Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Lut 2019, 14:13
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Lustrzanka do fotografowania budynków, zabytków itp

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 28 Kwi 2012, 03:28 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich serdecznie

Jaką lustrzankę + obiektyw polecilibyście do fotografowania budynków, zabytków itp głównie na zewnątrz, czasem tylko wewnątrz.

Tyle jest firm, tyle modeli, tyle różnych opinii że mam (nie)mały mętlik by coś wybrać. Kwota na początek do 3.500 zł.

W jednym ze sklepów proponowano mi coś z tego:
Nikon D3100 18-55 VR + 55-200 VR DK
Nikon D5100 body + 18-105 VR
Canon EOS 550D + 18-55 mm IS + 55-250 mm IS
Canon EOS 550D + 18 - 135 mm IS

tylko sprzedawca miał zero pojęcia o tym co sprzedaje... nie potrafił nic więcej powiedzieć niż to co była napisane na karteczkach z ceną

Z góry dziękuję za pomoc

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Maj 2012, 19:00 
Awatar użytkownika

Dariusz, gdybym stanął przed podobnym do Twojego dylematem: co wybrać do fotografowania architektury, dziś wybrałbym Nikona D90 Aparat znam, mają go koledzy, sam wielokrotnie nim fotografowałem. D90 jest uznanym aparatem dla zaawansowanych amatorów, bardzo dobrze obrazującym/ odwzorowanie kolorów, spora dynamika, niski poziom szumów itd/ Powiedzmy, że zakupiłbym go w sklepie internetowym/ sprawdzony/ Fotozakupy: http://fotozakupy.pl/lustrzanka-cyfrowa ... m-vr,8134s Do "łapania obiektów z bliska przydałby sie szerokokątny obiektyw zoom i tutaj zapewne zakupiłbym Sigmę 10-20 HSM lub rewelacyjną stałkę Samyang 14mm o jasności 2,8: http://fotozakupy.pl/obiektyw/samyang-a ... umc,14335s i oczywiście program do korekcji perspektywy, na początek lub jako uzupełnienie profesjonalnych programów może być opisany wcześniej: viewtopic.php?f=4&t=115 W "grę" trzeba wliczyć też solidny statyw np. Benro, Slik. Pozdrawiam fotograficznie.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 2 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386