Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 19 Kwi 2019, 10:42
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Lustrzanka dla ambitnego amatora.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lip 2010, 12:02 
Awatar użytkownika

Temat, choć oklepany na wszystkich foto forach, to ciągle aktualny- w końcu sprzęt się stale zmienia. Znajoma postanowiła kupić lustrzankę dla ambitnych i także w tym temacie zapytała mnie o zdanie. Po przeglądzie i parametrów i testów wybrałem 3- Canona 500D, Nikona D5000 i Sony Alfa 500, a w rezerwie Pentaxa K-x, no i mam zagwozdkę, co wybrać. Skłonny jestem namówić ją na Sony, ale... . Użytkowników tychże aparatów proszę o ewentualna wypowiedź co do swoich spostrzeżeń i doświadczeń z eksploatacji tych korpusów.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lip 2010, 00:38 
Awatar użytkownika

Hmmm... no to ja bym polecił Nikona D90 :-). Doskonały autofocus, matryca cmos, która prawie nie szumi (nawet przy iso 3200), no i pełna gama obiektywów do wyboru, do koloru. Jedyny mankament tego aparatu to dość słaba szczelność, ale ostatecznie jak się spodoba zawsze można wymienić na D300. A jeśli zamarzy nam się pełnoklatkowiec polecam D700, ale to już znaczny wydatek.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Wrz 2010, 10:33 
Awatar użytkownika

Tak, Pan Szymon dobrze polecał, bo w efekcie ta moja znajoma kupiła D90 plus Nikora 18-105 VR, co prawda nie za sugerowaną kwotę 2,5 tyś ale za ponad 3,5 tyś.... Na razie "uczy się" go obsługiwać i twierdzi, że nie wychodzi jej to tak dobrze jakby tego chciała, czyli jest w myśl zasady: "masz babo placek".

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Wrz 2010, 00:46 
Awatar użytkownika

A propos D90 i matrycy cmos... Na pierwszy rzut oka zdjęcia wychodzą na niej dość blado i nijako, dlatego polecam oswoić się w jej przypadku z zaawansowanymi funkcjami balansu bieli. Jego poprawne ustawienie zdecydowanie ożywi nasze zdjęcia :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Lis 2010, 02:01 
Awatar użytkownika

Polecam również stronkę dla każdego nikoniarza www.nikoniarze.pl tam też jest sporo informacji na forum jak ustawić aparat aby zdjęcia wychodziły super ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Maj 2011, 19:34 

Sama mam NikonaD80, czyli poprzednika D90 i jestem wielkim fanem Nikonów, jednak ponoć Sony mają tańsze obiektywy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Maj 2011, 19:42 
Awatar użytkownika

Owszem, obiektywy Nikona do najtańszych nie należą, mają swoją renomę i uznanie w świecie, zwłaszcza tym reporterskim, zawodowym, podobnie jak Canon. Nikon jednak nie zapomina o amatorach i oferuje wiele całkiem dobrych dla nich skierowanych obiektywów, ostatnio Nikkor
AF-S DX VR Micro 85mm f 3,5 ED czy też Nikkor AF-S 55-300 f/ 4,5-5,6 ED ten bez wewn. ogniskowania IF czyli będzie "mordką" kręcił przy zmianie zooma.
Fotografuję też Nikonem, ale sercem jestem przy Olympusach, a zwłaszcza przy doskonałych obiektywach Zuiko. Zresztą Olkiem też mogę sobie popstrykać, bo takiego ma żona, a kiedyś był to mój aparat, po prostu zamieniliśmy się, bo E-400 mieści się jej w torebce, D50 już nie.. .. Olympusy niestety, ale swoją matrycą 4/3 nie zwalają jakością obrazowania z nóg, choć przy niskim ISO dorównują innym producentom mającym matryce wielkości APS Gdybym miał Olka E-5 byłbym najszczęśliwszym fotoamatorem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Lip 2011, 12:27 

Ja także jestem za Nikonem, Canon jest też niczego sobie. Nie wiem czemu, ale nigdy nie kupiłbym Sony, wolę firmy, które nie robią i aparatów i kamer, telewizorów, odtwarzaczy dvd, głośników i tym podobnych.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Lip 2011, 13:04 
Awatar użytkownika

Maciek napisał(a):
Nie wiem czemu, ale nigdy nie kupiłbym Sony, wolę firmy, które nie robią i aparatów i kamer, telewizorów, odtwarzaczy dvd, głośników i tym podobnych.

Idąc tym tropem, odpuść sobie Canona, bo oni też nie samymi aparatami żyją. W ich ofercie są również kserokopiarki, drukarki, projektory, kamery. Nikon z tego co mi wiadomo też nie żyje tylko z fotografii, bo mają także lornetki, mikroskopy :) Nie wiem Maćku, moim zdaniem powinieneś przemyśleć swoje hobby, bo normalnie nie ma co kupić ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 06 Lip 2011, 23:51 

eMeN napisał(a):
Maciek napisał(a):
Nie wiem czemu, ale nigdy nie kupiłbym Sony, wolę firmy, które nie robią i aparatów i kamer, telewizorów, odtwarzaczy dvd, głośników i tym podobnych.

Idąc tym tropem, odpuść sobie Canona, bo oni też nie samymi aparatami żyją. W ich ofercie są również kserokopiarki, drukarki, projektory, kamery. Nikon z tego co mi wiadomo też nie żyje tylko z fotografii, bo mają także lornetki, mikroskopy :) Nie wiem Maćku, moim zdaniem powinieneś przemyśleć swoje hobby, bo normalnie nie ma co kupić ;)

Wiem o tym, co robi Canon, ale ma zdecydowanie mniejszy zakres produktów niż Sony. No nie wiem, czasami sobie człowiek coś ubzdura i nie da rady tego z tej głupiej głowy wyciągnąć. :P

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8532 | Wszystkich tematów: 528 | Wszystkich użytkowników: 2393