Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 21 Paź 2019, 07:08
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Polskie schroniska górskie - jakie są Wasze typy, sentymenty

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Kwi 2010, 20:21 
Awatar użytkownika

Norweskie zdjęcia są fantastyczne :) ... może to nie miejsce, aby je chwalić ... ale z podróży dalszych, to Norwegia, Rumunia i Peru są w czołówce państw, które chciałabym zobaczyć. :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 30 Kwi 2010, 00:09 
Awatar użytkownika

A ja trwam przy Karelii. Od lat planuję tam wyprawę rowerową. Jakiś czas temu udało mi się nawet zdobyć mapy tej krainy. No, ale póki co, żeby mieć właściwy bodziec, czekam na uruchomienie serwisu krajobrazyziemi.pl ;-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 30 Kwi 2010, 18:55 
Awatar użytkownika

Marzenia, to jest dopiero siła napędowa :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 30 Kwi 2010, 19:10 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):
A ja trwam przy Karelii. Od lat planuję tam wyprawę rowerową. Jakiś czas temu udało mi się nawet zdobyć mapy tej krainy.

To w dzisiejszych czasach zdobywanie map jest jeszcze jakimś problemem? Ja na te mniej popularne fragmenty Skandynawii zwyczajnie drukowałam sobie kawałki z google maps ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lip 2010, 16:57 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
To w dzisiejszych czasach zdobywanie map jest jeszcze jakimś problemem? Ja na te mniej popularne fragmenty Skandynawii zwyczajnie drukowałam sobie kawałki z google maps
Proponuję więc abyś z takimi wydrukami wybrała się do Karelii. Ale pewnie nieprędko zobaczylibyśmy Cię wówczas z powrotem :-).

W Karelii jest blisko 27 tys. km rzek, które co roku zmieniają swój bieg i koryto. Dróg asfaltowych nie ma prawie w ogóle. Jedyne jakimi można się poruszać w głąb krainy to szutry i drogi leśne - zapewniam, że żadnych z nich nie ma na Google Maps (mimo mojego ogromnego podziwu dla internetowego giganta :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lip 2010, 20:27 
Awatar użytkownika

Szymon Narożniak napisał(a):

W Karelii jest blisko 27 tys. km rzek, które co roku zmieniają swój bieg i koryto.

To trzeba ustrzelić moment, kiedy google odświeżają swoje zdjęcia satelitarne i "mapa" będzie aktualna ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2010, 17:49 
Awatar użytkownika

Joanna Siegel napisał(a):
To trzeba ustrzelić moment, kiedy google odświeżają swoje zdjęcia satelitarne i "mapa" będzie aktualna ;)
Aktualność mapy to jedno, a dokładność to drugie. Wystarczy spojrzeć na Polskę w Google Map. Okazuje się, że zaznaczone są na niej ledwo drogi asfaltowe, a i to nie wszystkie. Dróg szutrowych, polnych, leśnych duktów w ogóle tam nie ma. Innymi słowy według Google w Karelii są tylko dwie drogi, a akurat nimi nie chcę podróżować :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2010, 18:24 
Awatar użytkownika

Oj, tam, nie jest tak źle :)

Załączniki:
karelia1.jpg [215.6 KiB]
Ściągnięto 166 razy

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2010, 18:25 
Awatar użytkownika

A tak w ogóle to chyba czas już zmienić tytuł tego wątku albo przenieść te rozważania do nowego - bo już dawno nie jest o polskich schroniskach ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Lip 2010, 18:39 
Awatar użytkownika

I jeszcze w karelskim temacie... obejrzałam w internecie takie obrazki i podoba mi się :) Gdyby nie to, że "na rowerze" powiedziałabym, że to interesujący pomysł ;)

Image

Image

Image

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkich postów: 8566 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2415