Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 12 Gru 2019, 23:48
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Nowy album fotograficzny

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 19:56 
Awatar użytkownika

Maciej Jelonek napisał(a):
Cytuj:

Hehehe... Dobre! To znaczy brak zainteresowania oznacza przyzwolenie?

Ciekawa interpretacja...

Żadne hehe, żadne hehe. Tylko Artur wie co napisał w swoim mailu skierowanym do wydawnictwa. Przecież przyznaje, że kontakt nawiązał, ale nie otrzymał odpowiedzi. Napisał, więc wykazał zainteresowanie....

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 20:00 
Awatar użytkownika

A to chyba, że tak.

Cofam, to co napisałem, siedzę cicho i czekam na rozwój wypadków...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 20:35 

Jakaś porządna dyskusja nam się zrobiła. Nie szkodzi, że teoretyczna. Nie traktuję Twojego zdania jako obrony wydawnictwa. Jest taka niska świadomość, że, powtórzę, dobrze się stało. Do tego celu nazwa wydawnictwa nie jest potrzebna. Nawet jeśli osoba wyraziła zainteresowanie bezpłatnym przekazaniem zdjęć to i tak powinna dostać umowę, prawda? bo a nóż za jakiś czas zmieni zdanie? To jest też w interesie wydawcy, mylę się?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 20:39 

Maciej Jelonek napisał(a):

... siedzę cicho i czekam na rozwój wypadków...

Szkoda, tak mało osób wypowiada się na forum, nie tylko w tej sprawie...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 20:51 

drodzy panstwo juz nich bedzie ze namieszalem no bo troszke namieszalem ale jak nie bedzie reakcji to zobaczymy zaras albumy np. bieszczadu,mazury itp a jest tu na pk wiele fantastycznych zdiec mozna wyliczac , nikt z autorow nie bedzie pytany o zdanie wydawca bedzie traktowal pk jako swoiste archiwum w nawiasie darmowe fajna sprawa i jeszcze beda autorom kazali kupic album zeby zobaczyl swoje zdiecie dla mnie to zenada do kwadratu zapewniam was ze nie jest to tylko moja sprawa ale i wasza bo kto wie czy wasze zdiecie tam nie zostalo zamieszczone

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 21:48 

Natalia Pytko napisał(a):
Nie traktuję Twojego zdania jako obrony wydawnictwa.

To było do Ryszarda, nie zacytowałam, przepraszam.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lut 2012, 21:54 

Artur Biliński napisał(a):
i jeszcze beda autorom kazali kupic album zeby zobaczyl swoje zdiecie

Dla rozluźnienia sytuacji. Skojarzyła mi się scena z ostatnich 'Barw szczęścia'. Facet sprzedawał swój skrypt z wykładami z komentarzem, nie kupisz - nie zdasz. I to cudne ' jaką dedykację wpisać?' dla kogo?' Tak było za moich staaarych czasów. Ale teraz? ciekawa jestem czy też to w realu funkcjonuje?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lut 2012, 11:15 
Awatar użytkownika

Zacząłem ten wątek 2 lutego 2012 roku i - mam nadzieję - dzisiaj 8 lutego 2012 roku ostatecznie zamknę. Mam przed sobą album Artura Rumpela "Ludzie i religie w Polsce" wydawnictwa Videograf. Na okładce jest osiem zdjęć. Wszystkie są sygnowane nazwiskami autorów: Ryszard Biskup ( serwis polskiekrajobrazy.pl), Leszek Kusal ( serwis polskiekrajobrazy.pl), Andrzej Smoliński ( serwis polskiekrajobrazy.pl) Wiśniowy ( Wikimedia Commos) Tomasz Dejtrowski ( serwis polskiekrajobrazy.pl) Notpyrk (Wikimedia Commos). Na ostatniej stronie okładki jest zdjęcie kapliczki na Jaszczurówce podpisane: A. i W. Bilińscy. Kapliczki ( prawy górny róg) odwróconej o 180 stopni, o której Artur mówi,że to jego zdjęcie, potraktowane w sposób dowolny przez grafika - nie ma. Powtórzę teraz - osobiście zupełnie świadomie wyraziłem zgodę na publikację. Zawarłem umowę i otrzymałem gratyfikację, która mnie absolutnie satysfakcjonuje. Zastrzegłem sobie, by przy moich fotkach było zamieszczone info, że zdjęcia zostały wcześniej zamieszone na serwisie pk, wydawnictwo to spełniło. Uważam, że to znakomita reklama portalu. Czy podobne umowy zostały zawarte z Leszkiem, Andrzejem i Tomkiem - nie wiem, ich trzeba o to zapytać. Ci Bilińscy ( któtrych zdjęć jest w albumie kilkanaście zresztą) to - tak mi się wydaje - poza zbieżnością nazwiska, z Arturem Bilińskim nie mają za wiele wspólnego. W poście, który zainicjował dyskusję wyraźnie napisałem, że dysponuję pierwszą, roboczą odbitką książki. Teraz mam już kilka wydrukowanych albumów i mam nadzieję, że to co napisałem jednoznacznie i do końca wyjaśnia całą - przyznaję - rozpalająca namiętności, sprawę.....

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lut 2012, 11:41 
Awatar użytkownika

I jeszcze jeden motyw, fragment listu jaki otrzymałem z wydawnictwa dzisiaj w odpowiedzi na moją prośbę o przesłanie gratisowego albumu na adres Artura:

"Rzeczywiście pisałam do pana Bilińskiego, ale mi nie odpowiedział, więc koledzy poszukali podobnego zdjęcia. Niezależnie od tego, współpracujemy z parą fotografików A. (Agnieszka) W. (Włodek) Bilińscy, których zdjęcie znalazło się na okładce. Możliwe, że pan Artur Biliński uznał, że to o niego chodzi. Byłoby łatwiej, gdybym wiedziała, o jakie zdjęcie chodzi. Proszę skierować pana Bilińskiego do mnie, a ja spróbuję sprawę wyjaśnić. A poza wszystkim, byłoby prościej, gdyby autorzy umieszczali na swoim profilu jakieś adresy mailowe, tak jak Pan. Pisanie poprzez stronę jak widać nie zawsze odnosi skutek. W swoim liście podałam dane kontaktowe i wyjaśniłam, że szukam kontaktu w związku z planowaną publikacją. Wielu autorów nie zareagowało na naszą prośbę i wtedy wymienialiśmy zdjęcia na inne".

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lut 2012, 22:26 

CYTAT LISTU DOSLOWNY Szanowny Panie,

poszukuję z Panem kontaktu w związku z publikacją przygotowywaną przez wydawnictwo Videograf.
Proszę o kontakt mailowy: teresadarmon@videograf.pl.

Serdecznie pozdrawiam,

Teresa Darmoń
wydawnictwo Videograf
tel. 32 348 31 33, 660 676 427

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkich postów: 8568 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2422