Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 25 Lis 2020, 02:10
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Ścieżki rowerowe, pasy dla rowerów.

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2011, 14:16 

Zastanawialiście się kiedyś, czemu w Polsce są takie korki? Byłam ostatnio w Londynie i zobaczyłam jak można wykorzystać rowery. Po pierwsze są osobne pasy w mieście dla busów i rowerów. Po drugie co któraś ulica jest wyposażona w wypożyczalnię rowerów - taką automatyczną, wrzucasz pieniążek i bierzesz rower. Szkoda, że w PL tak nie ma...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 07 Lip 2011, 18:11 

U nas nigdy nie budowało się dróg z myślą o zmniejszeniu korków. Często mam wrażenie, że niektóre, niepotrzebne skrzyżowania, na które wydaje się miliony złotych są tylko po to by korkować miasta.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2011, 14:14 

U nas ludzie są za leniwi, by jeździć rowerami do pracy itp. Jednak, gdyby wjazd do miasta był płatny, to zdecydowanie przesiedli by się na te dwukołowce.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 11 Lip 2011, 20:01 

Ja uwielbiam jeździć rowerem, mogłabym nawet nim wybierać się do pracy, bo mam około 6 km, jednak cóż... nie będę przecież jeździła jezdnią, na której ledwo mieści się samochód...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 27 Lip 2011, 17:42 
Awatar użytkownika

Powoli zmienie się klimat i nastawienie dla rowerzystów. Ścieżki, z oporem, ale powstaja. W Krakowie można juz wypożyczyć rower i pojeździć, są odpowiednie ścieżki, zapewne podobnie rzecz się ma i w innych miastach. Nawiasem mówiąc, rower to wspaniały środek lokomocji, a jedną z najpiękniejszych wycieczek rowerowych odbyłem na wypożyczonym jednośladzie na trasie Szczawnica-Czerwony Klasztor i z powrotem.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 16 Lut 2012, 12:00 

no w Polce ludzie zachłysneli się że maja auta a rower wielu kojarzy się z biedą, ludzie chcą się czuć bogato i dla własne fanaberii wybierają auta,a włodarze miast nigdzie nie byli i nic nie widzieli więc nie zdają sobie sprawy jak to wygląda w innych miasach

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkich postów: 8642 | Wszystkich tematów: 580 | Wszystkich użytkowników: 2507