Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 26 Cze 2019, 22:54
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Spływy kajakowe - propozycje tras

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 01:40 

Co prawda do lata jeszcze sporo czasu, ja jednak chętnie zacznę rozpatrywać propozycje ciekawych tras, jako że ze znajomymi mamy w planach ponownie wybrać się na kajaki. Na weekend a nawet dłużej. Co prawda nasza ostatnia wyprawa skończyła się przedziurawieniem jednego z kajaków i złamaniem drugiego, ale nie poddajemy się i mamy ochotę na więcej:) Jakie trasy polecacie?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 02:57 
Awatar użytkownika

Ja niezmiennie polecam Rawkę Skierniewicką. Jeśli chodzi o okolice Warszawy żadna rzeka nie może się z nią równać. Rawka w całości objęta jest ochroną rezerwatową, a jej przełom przez Wysoczyznę Skierniewicką na wysokości Puszczy Bolimowskiej to w ogóle jeden z najpiękniejszych odcinków rzecznych w Polsce. Trzeba jednak pamiętać, że rzeka jest dość uciążliwa. 3 lata temu podczas jednego dnia spływu zliczyliśmy ponad 60 drobnych przenosek, które wymagały wysiadania z kajaka.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 09:59 
Awatar użytkownika

My od kilku lat pokonujemy Wdę. Jest dość łatwa i można sobie dobrać odcinki w sam raz na weekend. Zazwyczaj pierwszego dnia mamy dużo zapału i ciężej wiosłujemy, a drugiego płyniemy z prądem leżakując, rozmawiąjąc i obserwując otoczenie, które jest tam naprawdę piękne.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 10:24 
Awatar użytkownika

Panie Szymonie,zgadzam się co do Rawki, że to piękna rzeczka ale jednak w okolicach Warszawy najwspanialszą rzeką jest moim zdaniem Wisła. Warszawiacy zapominają o tym fakcie pewnie ze względu na jakość wody. Pływałem kajakiem z Warszawy do Kępy Polskiej 3 razy i uważam, że rzeka jest niesamowita. Okolice Drwał, gdzie płynie się niemal jak po kataraktach, wśród licznych kęp i wysepek, naprawdę robi wrażenie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 11:33 

Dziękuję za propozycje, na pewno przedstawię je w gronie moich kajakarzy:) Przyznam szczerze, że już nie mogę się doczekać, bo czas nadrobić zaległości - dotąd z kajakami miałam sporadycznie do czynienia. A podoba mi się szalenie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 13:07 
Awatar użytkownika

andrzejb98 napisał(a):
Panie Szymonie,zgadzam się co do Rawki, że to piękna rzeczka ale jednak w okolicach Warszawy najwspanialszą rzeką jest moim zdaniem Wisła.
Z Wisłą ma Pan absolutną rację, choć obie rzeki raczej trudno ze sobą porównywać. Z jednej strony przyrodniczy monument, z drugiej raczej filigranowa, kameralna przeprawa. Już wiele lat planuję spływ Wsiłą - od czasu, kiedy pierwszy raz przeczytałem "Moją prywatną Vistuliadę" Giełżyńskiego. A może nawet jeszcze wcześniej - od czasu połknięcia "Wyspy złoczyńców" Nienackiego? Jeśli ktoś byłby chętny na taką eskapadę chętnie pociągnę temat.

A pod Warszawą oczywiście jest jeszcze Wkra, ale ją już Oli polecałem i to tam, o ile wiem, miały miejsce dramatyczne wydarzenia związane z rozbiciem kajaków :-). No i warto także wybrać się na Pilicę w temacie rzek większych.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 18:23 

Wydarzenia dramatyczne:) A do tego duże straty materialne, deszcz następnego dnia i burza oklasków dla mnie i ukłony za zorganizowanie spływu z podwyższoną adrenaliną:) W każdym razie następny raz, mam nadzieję, obejdzie się bezwypadkowo. A Wkra malina - rzeczywiście. I to bardzo słodka:)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 20:58 
Awatar użytkownika

Polecam ulokowana na Suwalszczynie firme Hobbit - błękitne kajaki. Baza jestruzt beretem od klasztoru wigierskiego. Organizowane są splywy jednodniowe, weekendowe, wieloetapowe i jakie tylko ktl chce ! Jednodniówki najczęsciej Hańczą i Rospudą. Od spływów rekreacyjnych po extrim. Idealne jest to, że właściciel flotylli kajak dowiezie i potem odwiezie, o nic nie trzeba się kłopotać. A ch i do tego hobbity organizuyją baaaardzo atrakcyjne spływy po wodach Litwy. No, ale to juz wyskakuje poza profil polskichkrajopbrazów :lol:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 21:08 
Awatar użytkownika

Sporym wyzwaniem ( ale, zapewniam i gwarantuję uroczyście - do łyknięcia) mogą być spływy Wieprzem albo Tanwią. Krótkie i długie. Z praktyki wynika, niech to nie zostanie mi poczytane za kryptoreklamę, że najlepszą ofertę serwisową gwarantuje Jasiek Czochra, nauczyciel ze Zwierzyńca. Namiary znaleźć można nie tylko na necie, ale w rozrzuconych w każdym sklepie w Zwiezryńcu ulotkach. Zabawa jest pyszna, rzeki nizinne i miłe. Skąd wyzwanie ? Wieprz jest kapryśny, meandrujący, zarośnięty. Jan co jakiś czas przycina zawalające trasę konary, ale nakręcić się piórami nie raz i nie dwa - trzeba. Na trasie z Obroczy do Szczebrzyszyna jest tylko ( a jak !) jedna trudniejsza do pokonania kaskada i jedna, ciut dłuższa przenioska przez groblę koło zalewu Rudka.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 19 Lut 2010, 21:18 
Awatar użytkownika

Jak już sobie tak skaczemy po całej Polsce to niedociągnięciem byłoby nie wymienienie w tym miejscu Drwęcy i Pasłęki. Ze wszystkich rzek, którymi spływałem te dwie zrobiły na mnie największe wrażenie. Choć zdecydowanie nie nadają się do spływów weekendowych.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8562 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2405