Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 23:09
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

podróżowanie po Polsce

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2010, 10:50 

Jaki środek lokomocji preferujecie ? Pieszo, rowerem, samochodem, autokarem, pociągiem, samolotem :D (chociaż jakby tp nie brzmiało śmiesznie czasem warto spojrzeć na te samoloty, bo jak lot miał promocję na loty za 90 zł po Polsce)...

Ja swego czasu autostop, pociąg i autobus... ostatnimi czasy bardziej własnym samochodem...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Mar 2010, 16:44 
Awatar użytkownika

Póki co głównie pociąg / autobus. Minus jest taki, że mapę swoich podróżniczych celów trzeba trochę dostosować do rozkładów jazdy PKP czy PKS, bywa uciążliwe ... ale nie niemożliwe :) Podróże własnym samochodem z pewnością są wygodniejsze, ale ja osobiście jakoś się nie mogę przekonać do tej wygody i odkładam samochód na później. Szkoda mi utraty relacji z przygodnymi ludźmi, do jakich czasem jest się "zmuszonym", gdy się podróżuje z innymi :) Najprzyjemniejsze jednak jest poznawanie świata na własnych nogach. Bez pośpiechu, bez szaleństwa, w towarzystwie swoich myśli. Łatwiej jest zauważyć to, co na co dzień umyka i dostrzec, że życie to bogata oferta przygód. Pozdrawiam :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 14:01 
Awatar użytkownika

Możliwość podróżowania własnym samochodem dała mi prawdziwą wolność ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 14:33 
Awatar użytkownika

Też prawda, wolność i niezależność to mocny argument, po wyłożeniu go na stół...trudno się dyskutuje :):):)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 15:06 
Awatar użytkownika

Ale ja nie użyłam go w celu zakończenia dyskusji ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 15:34 
Awatar użytkownika

Nawet mi na myśl nie przyszło, ze to koniec dyskusji :) Im trudniej, tym lepsza aktywacja szarych możliwości:). Ale tak jak się zastanowić, to chyba najmilej wspominam samotne wędrówki. To czas, jaki się ma głównie dla siebie i swoich myśli. Krajobraz trochę jest efektem ubocznym. Kiedyś miałam okazję zapytać się E. Dzikowskiej jak się zaczęła jej przygoda, uśmiechnęła się i odpowiedziała że od wędrówek po lesie. Gdy sobie przypomnę tę odpowiedź, to też się sama do siebie uśmiecham, bo moje podróżowanie zaczęło się po od samotnych wędrówek po polach i łąkach. Nieco złośliwie dodaję sobie w myślach, że i tak naprawdę na tych łąkach i polach się kończy ;). Ale to są naprawdę szczęśliwe chwile, proste i banalne...ale pełne :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 20:34 
Awatar użytkownika

Szczęśliwe wędrówki dla mnie nie zależą od tego czym jadę tylko gdzie i po co, ale przede wszystkim od tego z kim jadę i kogo spotkam. Najlepszy przykład to Leżajsk. Pojechaliśmy we trzech i każdy bawił się sam, ale razem się cieszyliśmy wspaniałą zabawą.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 21:19 
Awatar użytkownika

Ma Pan rację, Panie Andrzeju, że wiele przyjemności w podróży czerpie się z towarzystwa :) Ale... muszę postawić warunek: trzeba w tej podróży dążyć do tego samego celu :) Chyba najmniej podoba mi się podejście, że jak nie mam z kim, to nie jadę nigdzie ... a to czym? to bywa najmniej istotne :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 21:45 
Awatar użytkownika

Racja.Wspólny cel! Oczywiście. Jak nurkowań to z nurkiem, jak w góry to z góralem jak się bawić to z takim co umie tańczyć,fotografować z fotografem nawet gdy to mam być ja sam ze sobą. Jak nie ma z kim to, bez łaski poradzę sobie sam.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 22:02 
Awatar użytkownika

Ale też i można pokusić się o jakiś kompromis (nigdy nie wiadomo jaki typ podróżnika będzie z kombinacji: góral - nurek). Najskuteczniejsze są te kompromisy, osiągane za pomocą kagańca i łańcucha. Trochę krzepy w ręku też trzeba mieć :) i nic ... tylko podróżować :)

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422