Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Lut 2019, 14:17
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Podróż poślubna

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lut 2012, 10:52 

Witam,

w sierpniu będę brał ślub :D
A po ślubie jest taki element jak podróż poślubna. Dużo rozmawialiśmy z narzeczoną, jak chcemy, by ona wyglądała, szczególnie że to będzie mój pierwszy urlop od 2 lat -zatem spragniony jestem wypoczynku.

Nie jesteśmy ludźmi zamożnymi, więc rozważaliśmy tańsze opcje. Nie stać nas na podróż dookoła świata czy rejs statkiem. Z drugiej strony nie chcemy pojechać do Egiptu czy Tunezji. Osobiście też nie lubię zwiedzania miast (mieszkam w dużym mieście, to mi wystarczy), jestem zwolennikiem natury.

Dlatego wpadliśmy na pomysł. Wyjeżdżamy na południe i wschód Polski,
tzn. chcemy rozpocząć podróż poślubną 2-3 dni w jakimś fajnym spa na
południu Polski (chcemy zrobić rezerwację, teraz to nie powinno być
drogo), potem przemieszczać się co 2 dni po, powiedzmy, 100-150 km i spać
w różnych kwaterach, zwiedzać góry, doliny - różne piękne miejsca na południu i wchodzie Polski. Na koniec ostatnie 2 dni też zatrzymamy się w spa na wschodzie Polski.

Jestem przekonany, że taka podróż poślubna nie będzie uciążliwa, ale też nie będzie nudna jak leżenie na leżaku w jakimś kurorcie ani tak bardzo kosztowna.
Pozostaje kwestia wybrania miejsc, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć.
Jak można się domyślić, jestem mieszczuchem, pracownikiem biurkowym - więc mój zmysł podróżniczy umarł na studiach.

Poszukuje pomocy kogoś, kto wskazałby ciekawe miejsca, pomógł zaplanować taką podróż, wszystkie rady mile widziane - jak się do tego zabrać itd. Mamy dokładnie 6 miesięcy do ślubu, więc czasu powinno
wystarczyć.

Wiem, że moja narzeczona jako nastolatka była w tych miejscah
http://halalabowska.pttk.pl/index.php
http://www.cyrla.pl/
więc pewnie będziemy chcieli je odwiedzić.

Pozdrawiam,
Daniel

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 29 Lut 2012, 14:08 
Awatar użytkownika

Rozważ możliwość wyczarterowania małego jachtu na Mazurach. Zachody i poranki na wodzie niezapomniane. Hotelowo masz sprawę rozwiązaną, kontakt z naturą i inne atrakcje zapewnione. Kobiety to lubią wiem bo byłam i mam wspaniałe wspomnienia. A na południe jeszcze pewnie nie raz dotrzesz.
pozdrawiam

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2012, 11:04 

Dziękuje za propozycję, Kocham mazury (jestem żeglarzem od 15 lat)ale tym razem padło na południe. Może ktoś jeszcze się wypowie, jakaś podpowiedź?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 15 Mar 2012, 15:43 
Awatar użytkownika

Wieczorkiem zaproponuję Tobie jakąś trasę, odnośnie noclegów to już Tobie spadnie na głowę znalezienie czegoś ciekawego w podanych miejscowościach z czym nie powinieneś mieć problemów ;)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Mar 2012, 10:51 
Awatar użytkownika

Miało być wcześniej ale niestety sprawy losowe lekko mi namieszały ;)

Moja propozycja trasy:

Szklarska Poręba + SPA – 2 dni – wycieczka pociągiem do Jakuszyc i z powrotem wędrówka poprzez Wysoki Kamień z powrotem, drugi dzień wejście na Szrenicę lub wjazd ;) i wędrówka na Śnieżkę (można znaleźć nocleg w jednym z licznych schronisk jakby coś nie wyszło) następnie do Karpacza i powrót busem. A jak nie pasuje to zwiedzanie licznych pałaców Kotliny Jeleniogórskiej

Pasterka – Noclegi w Schronisku Pasterka (po remoncie) lub na Szczelińcu (romantyczny wschód słońca o ile pogoda pozwoli) Wędrówka na Szczeliniec i Błędne Skały nawet piechotką da się zrobić w ciągu jednego dnia. Dzień drugi wędrówka na stronę Czeską w Bromowskie Skały lub samochodem wypad do Skalnych Miast w Adrspach lub zwiedzanie zabytków ziemi kłodzkiej.

Wisła lub Szczyrk – przejazd w jedną lub drugą stronę komunikacją publiczną lub stopem Wisła – Pałac Prezydencki (można ominąć) – Barania Góra – Skrzyczne – Szczyrk,
Drugi dzień – zwiedzanie Żywca, wjazd na górę Żar

Zawoja – Wejscie na Babią Górę. Drugi dzień – Zwiedzanie okolic Sucha Beskidzka, Wadowice, Tyniec lub Kraków. Ewentualnie może być wypad do jakiejś doliny Tatrach.

Sromowce Niżne – Wejście na Trzy Korony i zwiedzanie Czerwonego Klasztoru. Na kolejny dzień spływ Dunajcem i zwiedzanie okolicy Niedzica i Czocha.

Beskid Sądecki i Twoje propozycje.

Bieszczady – noclegi w Cisnej lub Wetlinie – Przejazd Kolejką w wakacje codziennie

Na „ścianie” wschodniej poszukałbym już jakiegoś SPA na odpoczynek lub początek ;)

To tylko moja sugestia i raczej z tych „morderczych” ;) Bo tak naprawdę ja wybrałbym tylko 2-3 z tych miejsc i wokół nich wędrował.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Lis 2012, 22:57 

A ja polecam Dolinę Chochołowską w Tatrach! Mnóstwo ciekawych szczytów (jeśli Ty i małżonka lubicie wspinaczkę), przepiękne miejsca i widoki, zwłaszcza na Granaty (plus możliwość ich zdobycia). Oczywiście Zakopane w pobliżu, więc całe zaplecze będzie bez problemu. W pobliżu jest też świetne schronisko, z przepysznym jedzonkiem, ale nazwy nie pomnę - wybacz :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Lis 2012, 15:25 

Skoro ślub był w sierpniu to także podróż poślubna pewnie już za Wami, czekamy na relacje!

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Sie 2013, 14:11 

W sumie muszę przyznać, że ciekawy i fajny sposób na podróż poślubną :) My jak większość młodych ludzi wybraliśmy się na zagraniczne wczasy, a dokładnie na Chorwację i padło na Grand Hotel Orebic, luksusy, pewna pogoda, lenistwo na plaży itd., jasne, że było super, ALE jednak wciąż nam jakoś tęskno za urlopem w Polsce (to były nasze pierwsze zagraniczne wczasy, a zwykle jeździmy na wakacje gdzieś w góry) i w efekcie tak czy siak musimy, po prostu MUSIMY zorganizować kilka dni wolnego i pojechać do Beskidu Żywieckiego. A pomysł na taką wyprawę jak Wasza to chyba zgapimy i uczcimy w ten sposób rocznicę ślubu :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 13 Kwi 2014, 10:23 

Podróż poślubna to jedno, mnie zachwycił pomysł ślubu w Tajlandii, może kiedyś się skuszę.. Jakby ktoś był zainteresowany, czytałam wskazówki tutaj
podroze-forum.pl/slub-w-tajlandii-t1514.html

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 05 Sty 2015, 15:34 
Awatar użytkownika

Takie to romantyczne i wzruszające... Zapytam z ciekawości, ile wam płacą za wrzucanie linków na różne strony? :evil:

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386