Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Sty 2021, 20:17
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Rabin Elimelech

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 20:36 
Awatar użytkownika

Proszę obejrzeć te filmiki http://video.google.pl/videosearch?q=ch ... CQQqwQwCQ# a wszystko będzie jasne :o .

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 22:13 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
andrzejb98 napisał(a):
Tu jest opis uroczystości http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 77015.html
Zawsze coś, choć pozostawia wielki niedosyt. Nadal nie wiem, gdzie, jak i co fotografować :-). W nocy do samego ohelu może być się trudno dostać (zresztą mam dziecko na głowie, więc tą część uroczystości obstawiacie Wy Panowie). A co poza tym? Czym przyjeżdżają te grupy pielgrzymów - autokarami? Gdzie spożywają posiłek po modlitwach? Czy całość uroczystości toczy się wyłącznie wokół cmentarza, czy także poza nim? itd. itp.

Szymonie ! Nastaw się na to, że może być okazja do unikatowych fotek nazwę to obyczajowych. Do Leżajska zwalająsię chasydzi z całego świata. Lecą samolotami do Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Katowic. Stamtąd jadą autokarami na Podkarpacie. Przyjeżdżają cale grupy pod opieką rabinów, wędrują pieszo po mieście, łaża po kirkucie, bywa - obyśmy na to trafili - że chasydzi tańczą. Wszyscy są ubrani zgodnie z ortodoksyjnymi regułami. Czynne są stoiska z koszernymi napojami i posiłkami. Pojawia si ę jedna grupa, druga znika, pojawia trzecia, czwarta, piąta. Czy będziemy w ohelu ? A któż to może wiedzieć ? Jak cadyk Elimelech, popatrzy na nas łaskawie z nieba i przywalająco zezwoli - będziemy ! Jak nie zechce - kapusta... To tak jakbyś fotografował Grabarkę - nie musisz być w cerkwi na świętej Górze, żeby poczuć smak misterium. To jest nasz cyrk, nasze małpy. Kiedyś - jak policzono - było w Leżajsku ponad 10 tysięcy chasydów, w chalatach, jarmułkach, jedwabnych pończochach, z pejsami jak się patrzy. Samo to jest już te,matem - nie uważasz ? W ostatnich latach nie ma w Polsce większego judaistycznego wydarzenia ! Wszystko może się zdarzyć - albo nic. Może być i tak, że wyjdzie kicha ? Może, o ile tak zechce cadyk Elimelech.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 03 Mar 2010, 00:12 
Awatar użytkownika

No... piękne dzieki Panowie. Teraz to ja jestem zachęcony do podróży :-). Oby choć sfotografować ułamek tego co na polecanych przez Pana Andrzeja filmach i będzie pięknie. Tylko żeby mi dziecko w tym tłumie nie zginęło...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2010, 18:50 
Awatar użytkownika

Ubrani na czarno Żydzi w bielutkiej śnieżycy... bardzo klimatyczne ujęcia Wam się szykują, Panowie :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2010, 20:42 
Awatar użytkownika

Jak dojechałem to i śnieżyca razem ze mną. Było ciemno ale już widziałem pielgrzymów, czapy mieli osłonięte w workach foliowych. Zobaczymy jutro od rana. Śnieg pada nadal. Ciekawe czy pozostali dojechali, bo się nie odzywają. Gazetę już mam. Martwię się czy na śniegu przez cały dzień się nie rozpuści.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Mar 2010, 00:29 
Awatar użytkownika

Michałka 33... telefon też podsyłałem. Jest nawet nagroda za spotkanie :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Mar 2010, 17:50 
Awatar użytkownika

Byliśmy, spotkaliśmy się, dyskutowali do rana przy herbacie !!!! Poznalismy nowych przyjaciól z Płocka ( pozdrowienia- i szacunek ! ) Wrocławia ( gratulacje za wytrwałość i szcunek), Krakowa ( pozdrowienia). Mamy też kumpli na Brooklinie, Quens, w Londybnie, Manchesterze, Tel Avivie, Hajfie, Budapeszcie, Pizie, Wencji, a dalej już nie pamiętam!!!! Było super rewelacyjnie !!! Przenikli chłód, żar modlitw i śpiewów chasydów, byliśmy w ohelu, wzystko zrobiliśmy, wszystko ! Tylko czapki sobolowej nie mamy :-((( To jest rewelacja, rewelacja - powtarzam !!! Dziekuję chłopakom za spotkanie i już się raduję, ze jesteśmy przy mykwie za rok !!!!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 00:12 
Awatar użytkownika

Ale czapkę już prawie mieliśmy przed sklepem gdy się ten młody pośliznął!
Bardzo dziękuję za spotkanie i niezwykle miłe towarzystwo. A zdjęcie Jego Ekscelencji nauczającego Naród Wybrany w swych przedstawicielach chasydach zaraz zamieszczam!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 07:19 
Awatar użytkownika

Obejrzałam te zdjęcia które pokazaliście wczoraj. Rewelacja :)
Pamiętacie, jak pytałam o udział kobiet? Na Waszych fotografiach nie ma ani jednej...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 08:01 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
Obejrzałam te zdjęcia które pokazaliście wczoraj. Rewelacja :)
Pamiętacie, jak pytałam o udział kobiet? Na Waszych fotografiach nie ma ani jednej...

Kobiten weg, nicht kuken innem heligen chlipoen... Weg, kobiten aus kirkut und tent. Kobiten nur arbeiten kuxhen, smazen fische. ryben forel.. Jezuu, co sie z mna porobilo, w jidisz zaczalem gadać.. Serio - gonili kobity, zakaz wstępu do ohelu, zakaz wstępu na czytanie tory, zakaz wstępu do namiotów. Żydowskich kobit trochę było, ale zajmowały się pracą, gdy szlachetni ludzie ( meżczyzny, a wlasciwie menszczyzny - arum, zaraz sie okaze) zajmowali sie ekstaza...

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkich postów: 8661 | Wszystkich tematów: 588 | Wszystkich użytkowników: 2529