Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 19 Kwi 2019, 00:50
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Ostatnia, godna polecenia książka

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 30 Kwi 2010, 18:50 
Awatar użytkownika

Prawda, Ogonek brzmi dużo cieplej :), tak na marginesie, obrywa się epitetem komuś kto najmniej winny :) A skoro już przy Kapuścińskim, to Heban jeszcze przede mną ... Ale za mną podróż nieco bliższa - Michał Kruszona "Rumunia. W poszukiwaniu diabła". Na zamku w Szamotułach kiedyś można było zobaczyć wystawę zdjęć z Rumunii Pana Kruszony (on był, a może jeszcze jest Dyrektorem muzeum w Szamotułach, teraz czy ta wystawa jest dostępna nie wiem, niestety) Zdjęć w samej książce też jest dużo... ale wyobraźnię bardziej rozpala słowo pisane. A jak ktoś z natury ma skłonność do szukania tego w życiu ciemne i tajemnicze, to myślę że nie będzie zawiedziony tą lekturą:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 30 Kwi 2010, 21:15 

Jeśli już odbiegłyśmy od książek o tematyce rodzimej, to polecam Ci "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" (ale naszego podróżnika!!) Kazimierza Nowaka, który w latach 40. XX wieku odbył samotną podróż przez Afrykę na dwóch kółkach właśnie (przede wszystkim na dwóch kółkach). Książka została sklecona z jego zapisków, czynionych na bieżąco, a będących wspaniałym źródłem wiedzy o ówczesnej Afryce. Mnóstwo tu ciekawych spostrzeżeń, refleksji dotyczących świata kolonialnej polityki i codziennego życia mieszkańców krajów, do których Nowak zawitał. I pomyśleć, że niemal sto lat temu znalazł się śmiałek, który odważył się na taki wyczyn...podziw i jeszcze raz podziw.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Maj 2010, 11:21 
Awatar użytkownika

Dzięki, odnotowane ;-) będę szukać:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Cze 2010, 17:32 
Awatar użytkownika

Od pewnego czasu zaczytuję się w książce wydanej nakładem Świata Książki pt. "Z dala od drogi..." zawierającą opis ponad 50 niezwykłych miejsc położonych nieco poza głównymi szlakami. Świetne teksty Teresy Kokocińskiej i Zenona Żyburtowicza poparte są doskonałymi fotografiami. Myślą przewodnią tej pozycji są słowa św. Augustyna: : Świat jest księgą, a człowiek który nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę". Książka inspiruje do podróżowania, szukania unikalnych miejsc i fotografowania. Warta nabycia.
http://www.poczytaj.pl/70315

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Cze 2010, 21:40 
Awatar użytkownika

O ile pamiętam to czytałam, bo tytuł znany. Ale dziękuję za przypomnienie, bo do tej pozycji warto wrócić ... Co prawda nie posiadam tej książki w swoich zbiorach, ale wiem kto ma i pozwoli mi pamięć odświeżyć:):):)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 12 Sie 2012, 13:56 
Awatar użytkownika

Temat polecanych książek trochę przycichł, może więc warto go odnowić. Ostatnio w moje ręce wpadły dwie ciekawe pozycje: "Zamki" wyd. "carta blanca" i "Zabytkowe dworce w Polsce" wydane nakładem "Wydawnictwa Dragon" z Bielska -Białej. Pierwsza pokazuje i opisuje zamki w Polsce w nietypowym formacie zw. przeze mnie panoramicznym/ książka jest szersza niż wyższa/ Opisy są krótkie i treściwe, ale dobrze zilustrowane, w sam raz do zapoznania się z tematem. Druga traktuje o perełkach polskich dworców, tych odnowionych, najpiękniejszych zdaniem autorów. Opisuje ich historię i znaczenie dla polskiego kolejnictwa poparte przykładowymi zdjęciami w tym niektórymi bardzo starymi. Świetna pozycja dla miłośników kolei i nie tylko.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Lis 2012, 14:45 

Aaaaah Heban jest swietny! Uwielbiam tę książke.. i to prawda, ze czytając ją podruzuje sie wraz z Kapuscinskim. Geniusz nic dodac nic ujac.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 15 Gru 2013, 17:54 

Ja ostatnio odkryłam w swojej biblioteczce album z zimowymi krajobrazami Kielecczyzny . Umknął mi gdzieś tytuł, ale warto obejrzeć

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Lut 2017, 19:08 
Awatar użytkownika

Wpadła mi w ręce ciekawa pozycja autorstwa T. Glinki i M Piaseckiego: Najpiękniejsze miejsca POLSKA 60 wycieczek. To świetny przewodnik zwłaszcza dla zmotoryzowanych turystów proponujący 60 tras wycieczkowych z opisem ponad 450 interesujących miejsc. Znajdziemy tu mapki tras, dokładny ich opis i wiele ilustracji. Parę tras już sobie wybrałem.

Załączniki:
file_59083.jpg
file_59083.jpg [ 152.19 KiB | Obejrzany 3409 razy ]

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkich postów: 8532 | Wszystkich tematów: 528 | Wszystkich użytkowników: 2393