Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 17 Lut 2019, 14:14
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Spływy kajakowe - propozycje tras

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 16:34 

Ja od lat zatrzymuję się na campingu w Rudzkim Moście - www.hotelcamping.tuchola.pl , do Stążki pieszo około 1,5 - 2 km,inne możliwe kwatery,wszystkie w lesie - www.Leśnaapartamenty nad BielskąStrugą.pl, www. zajazdfojutowo.pl, www.zamrzenica.co.pl,www.rshu.com.pl, www.zacisze.pl i wiele innych,zależnie od posiadanej kasy i wymagań.Jest wiele znanych mi miejsc w Borach o których w przewodnikach nic nie znajdziecie, n.p. słynny Wąwóz Goły Jon w okolicach Trzebcin,którego lokalizację niechętnie ujawniają leśnicy.Jeśli chodzi o Stążkę to w pobliżu jej żródeł znajdują się Wodogrzmoty Krasnoludków. Apartamenty Nad Bielską Strugą - dobry dojazd,kompletna głusza,wszędzie blisko,na ich stronie w wyjaśnienia co w pobliżu można zobaczyc! W Bielskiej Strudze żeremia bobrów, spotkac można bielika,jelenie,dziki. Wychowałem się w Tucholi,teraz jeżdżę tam 2 - 3 razy w roku w czerwcu i wrześniu na okres około 2 tygodni tylko na foty w miejsca,których w przewodnikach nie ma.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 16:39 
Awatar użytkownika

Borowiak napisał(a):
Ja od lat zatrzymuję się na campingu w Rudzkim Moście - http://www.hotelcamping.tuchola.pl , do Stążki pieszo około 1,5 - 2 km,inne możliwe kwatery,wszystkie w lesie - http://www.Leśnaapartamenty nad BielskąStrugą.pl, www. zajazdfojutowo.pl, http://www.zamrzenica.co.pl,www.rshu.com.pl, http://www.zacisze.pl i wiele innych,zależnie od posiadanej kasy i wymagań.Jest wiele znanych mi miejsc w Borach o których w przewodnikach nic nie znajdziecie, n.p. słynny Wąwóz Goły Jon w okolicach Trzebcin,którego lokalizację niechętnie ujawniają leśnicy.Jeśli chodzi o Stążkę to w pobliżu jej żródeł znajdują się Wodogrzmoty Krasnoludków. Apartamenty Nad Bielską Strugą - dobry dojazd,kompletna głusza,wszędzie blisko,na ich stronie w wyjaśnienia co w pobliżu można zobaczyc! W Bielskiej Strudze żeremia bobrów, spotkac można bielika,jelenie,dziki. Wychowałem się w Tucholi,teraz jeżdżę tam 2 - 3 razy w roku w czerwcu i wrześniu na okres około 2 tygodni tylko na foty w miejsca,których w przewodnikach nie ma.

No i proszę jak przydaje się forum :lol:

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 16:42 
Awatar użytkownika

Borowiak napisał(a):
Ja od lat zatrzymuję się na campingu w Rudzkim Moście - www.hotelcamping.tuchola.pl , do Stążki pieszo około 1,5 - 2 km,inne możliwe kwatery,wszystkie w lesie - www.Leśnaapartamenty nad BielskąStrugą.pl, www. zajazdfojutowo.pl, www.zamrzenica.co.pl,www.rshu.com.pl, www.zacisze.pl i wiele innych,zależnie od posiadanej kasy i wymagań.Jest wiele znanych mi miejsc w Borach o których w przewodnikach nic nie znajdziecie, n.p. słynny Wąwóz Goły Jon w okolicach Trzebcin,którego lokalizację niechętnie ujawniają leśnicy.Jeśli chodzi o Stążkę to w pobliżu jej żródeł znajdują się Wodogrzmoty Krasnoludków. Apartamenty Nad Bielską Strugą

Dobra wszelakiego pełen dostatek! Wielkie dzięki. Ale jak miałby Pan polecić jedno miejsce to które?

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 16:51 

Jeśli jeszcze są miejsca to Leśne Apartamenty Nad Bielską Strugą - drogo! Jeśli nie ma wymagań wielkich to camping lub Zajazd pod Jeleniem w Rudzkim Moście 3 - 4 km od tucholi na trasie Tuchola - Świecie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 20 Lut 2010, 17:44 
Awatar użytkownika

Borowiak napisał(a):
Jeśli jeszcze są miejsca to Leśne Apartamenty Nad Bielską Strugą - drogo!
Faktycznie ceny nieco przytłaczające, ale miejsce piękne. Już kiedyś je podejżałem, jak wstawił Pan kilka zdjęć stamtąd. Spróbuję wybrać się tam, na jakiś przedłużony weekend celem zrobienia rekonesansu :-)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 00:42 
Awatar użytkownika

Ja miałem przyjemność spłynąć dwukrotnie rzeką Krutynią, oraz także dwukrotnie Czarną hańczą.
Niesamowite przeżycie. POLECAM!!!!!!!!!!!!!
Obie rzeki krystalicznie czyste.
Nad tymi rzekami można spotkać sauny na polach namiotowych (super sprawa).

W przyszłości chcę spynąć Biebrzą ,ale do tego trzeba trochę lepiej się przygotować, ponieważ jest to dzika rzeka.

p.s
Gdyby ktoś namawiał Was do spływu rzeką Baryczą (woj. dolnosląskie) serdecznie ODRADZAM.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 01:08 
Awatar użytkownika

Krutynia i Czarna Hańcza to pnteon polskich rzek. Piękne są i basta. Poza tym świetnie nadają się na spływy weekendowe, 2-3 dniowe. Osobiście wolę Czarną Hańczę, choć wybór to wyłącznie sentymentalny :-).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 20:00 

Krutynia...właśnie...wszyscy się nią zachwycają, może tam pojedziemy? Lista rzek-kandydatek w każdym razie powoli się tworzy, bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie:) I ciekawe, dlaczego Barycz zasłużyła sobie na krytyczną ocenę...

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 22:44 
Awatar użytkownika

Aleksandra Białas napisał(a):
Krutynia...właśnie...wszyscy się nią zachwycają, może tam pojedziemy? Lista rzek-kandydatek w każdym razie powoli się tworzy, bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie:) I ciekawe, dlaczego Barycz zasłużyła sobie na krytyczną ocenę...

Barycz?!
Uwierz mi i lepiej nie pytaj :)
Mieszkam tu i wiem co mówię.
Wiem ,że nie promuje swojego regionu (zaraz mnie oskarżą o brak patriotyzmu lokalnego), ale nie ma czego promować.

Acha, co do cen i firm które wypożyczają sprzęt to jest tak:
im bardziej znana firma (np. z netu) tym drożej.
Najlepiej wypożyczyć sprzęt nie nad samą rzeką(40 zł za dobę) , ale na skraju wsi (20 zł za dobę) (mam na myśli konkretnie Krutyń).

Natomiast jak spływam Hańczą to sprzęt wypożyczam w miejcscowości Stary Folwark nad jeziorem Wigry u takiego Pana co ma pole namiotowe i campingowe.(20 zł na dobę) .
PozdraVWiam.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 21 Lut 2010, 22:53 

Ha, ha, zatem nie pytam:) I dzięki za szczegółowe informacje. Pozdrawiam serdecznie!

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8516 | Wszystkich tematów: 526 | Wszystkich użytkowników: 2386