Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 22 Lut 2019, 04:33
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Wyostrzanie zdjęć.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Cze 2010, 11:17 
Awatar użytkownika

Jakim programem posługujecie się Szanowni Użytkownicy PolskichKrajobrazów w celu uzyskania w efekcie końcowym ostrych zdjęć? Ja używam nikonowskiego programu Capture NX Dla zainteresowanych podaję link: http://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/ ... a_id/27558 ,który nie znającym tematu powinien go przybliżyć. Chętnie podyskutuję z Państwem w tym temacie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Cze 2010, 19:37 

Corel Paint Shop Pro PHOTO X2 - po polsku...... :)))

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 01 Lip 2010, 12:41 
Awatar użytkownika

Borowiak napisał(a):
Jakim programem posługujecie się Szanowni Użytkownicy PolskichKrajobrazów w celu uzyskania w efekcie końcowym ostrych zdjęć?
Ja pozwolę sobie przypomnieć w tym miejscu, że serwis PolskieKrajobrazy.pl dysponuje wbudowanym mechanizmem wyostrzania fotografii dodawanych na stronie. Pod warunkiem, że wstawiane zdjęcia mają większy rozmiar niż 800x800 px. Zdjęcie tej wielkości i mniejsze nie są wyostrzane.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2010, 11:45 
Awatar użytkownika

Panie Szymonie, to że PolskieKrajobrazy maja mechanizm wyostrzania fotografii to chyba wszyscy widzą , bo ich jakość jest z reguły dużo wyższa niż zdjęć dodawanych na innych portalach. Mnie chodziło o to jak forumowicze przygotowują swoje fotki np. do druku, czy wykonania fotografii papierowej np. w Fotojokerze, czy innym labie lub po prostu do przeglądania ich na swoim monitorze.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lip 2010, 16:38 
Awatar użytkownika

Jerzy Kowalski napisał(a):
Mnie chodziło o to jak forumowicze przygotowują swoje fotki np. do druku, czy wykonania fotografii papierowej np. w Fotojokerze, czy innym labie lub po prostu do przeglądania ich na swoim monitorze.
To ja w tej kwestii nie zabieram głosu, bo całą swoją uwagę skupiam na przygotowaniu zdjęć do ich publikacji w internecie. Inne pola eksploatacji zdecydowanie zaniedbałem :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 26 Paź 2010, 11:53 
Awatar użytkownika

Wiem, że to trochę "przedawniony" temat, ale ... może komuś się przyda.
W większości przypadków (chodzi o krajobrazy), jeśli ze zdjęć robię odbitki, to staram się w ogóle ich nie wyostrzać. Krajobrazy robię na przysłonach rzędu F8-F18, a w tych granicach moje obiektywy dają na prawdę ostry obraz. Co innego jeśli robię zdjęcia do internetu. Po każdym zmniejszeniu fotki delikatnie ją wyostrzam programem PS CS3. Jest tam bardzo fajna i przydatna funkcja "inteligentne wyostrzanie". Za jej pomocą można wyostrzyć nawet delikatnie poruszone zdjęcia.
Pozdrawiam.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Lis 2010, 02:06 
Awatar użytkownika

Ja z kolei korzystam z PS elements i tu wyostrzanie jest za pomocą suwaka dzięki któremu mamy kontrolę nad wyostrzeniem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2011, 18:21 

Ja nie używam obróbki zdjęć, ani kontrastu nie zmieniam, ani nie wyostrzam fot, ewentualnie zmieniam rozmiar, ale to już taki kosmetyczny zabieg.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 09:10 
Awatar użytkownika

Może pokażesz nam te swoje perełki?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2011, 20:09 

No właśnie, Blanka pokazałabyś nam te zdjęcia praktycznie prosto z aparatu bez ingerencji jakichkolwiek programów graficznych.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386