Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 23:13
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Nowy album fotograficzny

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 15:33 
Awatar użytkownika

Nie pieniacz Arturze.

Słusznieś wkurzony, tylko, moim zdaniem, kierujesz złość swoją nie na tych co trzeba.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 15:46 
Awatar użytkownika

Jaki znowu pieniacz ? Co Ty masz znowu za kompleksy !? Chłopie, dyskutujemy przecież przy otwartej kurtynie i na trzeźwo, spokojnie. W zwyczajny sposób prezentujemy swoje opinie i racje.
Nadajesz komunikat, to odbierasz reakcję. Nie taką jakiej oczekiwałeś ? Co w tym dziwnego, przecież każdy ma prawo do swojego zdania !!! Nic nie roztrzygniemy wirtualnie, to oczywiste. Zobaczymy jak to wszystko ułoży się ostatecznie w realu....

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 16:27 
Awatar użytkownika

Ryszard Biskup napisał(a):
Jednak - skoro wymieniłeś nazwisko osoby z wydawnictwa, która negocjowała z Autorami, to przypuszczam, że się ta pani z Tobą kontaktowała. Nie sądzę, by zrobiła to po ukazaniu się albumu, ale wcześniej, przed publikacją. Nie mam racji ?

Ze mną się skontaktowano kilkakrotnie na maila podanego w moim profilu, ale nie dogadaliśmy się co do warunków, więc mam nadzieję, że nie odkryję w tym albumie (ani innym) nic swojego wykorzystanego bez pozwolenia. Ale niesmak we mnie wzbudza myśl o konieczności sprawdzania każdej z tych publikacji, o których była mowa...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 17:30 

ja mialem tez kontakt ale jednostronny jestem czlowiekiem nie wyksztalconym i dziwia mnie takie zachowania ze ktos pisze nie odpowiada a potem sie okazuje co to juz wiecie --czuje sie po prostu zlekcewarzony i to mnie boli zdiecia pal je szesc nie przywiązuje do tego wagi zadne tam ze mnie twórca traktuje to jako pasie i nie licze na zadne profity

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 18:42 

Arturze, nie jesteś tym za kogo się podajesz:) absolutnie. Z tego co czytam masz pełne poparcie. I najważniejsze - Szymona.Tak wyobrażam sobie reakcję Redakcji. Nie ma to nic wspólnego z wykształceniem ale to też już pisaliśmy. Przy swojej publikacji miałam prowadzenie za rączkę, przysyłanie potrzebnych dokumentów. Zapewniona pomoc grafika, wysyłanie próbnych stron. Nie wyobrażam sobie innej "współpracy", nie mam wykształcenia prawniczego. Korzystam z podanej wcześniej strony o prawie w fotografii, która kierowana jest do amatorów, takich jak my.
Arturze, rozumiem Twój ból i rozżalenie. Myślę, że dobrze się stało, że sprawa wyszła. Wiedzy nigdy za dużo - tak dydaktycznie zakończę :)))

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 18:50 
Awatar użytkownika

Joanna napisała wyraźnie - zwrócili się do mnie z propozycją, nie zaakceptowałam ich warunków. Nie wiem jak postąpili inni koledzy, ale swoją zgodę wyraziłem i wynegocjowałem satysfkacjonujące mnie warunki współpracy. Arturze, powiedz proszę - czy w Twoim przypadku - także zareagowałeś jednoznacznie i oświadczyłeś, że publikacja zdjęć w tym wydawnictwie Cię nie interesuje ? Jeżeli tak postąpiłeś, nie ulega wątpliwości, że racja jest po Twojej stronie !!! Masz rację, po stokroć - masz rację !!!! Natomiast jeżeli machnąłeś na wszystko ręką i zaprezentowałeś wyrażone wyżej stanowisko, że nie przywiązujesz żadnej wagi do wykorzystania zdjęcia ( a tak przecie piszesz w poprzednim poście) - to do kogo masz teraz pretensje ? A co wówczas, gdy się okaże, że także inni Autorzy pk dali jednak swój imprimmatur ?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 18:59 

Ryszard:) pytanie czysto teoretyczne, bo na razie nie wiemy, jak było. Ale jeśli ktoś nie odpowiada na pismo tzn. nie przyjmuje propozycji. Nie ma obowiązku pisemnego uzasadnienia?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 19:19 

ktos napisal ze swoje slowa kieruje w zlym kierunku --bron boze nikogo nie chce urazic nikogo nie obwiniam z PK ale wiem i nawet jestem pewien ze nie tyczy sie to tylko mnie, jeszcze raz napisze doslownie nie chodzi mi o kase tylko o to ze jesli ktos bierze zdiecie to powinien o tym byc powiadomiony i podpis pod zdieciem brzmiec powinien Artur Bilinski a nie jacys Bilinscy a moze jacys tam Matejcy narysowali obraz Hołd Pruski tak to moze wygladac czy ja juz tak wiele chcem

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 19:50 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Natomiast jeżeli machnąłeś na wszystko ręką i zaprezentowałeś wyrażone wyżej stanowisko, że nie przywiązujesz żadnej wagi do wykorzystania zdjęcia ( a tak przecie piszesz w poprzednim poście) - to do kogo masz teraz pretensje ?

Hehehe... Dobre! To znaczy brak zainteresowania oznacza przyzwolenie?

Ciekawa interpretacja...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 19:51 
Awatar użytkownika

Natalio - no właśnie tu jest szkopuł. Dyskutujemy hipotetycznie i prowadzimy akademicki spór. Nie wiemy bowiem jak było. Cały czas, od samego początku tej burzy piszę wyraźnie - zwrócili się do mnie, dałem placet, otrzymałem stosowne wynagrodzenie. Koniec. Napisała Joasia - zwrócili się do niej, powiedziała zdecydowanie - nie. Jej zdjęć w tej publikacji nie ma. Trzy dni temu Artur przyznaje, że miał kontakt z wydawnictwem, odpisał na mail, ale nie dostał odpowiedzi. Nie wiem - tylko on jeden wie - w jaki sposób się odezwał i co zawarł w swoim poście. Jeżeli (tego nie wiem, to wie tylko Artur) wyraził zgodę na publikację, nawet nie wprost, ale tak jak tu raczy się wyrażać - "jest mi wszystko jedno, to dla mnie nie ma znaczenia, obojętne mi czy zdjęcie będzie czy nie będzie zamieszczone" - to ( zasztrzegam, że w żadnym wypadku nie bronię ani nie stoję po stronie wydawnictwa !!!) dzisiejsze żale i irytacje są, powiem to otwarcie - niczym nie uzasadnione. Przecież styl w jakim się wyraża Artur, można spokojnie zinterpretować jako wyrażoną przez autora akceptację !!!! Tyle.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422