Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 23 Sie 2019, 15:43
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Dobry aparat kompaktowy.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2011, 18:15 

Przymierzam się do kupna dobrego aparatu kompaktowego. Nie chcę lustrzanki, gdyż uważam, że wymienianie obiektywów jest bardzo uciążliwe, do tego wolę coś lekkiego, co można włożyć do torby. Zależy mi na dobry zoomie, mój budżet to 1200zł.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 09:09 
Awatar użytkownika

Blanka napisał(a):
Nie chcę lustrzanki, gdyż uważam, że wymienianie obiektywów jest bardzo uciążliwe, do tego wolę coś lekkiego, co można włożyć do torby.

Powalające :lol:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lip 2011, 19:50 
Awatar użytkownika

Zapewne chodzi Ci o kompakt mieszczacy się w damskiej torebce. Jeżeli tak to wartoby było wybrać Panasonica TZ20 lub moim zdaniem kompakt robiacy dobrej jakosci zdjęcia i filmiki jakim jest Nikon Coolpix S9100 Pierwszy kosztuje w Fotojokorze ok. 1140zł, drugi 977 zł. Panasonic ma tryby APSM, zaś Coolpix ich nie ma, ale proponuje sporo trybów tematycznych w tym rewelacyjny Panorama 180/360 stp i ma doskonały wyświetlacz LCD ułatwiajacy kadrowanie i przegladanie zdjęć. Ponadto Nikon mniej szumi. Ja wybrałbym Coolpixa, ale nie wybiorę bo w ofercie są małe, zgrabne kompakty z wymienną optyką np. firmy Olympus, a to już inna klasa i jakość zdjęć i świetne uzupełnienie lustrzanki jako drugiego aparatu. Polecam zapoznać się testem http://www.optyczne.pl/10.1-Test-Test_w ... ch_kompaktów_2011.html i na jego podstawie wybrać ewentualny kompakt z zoomem/ dużym/ i cieszyć się robieniem zdjęć.
.Jeżeli podany link sie nie otwiera to proszę wejść na stronę www. optyczne.pl w zakładce testy wybrać testy aparatów i test wakacyjnych kompaktów 2011

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2011, 14:04 

eMeN napisał(a):
Blanka napisał(a):
Nie chcę lustrzanki, gdyż uważam, że wymienianie obiektywów jest bardzo uciążliwe, do tego wolę coś lekkiego, co można włożyć do torby.

Powalające :lol:

Dlaczego powalające? Niektórzy lubią lustrzanki, niektórzy nie i tyle. Nie każdemu chce sie dźwigać kilku kilogramowy aparat, a do tego kilka obiektywów, statywy itp.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2011, 20:11 

Dziękuje za porady. Rzeczywiście chodziło mi o kompakt mieszczący się w torbie, noszenie wielkich lustrzanek byłoby dla mnie zbyt uciążliwe.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2011, 07:33 
Awatar użytkownika

Blanka napisała: Dlaczego powalające? Niektórzy lubią lustrzanki, niektórzy nie i tyle. Nie każdemu chce sie dźwigać kilku kilogramowy aparat, a do tego kilka obiektywów, statywy itp. - coś w tym jest i pewnie dlatego producenci oferują wiele i to bardzo różnych kompaktów. Ostatnio, będąc na Ukrainie we Lwowie zrobiłem sobie taki przeglądzik ilu uczestników wycieczki i czym fotografuje. Na około 55 osób było tylko 7 lustrzanek, pozostali pstrykali kompaktami lub komórkami. Wiedza o zasadach fotografii tych ludzi była słaba, bo jak ocenić wiedzę pani z Canonem 500D robiącą fotki w dość ciemnej cerkwi na ISO100 i w trybie "sport" bo "zamrozi" jej ruch i będzie miała nieporuszone kadry, ale narzekającej, że Canon sobie nie radzi bo zdjęcia są ciemne... .

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2011, 07:47 
Awatar użytkownika

Akurat tryb "sport" lustrzanek tej klasy Canona doskonale radzi sobie z ciemnymi wnętrzami - bo automatycznie ustawia wysokie ISO i krótki czas, dzięki czemu daje się robić zdjęcia z ręki. Wielokrotnie go używałam do robienia zdjęć w kościołach.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2011, 08:39 
Awatar użytkownika

Joanno, nie wnikałem w szczegóły, kiedy ta pani narzekała, że zdjęcia są za ciemne i stwierdziła, że ona robi fotki tylko na najniższym ISO, czyli 100 i w pomieszczeniach w trybie sport. Zaskakuje mnie teraz Twoje stwierdzenie, że w tym trybie w Canonie nie można ustawić ISO, bo dobiera sobie ekwiwalent czułości automatycznie. Mam aparat nizszej klasy Nikon D60, czyli odpowiednik Canona 1000D i w trybie sport mogę sobie dobrać ISO jakie chcę czyli od 100 do 1600 lub auto/ wtedy aparat istotnie dobiera wysokie ISO odpowiednie do oświetlenia sceny/ Mnie bardziej zdziwił sam fakt, że ta pani mówiła o niedoświetlonych zdjęciach, a nie,że są one poruszone... .

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2011, 19:28 
Awatar użytkownika

Canon tak ma. ISO można ustawiać w innych, pół-automatycznych trybach. Niestety wraz z nastaniem nowszych modeli (przeszłam z 450D na 550D) z szerszym zakresem ISO aparat próbuje przedobrzyć i zbyt wysokie jego ustawienie powoduje ziarnistość...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 30 Cze 2012, 21:40 
Awatar użytkownika

Olympus ;P PEN rzecz jasna

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2412