum - Nauki Kopernik i przy okazji pospacerowaliśmy sobie po znajdujących się niedaleko ogrodach nad Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego. Na zakończenie dnia organizator pokazał nam kolejne warszawskie muzeum znajdujące się w pałacu Ostrogskich, Muzeum Chopina, w którym znajdują się liczne pamiątki po kompozytorze. Muzeum wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technik audio-wizualnych i elektronicznych. W kolejnych dniach zapoznaliśmy się Z Placem Piłsudskiego, Grobem Nieznanego Żołnierza, Ogrodem Saskim, cmentarzem na Powązkach, Starym Miastem, Muzeum Powstania Warszawskiego, centrum miasta z nowoczesnymi wieżowcami i na zakończenie z Muzeum Techniki w PKiN i parkiem królewskim, czyli Łazienkami.
Szczególnie sobie cenię zwiedzenie Muzeum Powstania, bo dzięki wizycie w tym miejscu nabrałem szacunku dla Warszawiaków biorących udział w walkach w czasie Powstania. Wrażenie robi także rekonstrukcja zniszczonego podczas wojny Starego Miasta, rekonstrukcja bardzo udana o czym świadczy wpisanie tej części stolicy na listę UNESCO.
Zakwaterowani byliśmy w hotelu ATOS, gdzie serwowano znakomite śniadania i obiado-kolacje. Cena dwuosobowego pokoju w tym hotelu waha się od 110 -130 zł. czyli na głowę po 55-65 zł.
Ogólnie wycieczka była bardzo udana, szczególnie ,że ominęliśmy wielki warszawski
ruch, nie było tłoku, zgiełku i gwaru.
Jeżeli chodzi o ceny, to wydawały mi się umiarkowane, korzystaliśmy także ze zniżek np. w Muzeum Techniki.
Reasumując, warto wybrać się do Warszawy i poznać jej uroki. Chyba,że ktoś jest uprzedzony do tego miasta, ale tu i "święty Boże, nie pomoże"
Byłem W Pradze, Berlinie, Wiedniu, to piękne miasta, stolice, ale najlepiej się czułem w Warszawie.

Załączniki:
DSC00794_ShiftN.jpg
DSC00794_ShiftN.jpg [ 251.18 KiB | Obejrzany 2891 razy ]
DSC00788_ShiftN.jpg
DSC00788_ShiftN.jpg [ 236.04 KiB | Obejrzany 2891 razy ]
DSC00756.JPG
DSC00756.JPG [ 258.6 KiB | Obejrzany 2891 razy ]

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Cze 2019, 14:46 

W Warszawie zwykle jestem przejazdem, więc jeszcze nie miałam okazji tam dłużej pobyć i pozwiedzać

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422