Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 15 Sie 2020, 03:50
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 4003 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 401  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Konkurs - czy wiesz, co przedstawia zdjęcie. Sprawdź się!

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2010, 19:37 
Awatar użytkownika

Moim, skromnym zdaniem, zagadka jest rewelacyjna, bo prosta,a przez to piekielnie trudna. To jest brama do zamku w Pieskowej Skale. Tak, to jest to w Ojcowskim Parku Narodowym. Naprowadził mnie na ten trop widoczny w kartuszu herb Radwan. Takim herbem pieczętowali się Zebrzydowscy. Michał Zebrzydowski dokonał był przebudowy warowni, zwłaszcza od strony traktu wschodniego. To były czasy Jana Kazimierza, kiedy gdzie tylko można i nie można było wykuwano w murach ( tu wyraźnie widoczne) strzelnice. Dlaczego zaś uważam, że zagadka jest trudna ? Bo Pieskową Skałę pokazuje się stereotypowo najczęściej - od strony paradnych parkanóe, renesansowego dziedzińca, czy budynku głownego. Kto by tam patrzył na obronną bramę główną w osi ponurej sieni !!!!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2010, 22:12 
Awatar użytkownika

Kto by patrzył? Oglądałam wczoraj zdjęcia koleżanki z Pieskowej Skały - brama była ze wszystkich stron - z lewa, z prawa, na wprost i od środka :shock: . Dywagacje, czy zagadka łatwa, czy trudna są teraz czcze. Zdjęcie miało do chwili odgadnięcia coś ze trzy wejścia - jedno ja, drugie Pan Szanowny i trzecie ktosi, więc trudno powiedzieć. ;) Za to owacje - gromkie ! Burzliwe ! Standing ! I gratulacje ! I podziękowanie za wyczerpującą informację ! :D No to teraz Ty !!!! Uroczyste przekazanie odbędzie się na rynku, w obecności władz. :lol:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Mar 2010, 09:55 
Awatar użytkownika

Tym razem wyjątkowo łatwe. Gdzie zostało wykonane to foto ?

Załączniki:
pk.JPG [107.1 KiB]
Ściągnięto 210 razy

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 11:48 
Awatar użytkownika

Hmmm... Szaniec Hubala niedaleko Opoczna.

Jednak nie jestem godzień lauru zwycięzcy, bo zadający zagadkę co nieco mi podpowiedział podczas naszego wspólnego wyjazdu do Leżajska. Nie wszystko, ale wystarczyło, żeby odpowiedzieć. Niemniej szanse z innymi Użytkownikami były nierówne. Proponuję więc, żeby Rysiek zadał kolejną zgadkę, na którą na równych prawach będą mogli odpwoadać wszyscy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 14:21 
Awatar użytkownika

Gdzie jest ten obiekt zwany kolegiatą ?
Załącznik:
zgadywanka.jpg [79.39 KiB]
Ściągnięto 204 razy

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 14:43 
Awatar użytkownika

W Opatowie? :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 15:31 
Awatar użytkownika

Na bank Opatów. Mijałem wczoraj i wątpliwości być nie może. Kolegiata św. Marcina :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 15:44 
Awatar użytkownika

Ale - nagroda dla p. Joanny. Była pierwsza, tym razem. Mam nadzieję, że ta zagadka trudna nie była.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 19:25 
Awatar użytkownika

Nagroda? NAGRODA? To jest jakaś nagroda? Ja myślałam że tylko obowiązek umieszczenia następnej zagadki ;)

Oto i ona:

Załączniki:
zagadka2.jpg [209.08 KiB]
Ściągnięto 192 razy

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 21:43 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
Nagroda? NAGRODA? To jest jakaś nagroda? Ja myślałam że tylko obowiązek umieszczenia następnej zagadki ;)

Oto i ona:

Ecchhh, żebym tak mógł odczytać rejestrację.... typ mam, ale pewny ne jestem...

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 4003 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 401  Następna

Wszystkich postów: 8685 | Wszystkich tematów: 631 | Wszystkich użytkowników: 2475