Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 29 Lis 2020, 09:15
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Rabin Elimelech

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 00:41 
Awatar użytkownika

Pan Ryszard ma rację,bo Josefov leży już poza Starym Miastem,na północno-zachodnich jego granicach praktycznie,jednak jest również w czesci Praha 1,czyli zawsze w zasięgu spacerowym:)Zresztą tam jest tyle cudownych miejsc...

A wracając do dzisiejszych wydarzeń:Adam Malysz Adam!:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 14:01 

Cmentarz w Żiżkowie widziałam, muzeum na Pańskiej też:) Pani Iwono, życzę udanego wyjazdu! A na Leżajsk narobiłam sobie smaku, oj tak...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 14:28 
Awatar użytkownika

Aleksandra Białas napisał(a):
Cmentarz w Żiżkowie widziałam, muzeum na Pańskiej też:) Pani Iwono, życzę udanego wyjazdu! A na Leżajsk narobiłam sobie smaku, oj tak...

No !! Moje szczere gratulacje !!! Bo nas Żiżkov trafiają tylko nieliczni. Szacunek. Ale z przekory i wrodzonej złośliwości wrzucę zagadkę. Trudną. Zdarzyło się trafić na Olszany i odsszukać tam coś niezwykłego dla Polaków ?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 19:47 

Niestety nie. Ale za to Wyszehrad się widziało :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 21:36 
Awatar użytkownika

Niestety nie. Ale za to Wyszehrad się widziało :-)

Eeee, wielu widziało panteon na Vysehradzie.. Ale o Olszanach mało kto wie. Tam jest pochowana matka K.I.Gałczyńskiego. Wanda Cecylia z domu Łopuszańska ! Miała 48 lat i była wdową gdy Jej siostra Stanisława, wyswatała Ją za czeskiego kolejarza Antoniego Razesbergera. Było to w lutym 1930 roku, pani Gałczyńska zostawiła w Warszawie 25 letniego Konstantego i przeniosła się do Pragi. Zmarła osiem lat później, poeta na pogrzebie matki nie był. Na cmentarzu na Olszanach był za to dwa razy, ale już po wojnie - w 1949 i w 1950 roku. I napisal wiersz "Spotkanie z Matką", który z całą pewnością znasz - .... Ona mi pierwsza pokazała księżyc/ I pierwszy deszcz/I pierwszy śnieg na świerkach / Byłem wtedy mały jak muszelka/ A czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne.... Grób Matki poety znajduje si ę pięc minut od głównej bramy cmentarza strefa V kwartał 11...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 21:38 
Awatar użytkownika

Wreszcie mamy jakiś polski akcent. Zmierzamy w dobrym kierunku. A swoją drogą ciekawostka za którą pięknie dziękuję.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 22:09 
Awatar użytkownika

Takze cmentarz musze zobaczyc,Vysehrad juz byl...o Olszanach faktycznie nic nie wiem,wstyd...ale Pan Ryszard to skarbnica wiedzy.Ciesze sie niezmiernie,ze dane mi bedzie z niej korzystac.

Pani Aleksandro,dziekuje za zyczenia...i szczerze mowiac ten Lezajsk caly czas chodzi mi po glowie.

Pozdrawiam wszytskich z Tatr,niestety Slowackich...wiec nie zmierzam w kierunku sugerowanym przez Pana Szymona...

ps.tu jest mniej sniegu niz w centrum Polski!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lut 2010, 18:58 
Awatar użytkownika

Wracając do tematu głównego dzisiaj, zgodnie z obietnicą, zarezerwowałem sobie miejsca w Leżajsku w dniach 5-7 marca. Wygląda na to, że z Czcigodnym Biskupem będę miał przez ścianę :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lut 2010, 19:18 
Awatar użytkownika

Gratulujemy, zazdrościmy... Gdańsk - Leżajsk 640 km, 10:45 h :( Zanim bym dojechała, już bym musiała zawracać.
Więc czekam na zdjęcia :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 22 Lut 2010, 19:57 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
Wracając do tematu głównego dzisiaj, zgodnie z obietnicą, zarezerwowałem sobie miejsca w Leżajsku w dniach 5-7 marca. Wygląda na to, że z Czcigodnym Biskupem będę miał przez ścianę :-).

:oops: Mam się bać ? :roll: :!: :evil:

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkich postów: 8642 | Wszystkich tematów: 580 | Wszystkich użytkowników: 2507