Zaloguj się | Zarejestruj się
 Obecny czas: 23 Sie 2019, 15:38
Użytkownicy *Szukaj Posty bez odpowiedzi Zobacz aktywne tematy

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Spływy kajakowe - propozycje tras

Napisz nowy temat Odpowiedz   
Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 25 Lut 2010, 21:26 
Awatar użytkownika

Widząc ten temat chciałem napisać o Brdzie, ale już moi poprzednicy tyle napisali, że nawet nie mam co napisać. No chyba to, że warto nią spłynąć.
Są tu odcinki, że nawet nie wiosłując płynie się szybko i niebezpiecznie. Sam doświadczyłem tego, że przepływając przez zwalone drzewo w wodzie się chwyciłem konaru i na nim zostałem dyndając a kajak sobie popłynął z bagażem ;) Koledzy prawie się potopili ze śmiechu jak mnie zdejmowali stamtąd. Szkoda, że jedyny aparat był akurat w moim kajaku, który leniwie sobie płynął w dół rzeki ;)
Poza tym moim celem spływów Brdą było spłynięcie od Jeziora Głębokie koło Miastka do Zamrzenicy lecz niestety to długa trasa co najmniej na 1 - 1,5 tygodnia.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 23:19 

A może by ktoś chciał popłynąć Rospudą,Jeziorami Augustowskimi, Kanałem Augustowskim(ciekawe śluzowania), Nettą i Biebrzą. Trasa Dowspuda-Dolistowo zajmuje 4 dni, można przedłużyć Biebrzą o następne 3-4 dni.
Inna trasa to szlak Biebrzy. Z Lipska do Rusi(już na Narwi) około tygodnia, lub każda inna trasa na Biebrzy.
W międzyczasie można zaliczyć ciekawą wyprawę na legendarne Czerwone Bagno w Biebrzańskim PN.
W razie zainteresowania moimi propozycjami proszę o kontakt-pomogę wszystko zorganizować-posiadam kajaki i jestem przewodnikiem. Znależć mnie można na www.biebrza.wczasy.prv.pl.
Gwarantuje, że fajnie jest być "biebrzniętym". Pozdrawiam Tadek D

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 02 Mar 2010, 23:33 
Awatar użytkownika

Tadeusz Daniłko napisał(a):
W razie zainteresowania moimi propozycjami proszę o kontakt-pomogę wszystko zorganizować-posiadam kajaki i jestem przewodnikiem. Znależć mnie można na www.biebrza.wczasy.prv.pl. Gwarantuje, że fajnie jest być "biebrzniętym". Pozdrawiam Tadek D
Ja pod koniec marca będę testował Pana Tadeusza. Niniejszym się przypominam i pozdrawiam serdecznie.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2010, 15:02 

Pamiętam Panie Szymonie! Wczoraj jeszcze Biebrza stała tzn. lody jeszcze nie ruszyły.Prosze zerknąć na www.biebrza.org.pl w zakładce aktualności przyrodnicze są zdjęcia z ostatniego lutego Biebrzy z lotu ptaka. Pozdrawiam serdecznie

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 04 Mar 2010, 21:19 
Awatar użytkownika

Tadeusz Daniłko napisał(a):
Prosze zerknąć na www.biebrza.org.pl w zakładce aktualności przyrodnicze są zdjęcia z ostatniego lutego Biebrzy z lotu ptaka.
Piękne... w dodatku w kolejnej aktualności czytam, że pierwsi skrzydlaci mieszkańcy krainy Biebrzy już przylecieli. Trzymam kciuki za kolejnych. No i oby lody wreszcie puściły :-). Pozdrawiam takoż

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 23:01 

Wda moja ukochana została już wspomniana, za to ja dorzucę jeszcze trasę:
Borsk - Czarna Woda (nocleg na polu namiotowym - tym z paintballem - najlepszy klimat, niedrogo, wszedzie blisko, a do tego za drogą jest boisko do nogi)
Czarna Woda - Osowo Leśne (tu biwak na leśnym polu, przy moście betonowym - po właściciela trzeba zadzwonić, przyjeżdża późnym wieczorem i zbiera myto, ale plus jest taki, że "zaopatrzenie" ze sklepu dowozi, hiehie - jelsi ktoś potrzebuje więcej cywilizacji, to godzinę dalej znajdzie ją w Młynkach)
Osowo Leśne - Wdecki Młyn (klimatyczne pole namiotowe za elektrownią, sympatyczni właściciele, klasyczne sławojki)
Wdecki Młyn - Błędno (pole namiotowe Nomad - z sympatycznymi pieskami - Tropką i Trąbką, garkuchnią i Kalną Górą)
Błędno - Tleń (malowniczy odcinek, ze słynnym dębem - niestety, piekiełko było mocno poprzecinane w 2009, więc część atrakcji zniknęła - więcej zostało przed Błędnem, ale łabędź zbierający myto pozostał, tak jak mielizna).

kajaki pozyczam zawsze tutaj http://www.choros-kajaki.pl (super sprzęt - nówki, do tego bezpieczne i wygodne kapoki, w których się pływa, a nie na których się siedzi!)
Wdzydze dla chętnych, ale tak naprawdę nic wielce atrakcyjnego - jeszcze trzeba uważać na pozostałych wodniaków, dlatego start w Borsku.
Zimorodki, bobrze robótki zębne i same bobry, ciekawskie rybki, czaple, kaczuchy, łabędzie, kajakarze, mostek z dewizą "Kryj ryj", kombinowanie na gałęziach, ważki, grążele... cuda, cuda ogłaszają! Gdycy ktoś sie wybierał i chciał więcej szczegółów - służę uprzejmie :)
A w tym roku będzie Rega 2010 :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 08 Mar 2010, 23:16 
Awatar użytkownika

Pamiętam to pole z paintballem :)

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 14 Mar 2010, 11:43 
Awatar użytkownika

Znalezione na youtube , piękny materiał.

http://www.youtube.com/watch?v=tiOlKUQ7 ... re=related
tu w 2 części wspominają o Czarnej Hańczy mojej ulubionej :)

http://www.youtube.com/watch?v=-8dnPtqI ... re=related
a tu w pierwszej części o Narwii i moim marzeniu czyli Biebrzy.

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Mar 2010, 00:57 

Filmiki obejrzę jutro po kryjomu w pracy :) Internet w domu osiąga zawrotne prędkości 320 Kb/s, zatem YouTube`a odpalić nie idzie:) A dzięki Wam tym bardziej nie doczekam się letnich dni. Dziękuję za propozycje (wiem już też, że "wakacje" na pewno spędzę częściowo w środowisku wodnym - w tym roku odwiedzam Ustkę i okolice. Nadrabiam powoli "morskie" zaległości).

Autor postu
Treść wiadomościPostWysłany: 23 Mar 2010, 21:49 
Awatar użytkownika

Aleksandra Białas napisał(a):
Filmiki obejrzę jutro po kryjomu w pracy :) Internet w domu osiąga zawrotne prędkości 320 Kb/s, zatem YouTube`a odpalić nie idzie:).

Czyżby Bluconnect??
Też go mam .
To jest poprostu masakra, a nie internet :(
Ale to nie forum o takich rzeczach :)
Pozdrawiam serdecznie.

Napisz nowy temat Odpowiedz

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

[ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkich postów: 8567 | Wszystkich tematów: 530 | Wszystkich użytkowników: 2412